Skocz do zawartości

ZBIORNIK 450L- glony "słaba cyrkulacja w akwarium"


mikrus2201

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z glonami, które troszkę sprawiają wrażenie galaretowatosci. Osadza się na powierzchni piasku. 

Wydaje mi się ze mam zła cyrkulacje wody w akwarium i w tych miejscach woda całkowicie stoi.... 

Proszę o pomoc, zdjęcie poniżej pozdrawiam 20161126_153645.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz filtry, falownik i jak rozmieszczone? Jeżeli to ten sam zbiornik którego obsadę przedstawiłeś w innym temacie (27 sztuk dużych ryb) to być może masz za duży poziom NO3. Mierzyłeś ten parametr? Bo z nim jak grubo przesadzisz to też rosną cuda w akwarium, a ryby zaczynają szaleć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może przestaw wyloty z filtra i falownik. Ewentualnie zamień jakoś miejscami i obserwuj. Ostatecznie zabierz lub przestaw kamień z prawej strony bo wygląda na duży. I być może masz za mocne oświetlenie co też sprzyja rozwojowi glonów

Edytowane przez mareckee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są sinice na 100% i nie jest to spowodowane tylko słabą cyrkulacją

poczytaj tutaj :

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/akwarium-rosliny-akwariowe/akwarium-glony.html#12

http://peha68.pl/encyclopedia/sinice/

masz zachwiany stosunek azotu do fosforu w wodzie

usuń je mechanicznie (palcami lub odmulaczem) z piasku, podmień wodę 50% i zacień zbiornik na kilka dni (bez świecenia)

długofalowo, utrzymuj właściwe parametry wody, dziwi mnie, że masz NO3 = 5 przy ~30 rybach w zbiorniku, stosujesz jakieś pochłaniacze ? 

sinice od zielenic łatwo rozróżnić w palcach, sinica jest miękka i rozlatuje się a zielenica zawsze jest twarda i punktowa - trzeba ją zdrapywać, poza tym kolor, sinice wpadają w niebieski, zielenice mają kolor roślin :)

Edytowane przez michal_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z foty wyrażnie widać że nie masz glonów.;)

Masz bakterie a dokładnie cyjanobakterie:( i  owszem światło i cyrkulacja wody mają wpływ gdzie się one umieszczą ale zmiany w porządanym kierunku i tak nie usuną ich.

Podstawa walki z nimi to  dwa dobre testy kropelkowe

JBL lub Salifert  NO3

Salifert PO4

i doprowadzenie do prawidłowych proporcji N/P  - o Michał napisał więc dalej nie muszę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michal_j napisał:

to są sinice na 100% i nie jest to spowodowane tylko słabą cyrkulacją

poczytaj tutaj :

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/akwarium-rosliny-akwariowe/akwarium-glony.html#12

http://peha68.pl/encyclopedia/sinice/

masz zachwiany stosunek azotu do fosforu w wodzie

usuń je mechanicznie (palcami lub odmulaczem) z piasku, podmień wodę 50% i zacień zbiornik na kilka dni (bez świecenia)

długofalowo, utrzymuj właściwe parametry wody, dziwi mnie, że masz NO3 = 5 przy ~30 rybach w zbiorniku, stosujesz jakieś pochłaniacze ? 

nie ma tam żadnej ryby, miało być 27 ale kilka odpadnie ale to za jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpuść kilka molinezji jako startery, są na OLX po 2 PLN w Whitestoku, zjedzą Ci te zielenice (w innym temacie widziałem) i inne glony, ale sinic raczej nie ruszą (to musisz zacienieniem załatwić) i NO3 naprodukują :)

mógłbyś to załatwić chemią, ale może jako początkujący postaraj się naturalnymi metodami :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.