Skocz do zawartości

dobór_pokarmu_konsultacja


adro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poproszę o pomoc w doborze pokarmów, będzie taka obsada: Placidochromis phenochilus Mdoka white lips 10 szt oraz Labidochromis caeruleus yellow 8 szt. Ryby małe 3-4 cm, z TM F1. 

Zdecydowałem się na pokarmy O.S.I.  także wezmę z TM, wstępnie po poleceniu wybrałem O.S.I. Cichlid platki , O.S.I. Spiruline platki oraz O.S.I. Vivid Color , każdy po 200 g. Czy to nie za duże ilości, nie zmarnuje się czasami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrezygnował ze spiruliny. Pozostałe dwa pokarmy mają w swoim składzie składniki roślinne, też spirulinę, więc nie widzę potrzeby, żeby ją podawać. To co jest w tych pokarmach, moim zdaniem, w zupełności wystarczy.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega już posiada tą Spirulinę to może ją zużyć. Przy tej obsadzie nie będzie pokarmem bazowym lecz nie ma przeciwwskazań by ją podawać. 

Tak jak mówisz, pokarmy Vivid czy Cichlid posiadają w swoim składzie spirulinę jednak są to raczej ilości śladowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, egon44 napisał:

Jak weźmiesz po 100g z tych trzech pokarmów to i tak starczy tobie on na długi czas...

Wiem, że to spore ilości, ale pokarmy są oferowane o gramaturze 200 a mniejsze to już  63, a takie  O.S.I. Cichlid platki kosztuje odpowiednio 59 zł i 30, podobnie przy innych. Więc ta mniejsza gramatura jest dosyć droga, relacja wagi do ceny jest zniechęcająca i dlatego planuję zakupić większe porcje.

10 godzin temu, pozner napisał:

Ja bym zrezygnował ze spiruliny. Pozostałe dwa pokarmy mają w swoim składzie składniki roślinne, też spirulinę, więc nie widzę potrzeby, żeby ją podawać. To co jest w tych pokarmach, moim zdaniem, w zupełności wystarczy.

Ta spirulinę rzeczywiście sobie darować. Wystarcza wówczas te dwa rodzaje ? Bo z ekonomicznego punktu widzenia jak ja wezmę  to nie zapłacę za przesyłkę 30 zł, i wyjdzie paczka 200 gr za 49 zł. Ale to tak na marginesie, istotniejsza jest potrzeba dobrego karmienia ryb.

Pokarmy będą u mnie razem z rybami w sobotę, więc jeszcze mogę korektę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, adro napisał:

Wiem, że to spore ilości, ale pokarmy są oferowane o gramaturze 200 a mniejsze to już  63, a takie  O.S.I. Cichlid platki kosztuje odpowiednio 59 zł i 30, podobnie przy innych. Więc ta mniejsza gramatura jest dosyć droga, relacja wagi do ceny jest zniechęcająca i dlatego planuję zakupić większe porcje.

Ta spirulinę rzeczywiście sobie darować. Wystarcza wówczas te dwa rodzaje ? Bo z ekonomicznego punktu widzenia jak ja wezmę  to nie zapłacę za przesyłkę 30 zł, i wyjdzie paczka 200 gr za 49 zł. Ale to tak na marginesie, istotniejsza jest potrzeba dobrego karmienia ryb.

Pokarmy będą u mnie razem z rybami w sobotę, więc jeszcze mogę korektę zrobić.

Skoro jeszcze nie masz tych pokarmów to faktycznie odpuść sobie tą Spirulinę, wystarczy to co będziesz miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mortis napisał:

Skoro jeszcze nie masz tych pokarmów to faktycznie odpuść sobie tą Spirulinę, wystarczy to co będziesz miał. 

Ok. to odpuszczę. Wieczorem źle skopiowałem jedną nazwę zamiast O.S.I. Vivid Color  ma być O.S.I. Brine  Shrimp, też 200 gr.

Nie zmienia to jakoś diametralnie spraw żywienia ryb, bo oba są wybarwiające. Do wyboru tak zaproponował TM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adro napisał:

Ok. to odpuszczę. Wieczorem źle skopiowałem jedną nazwę zamiast O.S.I. Vivid Color  ma być O.S.I. Brine  Shrimp, też 200 gr.

Nie zmienia to jakoś diametralnie spraw żywienia ryb, bo oba są wybarwiające. Do wyboru tak zaproponował TM.

W brane shrimp masz dużą zawartość białka jak się nie mylę to 51%, chyba największa dawka z pokarmów komercyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.