Skocz do zawartości

deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

każdy zasilacz montażowy obok listwy ze śrubkami by podłączyć przewody ma maleńki potencjometr do regulacji w dół i w górę napięcia tu 12V.

Kręcisz w lewo to obniżasz napięcie - do pomiaru potrzebny multimetr wystarczy taki za 9 zł

http://allegro.pl/y35-uniwersalny-miernik-multimetr-dt830d-ce-i6628627010.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej na sterowniku Romka, zmniejszasz moc swiecenia w danym kanale i mierzysz czy już spadło do zadanej wartości.

Analogowo musiałbyś dać stabilizator powiedzmy LM317 (w zależności od natężenia prądu) i na nim zredukować (będzie się grzal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, niedzielek napisał:

Pytanie typowego laika - jak obnizyć zasilanie? Z elektroniki jestem noga (albo łokieć :D) a planuje wrzucić taśmy LED. 

Kup zasilacz z regulacją napięcia, np taki: https://alltronix.pl/zasilacz-montazowy-do-tasm-LED-25W-2A.html

Możesz go skręcić do minimum, czyli na 11,4V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dlatego tak bardzo trzeba uważać z zakupem taśm.

Przy innych typach no 5050 są inne sztuczki np 150ledów/m i 300ledów/m

Najlepiej zwracać uwagę na producenta chipów i jaki strumień świetlny daje taśma


Mała poprawka:
30led/m lub 60led/m czyli pewnie chodziło 150led/5m i 300led/5m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki led4grow za wyłapanie pomyłki  powinno być tak jak podałeś - nie będę poprawiał bo wtedy twój wpis straci sens.

Andrzeju firmę produkcyjną Neonica z Łodzi znałem z taśm robionych na diodach Cree a te są dla mnie nowością.

Analizując parametry tych taśmy z linka śmiem powątpiewać w te CRI=95 nawet na selekcjonowanych diodach standardowych . Gdyby podali jakich to producentów są te diody.

Jak wygląda spektrum diod standard zamieściłem wcześniej a ponieważ daleko im do spektrum światła słonecznego a nawet do tych produkowanych przez Japończyków z firmy Yuji które mają CRI >95  ale to są specjalne diody z ich specjalnego fosforu

http://store.yujiintl.com/collections/high-cri-led-strips-ribbon/products/bc-series-high-cri-high-power-led-ribbon-60-led-m-unit-5m-reel?variant=34710638471

Cieszy mnie że w Polsce coś się w tej sprawie produkuje ale bez wyników badań bezstronnego laboratorium wątpię w te CRI -95 ale w lumeny jak najbardziej - to jest typowe dla taśm na 5730 300led/5m

Nie wiem jaki koszt przesyłki z Neonicy ale cena za rolkę 246zł + koszt przesyłki zbliżony jest do wzorcowych taśm led firmy Yuji za 265 zł

cały czas czekam na przesyłkę tej taśmy 9000K by skończyć projekt.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam czy zakrywać to folią carbon czy pozostawić jako efektowna pokrywa która sama świeci.

Tu tylko świecą dwie taśmy  długości 1m biała 9000K i RGB na pięć taśm które są zamontowane  czyli 2x W 9000K + 3x RGB

ATT00941.jpg

co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.