Skocz do zawartości

Okrzemki


Pyszczki

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Pleziorro napisał:

Ile miesięcy mniej więcej czekałeś na taki stan ?

Bo ja dziś poszedłem w dyskusję z Mateuszem, ja twierdzę, że u mnie nie ma szans aby znikły, najdłużej czekałem 7 miesięcy.

U mnie chyba ponad rok się trzymały, ale jak znikły to nawet nie wiem kiedy. Teraz na kamieniach nic nie mam, a jak coś jest to bardzo delikatne, ale to nie okrzemki, bardziej brunatnice i gdzieniegdzie coś zielonego się pojawia ale to naprawdę minimalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty Karolu mało świecisz, już to ustaliliśmy przez tel. któregoś razu. U mnie żona i synek non stop w domu, więc baniak się świeci od rana do nocy, co sprzyja rozrostowi glona.

Dobra czekam cierpliwie :) jak do końca 2017r nie ustąpią, to będę głosić tezę, że nie wszędzie ustępują z czasem... a na razie wstrzymuję się od dyskusji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podobne do waszej rozmowy :)

Plezi korzystam z Twoich ustawień na sterowniku Romka i powiem Ci, że u mnie okrzemki ktore do niedawna przy starym świetle pokrywał całe tło, z każdym dniem jest ich coraz mniej (listwa z oświetleniem jest bardzo blisko przedniej szyby), co prawda ja już stwierdziłem, że nie będę z nimi walczył, jak bedą to będą jak nie trudno przeżyje, jednak mimo wszystko jest to jakiś urok w akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pleziorro napisał:

Dobra czekam cierpliwie :) jak do końca 2017r 

Ja bym się wstrzymał do 2027r:P:D a tak poważnie to moim zdaniem świecić trzeba porządnie, nie żałować ledów. U mnie oświetlenie działa od 6.30 do 22.00, a efekt po 5 miesiącach od restartu (nówki kamienie) poniżej (zdjęcie z tel).

 

image.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pleziorro napisał:

Ile miesięcy mniej więcej czekałeś na taki stan ?

Bo ja dziś poszedłem w dyskusję z Mateuszem, ja twierdzę, że u mnie nie ma szans aby znikły, najdłużej czekałem 7 miesięcy.

Szczerze to nawet tego nie liczyłem ;) ,ale gdzieś mniej więcej w przedziale 4-6 miesięcy...

Przede wszystkim nic nie ingerowałem,nie lałem atramentu,parę razy mierzyłem poziom PO4(testy Zoolek które za darmo otrzymałem od kolegi ''wiem wiem one podają niewiarygodne wyniki'' :P )...

Mimo wysokiego poziomu PO4(1-1.5)  w stosunku do NO3 ( między 1-20 ,tu dopiszę że stosuje purolite) nic nie robiłem i czekałem cierpliwie...

Jedynie mogę stwierdzić po obserwacjach które zauważyłem że z tyłu na szybie ciągle pojawia mi się okrzemek,ale na przedniej szybie co tygodniowo usuwam glon zielony(zapewne to przez ułożenie modułów pod pokrywą(białe z przodu,z tyłu RGB)...Mimo tego na kamieniach glon zielony zauważam ale tylko miejscowo się przebija przez piękne brunatnice przechodzące z brunatnego na fioletowy kolor...Dodatkowo po zmianie falownika zauważam też pojawienie się krasnorostów (jak na razie w malej ilości)...

@Pleziorro oczywiście nie namawiam ciebie,ale może spróbuj świecić w swoim zbiorniku parę miesięcy na moim pliku z ustawieniem oświetlenia...Może akurat się sprawdzi i przyjdą tak długo oczekiwane przez ciebie inne glony niż okrzemek...

25 minut temu, timi napisał:

Ja bym się wstrzymał do 2027r:P:D a tak poważnie to moim zdaniem świecić trzeba porządnie, nie żałować ledów. U mnie oświetlenie działa od 6.30 do 22.00, a efekt po 5 miesiącach od restartu (nówki kamienie) poniżej (zdjęcie z tel).

I tu się zgodzę z tobą w 100%...

Kluczem do sukcesu jest nie żałowanie świecenia ledami ;) ...

U mnie świecę od 6:30 do 24:00 na sterowniku Romka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pyszczki napisał:

Mam problem z okrzemkami jak się ich pozbyć

...powiedz ,czy za tym pytaniem kryje się to ,że w ogóle nie chcesz glonów? Bo potem mogą ( nie muszą ) wystąpić inne na ich miejsce. Spójrz na moje kamienie.. Owszem..na początku użyłem Helmetów..Zielonych ( prawie) do dziś nie mam chociaż te dwa boczne kamienie są lekko zielone jakby ktoś je lekko zielonym kolorem pociągnął . Ale generalnie kamienie mam "czyste" bez żadnej mojej ingerencji. Każde akwarium to jednak inny ekosystem mimo,że bardzo podobny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pyszczki napisał:

Chciałbym mieć ładne akwarium tylko wygląd właśnie psuje glon a ile  miesięcy walczyłeś z glonami

...ja tylko za pomocą Helmetów pozbyłem się okrzemków. Z innymi glonami porastającymi kamienie nie walczę bo ich nie mam ( pomijając lekko zielone dwa kamienie po lewej i prawej stronie akwa). Dlaczego nie mam glonów na kamieniach? Nie wiem..!Nie zastanawiam się nad tym.

 

5 minut temu, Pyszczki napisał:

Chciałbym mieć ładne akwarium

..to jest pojęcie względne. Ładne dla każdego co innego znaczy ale rozumiem co masz namyśli. Wyobraź sobie akwa naszego biotopu z zielonymi glonami na kamieniach.... to jest po prostu marzenie. Pamiętaj ,że może być tak ,że nie pozbędziesz się żadnych glonów i zawsze jakieś będziesz miał . Ja nie mam...i też się do tego przyzwyczaiłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.