Skocz do zawartości

Zmiany u Pereza - oświetlenie


Perez666

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Perez666 napisał:

RGB też wybił mi z głowy Zbyszek który przed chwilą dzwonił...

Jak masz same niebieskie ryby i nie planujesz odcieni czerwieni to OK ale ty masz red-redy a tu masz różnicę w wybarwianiu

ten sam kwiatek leży pod białym 10000K 10W i drugi pod RGB 10W  tego rózowego odcienia oko nie widzi natomiast róznicę w wybarwieniu widzi doskonale.

Resized_20161130_084232.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, JemioloSeba napisał:

Jeśli znasz kogoś kto spawa aluminum to kupuj krótsze odcinki (80cm) i spawaj. Różnica w cenie kolosalna. 

Ja zrobiłem profil pod ledy w lokalnym warsztacie. Wygięli mi na giętarce ceownik o podanych przeze mnie wymiarach. Oczywiście z blachy aluminiowej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, JemioloSeba napisał:

Jeśli to są te moduły co ma Stan to nie chce mi się wierzyć, że to 5050. Pewnie jak zwykle błąd w opisie i są to 5630. Nie zmienia to faktu, że warto i czekam na efekt końcowy.

Nie ma żadnego błędu w opisie

moduły samsunga na 3 diodach led 5050 mają moc 0,7W i 65lm strumienia świetlnego - poznasz je po kwadratowym chipie.

te moduły na 4 diodach 5050 mają 1,44W i tylko 95lm

Moduły na diodach 5630 na 3 diodach  mają 1,4W i aż 160lm więc świecą niemal dwukrotnie silniej niż o takiej samej mocy te 4 diodowe 5050. te 5630 i 5730 poznasz bo chipy są prostokątne a nie kwadratowe.

Jeszcze lepsze są moduły na diodach 5730  bo taki 3 diodowy ma 1,2W a wali 150lm światła.

Dobrze więc ci radzą byś zupełnie odrzucił moduły na diodach 5050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz same niebieskie ryby i nie planujesz odcieni czerwieni to OK ale ty masz red-redy a tu masz różnicę w wybarwianiu

ten sam kwiatek leży pod białym 10000K 10W i drugi pod RGB 10W  tego rózowego odcienia oko nie widzi natomiast róznicę w wybarwieniu widzi doskonale.

Resized_20161130_084232.jpeg

 



Sorry Heniu, może ze mną jest coś nie tak ale ja różnicy w ubarwieniu tych kwiatków nie widzę.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku często tak my chłopy mamy - spytaj żony czy widzi różnicę ? ale nie w kolorze tylko w soczystości tego czerwonego koloru.

Perez planuje tylko białe 11000K a na fotce ten kwiat po lewej jest oświetlony i RGB i 10000K - ten po prawej leży pod diodą RGB ale ten biały też nieco na niego świeci.

To jest moja pierwsza stara belka  na 4x RGB COB 10W + 1 x COB 10000K 10W  i nie mogłem zupełnie rozdzielić tych dwu rodzajów światła ale nawet w takim stanie widać różnicę w soczystości barw.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.