Skocz do zawartości

ZBIORNIK 450L- glony "słaba cyrkulacja w akwarium"


mikrus2201

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mikrus poddaję się - nie będę doradzał bo zwariować można.

Poza  trzema na raz otwartymi przez ciebie tematami o obsadzie -

 1/ zbiornik 450l - obsada ryb

2/ obsada róznych ryb - zbiornik 450l.

3/ rybki od dr Pawlaka

co ja pomijam do się nie znam.:cry:

na raz otworzyłeś  cztery tematy o swojej wodzie

1 i2 / dubeltowo -Akwarium 450l -brak krystalicznej wody ( chyba w surowym baniaku bo się pogubiłem)

3/ akwarium 450l - dojrzałość wody

4/ i ten teraz nie o glonach tylko o sinicach - Zbiornik 450l- glony" słaba cyrkulacja"

 

Nie dziwota że pytamy ile tam ryb pływa, jakie masz parametry wody, co wlałeś a co zamierzasz wlać.

Jak nie poprosisz na pw moderatora by to uporządkować w jeden temat chronologiczny o baniaku mikrusa to odpadam, bo nie wiem czy baniak dojrzały i mikrus szuka kryształ-wody czy surówka ale od razu z sinicami jak byki ?.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm . Deccorativo, przede wszystkim to poproszono mnie żebym zakładał kolejne pytania zgodnie z tematyką.  

Wiec ja się nie znam i dla mnie zielsko to glon. ... temat 1

obsada ryb to obsada ryb ... temat 2

krystaliczna woda to krystaliczna woda oddzielny ... kolejny temat. A ze się nie znam i dopiero dziś dzięki Tobie wiem ze krystalizacji to etap dużo późniejszy jak powiedziałeś conajmniej miesiąc po wpuszczeniu rybek. 

Wiec założyłem temat dojrzałość wody... gdzie w tym temacie poprowadził mnie za rękę. ...

ale teraz jak czytam Wasze rady "rozne" to chyba zwracam się do Was z prośbą czy znacie kogoś "akwaryste" z Białegostoku który fizycznie by mógł do mnie przyjechać i poradzić. .. jednak na miejscu to na miejscu.... 

z góry dziękuję Tobie Decorativo za pomoc która mi udzieliles i rozumiem ze odpuszczasz. .. pozdrawiam  ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mikrus2201 napisał:

ale teraz jak czytam Wasze rady "rozne" to chyba zwracam się do Was z prośbą czy znacie kogoś "akwaryste" z Białegostoku który fizycznie by mógł do mnie przyjechać i poradzić. .. jednak na miejscu to na miejscu.... 

Pomyśl o koledze z którym gadałeś ostatnio oko w oko ;)

Może znajdzie czas i odwiedzi cię,podpowie,doradzi itp... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mikrus2201 napisał:

Hmmm . Deccorativo, przede wszystkim to poproszono mnie żebym zakładał kolejne pytania zgodnie z tematyką.

...ale nie musisz zakładać nowych ,swoich bo tych tematów jest tu pełno. Wystarczy ,że się podepniesz lub dobrze wczytasz w te co już są. Zadawać pytanie w odpowiednim dziale nie musi oznaczać zaraz otwieranie nowego tematu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel tematy otworzył dobrze, tyle że zaczęliśmy w każdym temacie poruszać odpowiedzi z innych pokrewnych postów przez niego założonych i zrobił się miszmasz. 

Z tego co się orientuję

1Sinice usunąć ręcznie

2 parametry wody jak narazie ok

3 ryby narazie w fazie przemyślenia gdzie zakupić

4 Woda kryształ ale to w późniejszej fazie

5 Daniel podsumój swoje posty by była przejrzystość w czytaniu. Moja propozycja;

1-podaj parametry wody na dzień dzisiejszy w poście o wodzie,

2-podsumój tekst o glonach w poście którym zacząłeś pisać,

3 - napisz gdzie i jakie ryby chcesz kupić w poście w którym pisałeś o rybach. 

4- krystalizację wody zostaw w spokoju. 

6 minut temu, AndrzejWalb napisał:

...ale nie musisz zakładać nowych ,swoich bo tych tematów jest tu pełno. Wystarczy ,że się podepniesz lub dobrze wczytasz w te co już są. Zadawać pytanie w odpowiednim dziale nie musi oznaczać zaraz otwieranie nowego tematu .

Oooo Andrzeju jak zwykle trafna uwaga. Ważne by Daniel podsumował dany post to dla nas,  a w szczególności dla Decco będzie łatwiej odczytywać pytania i odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mortis napisał:

Daniel podsumował dany post to dla nas,  a w szczególności dla Decco będzie łatwiej odczytywać pytania i odpowiedzi

..... i to bardzo będzie pomocne i dla Daniela i dla nas. Ale przynajmniej widać ,Że koledze zależy na tym aby wszystko było O.K. Czasami lepiej więcej pytać w różnych tematach jak potem pytać co jest przyczyną czegoś złego:) Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.