Skocz do zawartości

Moje małe 375L by niedzielek


Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, deccorativo napisał:

Kolega Damian niedzielek odkupił stary nie tylko dojrzały a raczej przejrzały :(baniak z kubłem i sumpem i najciekawszych zdjęć to on Wam nie pokazał :D hehe. Dużo widziałem ale te mnie powaliły.

Poprzedni właściciel całość akwarium traktował jak kloakę, a sump jako śmietnik i wrzucał tam wszystko co było mu zbędne albo nie pasowało.

Usunęliśmy zupełnie sump i by nie bujnąć zbytnio biologią piach został na razie jak jest, bo piach to też złoże biologiczne nitryfikacji.

Jak się po 1-2 miesiącach już z rybami wszystko ustabilizuje to wtedy Damian zdecyduje co z piaskiem - na razie temat piasku - zawieszony.  Ale nad kamieniami które włożył - można się znęcać:D.

Teraz pora na wpuszczenie ryb bo kubeł wyczyszczony i powinien bez trudu utrzymać sam biologię w tym baniaku.

Następnie zobaczymy ile ten kubeł wylewa wody i ile daje ten mechanik wewnętrzny i gdzie g.. zalega a wtedy zdecydujemy co dalej.

Czy taka filtracja wystarczy czy trzeba jednak falownik dołożyć by cyrkulację wody poprawić.

i to by było na tyle

powodzenia w hodowli :DDamian

 

Może te "najciekawsze zdjęcia" zachowajmy dla siebie, nie ma co pokazywać dla ogółu :) 

Co do kamieni, na chwile obecną znalazłem tylko takie. Nie mówie, że nie będę szukać innych ale na pierwszy raz chyba lepsze te granitowe niż "niby rafa" z piaskowca. 

Ten wewnętrzny to jest jakiś circulator więc wody trochę napowietrza i ruch jakiś jest. No ale zobaczymy :) Nie wiem tylko jak z jego wydajnością. 
Jak się uda to w tym tyg jeszcze wjadą rybcie i jakieś oświetlenie LED. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek ładny ;) 

Kształt kamieni super dopasowany,o kolor się nie martw wszystko powinno zarosnąć glonem(oby :P ) ale życzę tobie żeby tak się stało :) ...

No i teraz piasek :) ...

Tu też podzielam zdanie niektórych kolegów że jest go zdecydowanie za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, niedzielek said:

Może te "najciekawsze zdjęcia" zachowajmy dla siebie, nie ma co pokazywać dla ogółu :) 

Co do kamieni, na chwile obecną znalazłem tylko takie. Nie mówie, że nie będę szukać innych ale na pierwszy raz chyba lepsze te granitowe niż "niby rafa" z piaskowca. 

Ten wewnętrzny to jest jakiś circulator więc wody trochę napowietrza i ruch jakiś jest. No ale zobaczymy :) Nie wiem tylko jak z jego wydajnością. 
Jak się uda to w tym tyg jeszcze wjadą rybcie i jakieś oświetlenie LED. 

No to pan Decorrativo wytlumaczyl konkretnie sytuacje z piaskiem:). 

Kamieniami ja bym sie nie przejmowal, jak egon powiedzial glonem zarosna i nie bedzie widac roznicy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i wpadły kolejne rybcie :D Co prawda nie to co chciałem... Ale posłużyłem się znajomym który był w Zabrzu i podjechał do Pana od "Malawi Śląsk". 
Miały być Lethrinops sp. mbasi rainbow tanzania, a przywiózł mi kolejne Placki Tanzania.(Przynajmniej w haremie 1+3) Ot małe nie porozumienie. Malawi staje się niebieskie, Placki Gissel i Tanzania - ciekawe czy dadzą sobie radę w jednym akwa. Póki co po 24h nie wchodzą sobie w drogę. Gissel pływają przy dnie a Tanzania bardziej przy górze. 

 IMG_7822.JPG

 IMG_7814.JPG

IMG_7824.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....to rób zdjęcie przy wyłączonym oświetleniu w pokoju.


Chciałbym mieć to akwa u siebie w pokoju ;) niestety nie miałem miejsca i zmuszony byłem postawić w firmie kilka km dalej i nie mam pojęcia co tam w nocy w baniaczku sie dzieje :( a najlepsze pewnie tracę


Pozdrawiam,
Damian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.