Skocz do zawartości

Moje małe 375L by niedzielek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jako, że jestem nowy na forum to przedstawiam swój baniak. 

Akwa 375L 150x50x50 
- Filtr JBL e1500
- sump
- circulator AquaEl
- jakieś tam LEDy, ale idą do wymiany. 

Zbiornik kupiłem używany w całości z całym sprzętem, biologia wciąż utrzymywana, obecnie bez mieszkańców (oprócz świderków :D) 

W tym tygodniu czeka mnie czyszczenie baniaczka i finalne ułożenie kamieni, planowane jest na nie-mbuna. Po lepsze łupki musze skoczyć gdzieś na pole :) Późniejsze etapy wiadomo, jakieś obicie stelaża i sumpa, bo nie wygląda to apetycznie ;)

Planowana obsada:
 

 Placidochromis sp. „Phenochilus Gissel”  
 Copadichromis trewavasae 
 Labidochromis caeruleus  

Plik_001 (4).jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek wyczyszczony i zalany do pełna woda przefiltrowana przez filtrek z wkładem węglowym.
Tutaj największe podziękowania należą sie@deccorativo który przeszedł ze mną, w moim odczuciu męczarnie
Zrezygnowałem z siedliska zła, czyli sumpa.
Został filtr kublowy plus wewnetrzy, chociaż jego parametrów nie znam.
Wpadły do akwy łupki (badz co badz bardziej oszlifowane) granitowe. Z lewej czerwone, z prawej białe. Pośrodku narazie włożyłem piaskowiec ale pójdzie na bok.
Mam nadzieje ze w tym tygodniu wpadną rybki i bedzie miód malina :-)
Sorki za zdjęcie ogółu ale juz nie chciało mi sie przycinać :-)
Foto z wczoraj tuż po zalaniu baniaczka. Teraz juz woda jest ładna ale nie miałem chwili na cykniecie fotki..

Heh, nawet kawałek mnie sie złapał :D i mojej kobiety która dzielnie mi kibicowała :D
bf4f6c6660540cf713f3f9f9414e5740.jpg


Pozdrawiam,
Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest moc, bedzie dobrze:). Nie czepiam sie, ale piasku masz jak na moje gusta z 3 cm za duzo. No, ale o gustach sie nie rozmawia:).


Wiesz co, piasku jest zaledwie 3 wiadra 10litrowe. Napewno jest zle rozgarnięty, moze byc do poprawy :-) bo z tylu akwa jest go mniej niz z przodu stad takie zludzenie.


Pozdrawiam,
Damian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, niedzielek said:


Wiesz co, piasku jest zaledwie 3 wiadra 10litrowe. Napewno jest zle rozgarnięty, moze byc do poprawy :-) bo z tylu akwa jest go mniej niz z przodu stad takie zludzenie.


Pozdrawiam,
Damian

No ja planuje 25kilo okolo na akwarium 182x60 nauczony, ze pyski uloza piasek tak jak im sie podoba:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Damian niedzielek odkupił stary nie tylko dojrzały a raczej przejrzały :(baniak z kubłem i sumpem i najciekawszych zdjęć to on Wam nie pokazał :D hehe. Dużo widziałem ale te mnie powaliły.

Poprzedni właściciel całość akwarium traktował jak kloakę, a sump jako śmietnik i wrzucał tam wszystko co było mu zbędne albo nie pasowało.

Usunęliśmy zupełnie sump i by nie bujnąć zbytnio biologią piach został na razie jak jest, bo piach to też złoże biologiczne nitryfikacji.

Jak się po 1-2 miesiącach już z rybami wszystko ustabilizuje to wtedy Damian zdecyduje co z piaskiem - na razie temat piasku - zawieszony.  Ale nad kamieniami które włożył - można się znęcać:D.

Teraz pora na wpuszczenie ryb bo kubeł wyczyszczony i powinien bez trudu utrzymać sam biologię w tym baniaku.

Następnie zobaczymy ile ten kubeł wylewa wody i ile daje ten mechanik wewnętrzny i gdzie g.. zalega a wtedy zdecydujemy co dalej.

Czy taka filtracja wystarczy czy trzeba jednak falownik dołożyć by cyrkulację wody poprawić.

i to by było na tyle

powodzenia w hodowli :DDamian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.