Skocz do zawartości

240l Start akwarium (przygotowania)


Marek&Budny

Rekomendowane odpowiedzi

Tlumik ladne wykonanie, widze jeden problem z ustawianiem cyrkulacji. Osobiscie nie podoba mi sie to w akwarium. No chyba ze zbiornik z karpiami na swieta

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka





To tylko wylot on nie będzie służył jako cyrkulacja w akwarium,zależało mi na swobodnym wyplywie wody z filtra bez żadnych zwezek :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
11 minut temu, Marek&Budny napisał:

Akwarium wystartowane,rzeczywiscie te kamienie nie podobaja mi się :/ chyba bedzie zmiana niedługo

Witaj.

Póki akwarium jest dopiero świeżo co zalane to od razu pomyśl o zmianie kamieni,unikniesz w ten sposób późniejszych komplikacji...

Ps.Wybieraj kamienie kształtem oraz kolorystyką podobne do tła ;) 

Powodzenia :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, egon44 napisał:

Witaj.

Póki akwarium jest dopiero świeżo co zalane to od razu pomyśl o zmianie kamieni,unikniesz w ten sposób późniejszych komplikacji...

Ps.Wybieraj kamienie kształtem oraz kolorystyką podobne do tła ;) 

Powodzenia :)   

Myślałem o zmianie po zakończeniu dojrzewania,tak na szybko nie mam skąd wziąć serpentynitu :/  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, deccorativo napisał:

Co to u ciebie znaczy Marku ??

Czyżby tylko nalanie wody - włączenie oświetlenia i filtracji kubłowej łącznie z bąbelkami?

No nie  tylko :)  Dolewane były bakterie,wpusciłem również jedną molinezję którą wziąłem od znajomego żeby tam troszke nieczystosci wprowadzic jako pożywka dla bakterii.No i kontrola No2-No3 Ph Tyle udało mi się wyczytac co można zrobic żeby ta biologia wystartowała

11 minut temu, Mrbestia napisał:

To i ja dołoże swoje..... co tam bedzie ruszalo tafla wody ? bo ta rura tak jakos dziwnie skierowana ? pomysl nad jakims falownikiem/cyrkulatorem 

Narazie taflą rusza Aquael circulator 500l/h,jutro mam już otrzymać Sunsun Wavemaker JVP201B,a  póki co ten mały musi ruszać ponieważ mój stary JVP 102 nie ruszył. A ta rura tylko pełni rolę swobodnego wylotu z filtra bez dodatkowych funkcji :)

Edytowane przez Marek&Budny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek&Budny napisał:
1 godzinę temu, deccorativo napisał:

Co to u ciebie znaczy Marku ??

Czyżby tylko nalanie wody - włączenie oświetlenia i filtracji kubłowej łącznie z bąbelkami?

No nie  tylko :)  Dolewane były bakterie,wpusciłem również jedną molinezję którą wziąłem od znajomego żeby tam troszke nieczystosci wprowadzic jako pożywka dla bakterii.No i kontrola No2-No3 Ph Tyle udało mi się wyczytac co można zrobic żeby ta biologia wystartowała

Czyli jednym słowem męczysz rybkę?!

Wyłów ją i oddaj znajomemu, żeby miała dobre warunki do życia, bo w przeciwnym wypadku najprawdopodobniej zdechnie :/ . Stosuj się do szablonu startu, który napisał Deccorativo i będzie ok. Możesz od znajomych wziąć trochę złoża biologicznego, to na pewno przyspieszy start :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.