Skocz do zawartości

Stabilne ułożenie kamieni (skał)


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, egon44 napisał:

Możesz ułożyć je tylko pod kamieniami,bo po co rozkładać je na całym dnie...

To jeszcze jedno pytanie - jak patrzyłem to są dwa rodzaje tych kratek - silikonowe miękkie oraz plastikowe twarde - które wg Ciebie będą się bardziej nadawały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pyzy22 napisał:

To jeszcze jedno pytanie - jak patrzyłem to są dwa rodzaje tych kratek - silikonowe miękkie oraz plastikowe twarde - które wg Ciebie będą się bardziej nadawały?

Według mnie to już obojętne czy dasz twarde czy miękkie kratki...

Daj takie jakie masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już wszystko ułożone, to nie robiłbym nic. Kamienie dobij do dna i najważniejksze, zeby były stabilne. Tak na prawdę żadna podkładka nie jest potrzebna, jeśli kamienie dochodzą do dna. Ten schemat funkcjonuje z tego powodu, gdyby ktoś właśnie umieszczał kamienie na piasku. Jeśli umieściłeś je na dnie i są stabilne, to żadne podkładki nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, egon44 napisał:

Według mnie to już obojętne czy dasz twarde czy miękkie kratki...

Daj takie jakie masz...

Dzięki za pomoc - chyba będzie to najlepsze rozwiązanie. Jakbym miał jeszcze jakieś pytania pozwolę sobie do Ciebie napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pozner napisał:

Jeśli masz już wszystko ułożone, to nie robiłbym nic. Kamienie dobij do dna i najważniejksze, zeby były stabilne. Tak na prawdę żadna podkładka nie jest potrzebna, jeśli kamienie dochodzą do dna. Ten schemat funkcjonuje z tego powodu, gdyby ktoś właśnie umieszczał kamienie na piasku. Jeśli umieściłeś je na dnie i są stabilne, to żadne podkładki nie są potrzebne.

W tym momencie kamienie są lekko wciśnięte w piasek (nie leżą na dnie) powiedziałbym, że bardziej są w górnej czesci piasku. Czyli mówisz, żebym dobił do dna i zasypał. Ale czy jednak nacisk nierównomierny nie zaszkodzi szybie - ewentualne porysowanie (bo bardziej chyba o to chodzi). Ewentualnie można by było też dobić ale nie do szyby tylko zostawić jakiś centymetr piasku na dnie - nie mam doświadczenia w tym temacie dlatego takie moje rozterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pyzy22 napisał:

Czyli mówisz, żebym dobił do dna i zasypał. Ale czy jednak nacisk nierównomierny nie zaszkodzi szybie - ewentualne porysowanie (bo bardziej chyba o to chodzi)

Jeśli kamienie będą stabilnie położone na dnie, nie ma możliwości, żeby je uszkodziły. Przecież dochodzi jeszcze bezwładność i utrata ciążenia. Dla wrażenia bezpieczeństwa możesz położyć podkład, ale nie ma takiej konieczności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pozner napisał:

Jeśli kamienie będą stabilnie położone na dnie, nie ma możliwości, żeby je uszkodziły. Przecież dochodzi jeszcze bezwładność i utrata ciążenia. Dla wrażenia bezpieczeństwa możesz położyć podkład, ale nie ma takiej konieczności. 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, egon44 napisał:

Możesz ułożyć je tylko pod kamieniami,bo po co rozkładać je na całym dnie...

..ja bym jednak proponował na całym dnie. Wtedy w razie czego łatwiej przestawić same kamienie. A tak trzeba jeszcze będzie przestawiać podkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.