-Administrator-

Kontakt z zarządem KM

Rekomendowane odpowiedzi


 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę. • Posty

  • hilux
   PH masz dobre, 7.5-8 to dobry zakres. Dla ryb najważniejsza jest stabilność parametrów, więc tu nic nie kombinuj.
  • AndrzejGłuszyca
   Na razie nie zawracaj sobie tym głowy. Teraz obserwuj i daj im czas na wybarwianie.   Aż się wybarwią. W  czasie różnie to trwa.
  • Konrad S
   Dziś kolejne maluszki 15szt złociste
  • excessiveplus
   Ok. Obsada . Dotarła.  Tan Mal wrzucił jakieś gratisy i wyszło tak rybki około 3 cm : saulosi - 12 szt  Rdzawe - 10szt.  Hara - 7 szt.  No i 1cm auratus które kolega dał na strat zbiornika . 6 szt  Wiem auratusy out Ale jak te małe asy złapać ?:):): będzie wesoło . Jak ułożyć haremy na pozostałej obsadzie. ? Z sauosi zostawić 2 samce? + 6 samic ? Hara planuje 2 samce Ale jeszcze nie idzie rozpoznać . Rdzawe też nie do rozpoznanie. Jak długo czekać z selekcja i redukcja obsady ?  Narazie powstał z tego haos i ławica.  Brak oznak agresji i walk. 
  • AndrzejGłuszyca
   ..jeżeli chodzi o okrzemki na piasku to zruszaj piach palcami. Okrzemki fizycznie  są łatwe do usunięcia ( nie pisze o przyczynach) . Dotkniesz to podnoszą się w postaci pyłu. Dlatego póki co  zruszaj piach palcami .... zruszone pójdą w obieg i filtr je wyciągnie . Resztę niech czyszczą Helmety .. W świeżym akwa jest to normalne. Dlatego czekaj cierpliwie jak znikną lub  zamienią się w piękne zielone.  Pamiętaj , że podczas podmian wody dostarczasz do akwa krzemianów...dlatego póki pozwalają Ci parametry NO2   NO3 ( są niskie) rób te podmiany małe rzędu 10-15  procent max.
  • piotriola
     Przyswajalność karmy nie zależy od tego czy pokarm jest w płatkach czy w granulkach. Zależy od składu, czyli jedne białko przyswaja się gorzej a inne lepiej. Najlepiej przyswajalne jest jajko kurze lub ikra ryb, producenci dodają specjalne enzymy które powodują lepsze trawienie tych białek które są słabo trawione.
   Wypłukiwanie witamin występuje podczas namaczania pokarmu i wydaje się że o to chodziło . Niektóre pokarmy pęcznieją , dla tego moczy się je przed podaniem. Pokarm moczony w wodzie traci witaminy ,  aby tego uniknąć do granulatu dodaje się tyle wody aby została cała wchłonięta. Podając rybom płatki znikają w kilka sekund, nie ma możliwości aby wypłukały się z nich witaminy.
   pozdrawiam
  • AndrzejGłuszyca
     ..myślę ,że to bujda  ale w pewnej części. Nie wiem jak są produkowane płatki ale granulat jest wykonywany pod ciśnieniem kilku ( 5-6) atmosfer po to aby uzyskać odpowiedni kształt i zapobiec właśnie podczas namaczania wypłukiwaniu między innymi witamin. Z tym ,że jak wrzucamy pokarm  to nie ma czasu na namaczanie samoistne w wodzie ponieważ ryby zjadają go natychmiast. Owszem..niektóry granulat się namacza  przed podaniem ( Hikari) ale to kwestia 3-4 minut. Pomijam istotę namaczania ale jeżeli chodzi o czas to jest on na tyle długi ,że granulat wystarczająco zmięknie ale nie utraci  ( wypłukanie)  między innymi wspomnianych witamin.       Teraz patrząc na budowę płatków można dojść do wniosku ,że  namoczone (?)  w wodzie  bardzo szybko ulegną wypłukiwaniu. I tutaj jest racja...ale przecież nikt nie wrzuca tyle pokarmu aby potem pływał w wodzie .Nawet jeżeli coś zostanie bo ryby nie zjedzą to i tak to co  zostało  zjedzone  jest w pełni wartościowe. A resztki (  te wypłukane) zostaną  przerobione na  nawóz dla roślin a w przypadku Malawi wzrośnie nam z biegiem czasu NO3 . Czyli w granulacie ten proces wypłukiwania jest utrudniony, w płatkach następuje szybciej  pod warunkiem ,że nie są natychmiast zjedzone:)  
  • Grant
   ...Andrzeju właśnie o to chodzi, że to standardowy Sprengerae o ile tak to można nazwać z tego co pamiętam ten mój tez był taki....ale jakoś stopniowo zatracił to piękne ubarwienie i teraz gdy ponownie zauważyłem róźnice powrócił temat "wybarwiaczy" ...a przecież daję im wszystko co najlepsze Odnośnie astaksantyny to takie zawartości w pokarmach sa już skuteczne? W tym Tropical Fd Calanus producent podaje że astaksantyny min. 330 mg/kg natomiast znalazłem pokarm omega one super color veggie pellets gdzie podają  : astaksantyna 1200 mg/kg ??? pokarm veggie a tu taka wartość? chyba że producent o jedno zero pomylił się i powinno być 120mg/kg edit: ...to chyba jednak nie producent tylko naszego dystrybutora poniosła fantazja bo w opisach i na opakowaniach (naklejki dodatkowe) jest 1200
  • egon44
   Bardzo ładne masz te Joanjohnsonae... Samiczki są przepiękne!   Na tą chwilę patrząc na filmik zauważyłem dwa konkretne samce saulosi i nie skazywał bym ich na pożarcie,bo jeszcze pokażą swój charakterek   Powodzenia... Czekam na dalsze informacje,oraz filmiki z życia Twojego akwarium  
  • iza121
   Teoretycznie tak ale tam było napisane o jakiś badaniach, które potwierdzaly wyższość granulatu nad płatkami (badania niestety nie były podane bezpośrednio, wątek stary, a forum średnio żywe, więc wątpię że mi tam coś odpiszą ) dodatkowo chodziło tan również o dostępność witamin, niejako tlumaczono, że witaminy w granulacie nie wyplukuja się w wodzie, tak jak ma to miejsce w przypadku płatków... czyli bujdy na resorach ? 
 • Tematy

 • Grafiki