Jump to content

KwiQ i pierwsze 360L


kwiq
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich i jednocześnie proszę o porady :)

Pierwotnie startowałem z planem na akwa 240l o wymiarach - 120x40x50 i tłem zewnętrznym Juwela oraz zewnętrzną filtacją. Jendak z każdym kolejnym dniem obywania się z  forum zaszło troszku odstęp od normy.

Udało się okazyjnie kupić baniaczek o wymiarach 120x50x60cm i zdecydowałem się na filtrację wewnętrzną, Tak więc w moim akwa stanął kaseciak przyklejony do pleców z czarnego pienionego PCV:

5f7fc0fc6e21109f.jpg

Kaseta (prawa strona) to 14x14.5cm (tyle miałem luzu od szyby do wzmocnienia wzdłużnego)  w środku 5cm gąbki PPI45, komora śmieciowa oraz Atman306 wraz z ceramiką Matrixa. Zasys 4mm na całej szerokości . Zostawiłem też wypustkę na ewentualny falownik JVP-102 aby nadać właściwej cyrkulacji. Jako że chciałem mieć także dobry dostęp do całego osprzętu to w przeciwnym rogu wkleiłem podobną "mini kasetę" w której znajdzie się blok absorbera z rury fi75mm oraz grzałka. Chciałem jakoś sensownie to zamaskować więc kupiłem jakieś najtansze tło jakie znalazłem. W baniaczku będą łupki filitowe więc gdy są mokre wyglądają dokładnie tak jak to tło. Jako że tło w całości mi się nie podobało ani trochu to poszła w dłoń piłka i udało się wyskrobać takie cudo:

4a3fc63d246f6e8c.jpg

Światło to moduły ledowe wraz ze sterownikiem palabras. Są skoncentrowane przy przeniej szybie i na środku tak aby maksymalnie zaciemnić boki, zamocowane na aluminiowym profilu więc można dowolnie przesuwać pocałej szerokości baniaka. Póki co jeszcze jasno ale mam nadzieje że woda trochu przyciemni to światło. Mam nadzieje że uda się osiągnąć głębie poprzez czarne tło i tylko nieznacznie będą się na nim wybijać boki i środek dodatkowego tła. Póki co plan z umiejscowieniem kamieni jeszcze w praniu ale wstępnie wyglądało by to tak jak poniżej:

cfebf25111f50978.jpg

Czekam jeszcze na wysokie iglice tak aby jakoś zagospodarować 60cm wysokość baniaka. Jak przyjdą to zrobię jakieś foty wewnątrz. By przebić tą całą czerń wyląduje  biały piaseczek od Retnee. To kamieniste tło jeszcze nie jest nigdzie poprzyklejane bo dopiero przymiarki. Jeśli macie jakieś uwagi to będę wdzięczny za każdą sugestię i pomoc w temacie.

 

 

 

 

 • Dziękuję 2
Link to comment
Share on other sites

spiochu

Ciekawe podejście do tła :) Zobaczymy jak będzie wyglądać po zalaniu wodą :)
Jeśli chcesz zacienione boki to chyba powinieneś dać moduły jeszcze bliżej siebie a tym samym bliżej środka. Ale jak sam piszesz, to jeszcze zweryfikuje woda :)

Wysłane z telefonu

Link to comment
Share on other sites

Drodzy forumowicze i forumowiczki. Mam do was prośbę. Czy moglibyście mi doradzić w sprawie ułożenia kamieni ? Póki co, własna fantazja mi podpowiada dwa warianty:

 

1ef5c0b989106033.jpg

ede77bcb64f9343c.jpg

 

Z czego druga wersja mi bardziej się widzi. Może jednak macie jakąś inną sugestię, którą warto by rozważyć ? Za iglicami będzie kaseciak oraz falownik. Zostawiłem tam jakieś 10cm luzu od szyby bo będzie tam (jeśli uda mi się oczywiście ustawić odpowiednią cyrkulację) strefa najwolniejszego ruchu wody i zasys kaseciaka.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
1 minutę temu, kwiq napisał:

Z czego druga wersja mi bardziej się widzi.

...mi też druga wersja bardziej się podoba.

Link to comment
Share on other sites

Dwójeczka ok ;) ...Chociaż ja zamiast tych iglic z prawej widział bym jeden duży wyższy kamień ale to tylko moje zdanie...

Link to comment
Share on other sites

To akwa ma 60cm wysokości więc duży kamień ważyłby pewnie ze 20 kg (jak nie więcej). Te "rakiety" mnie akurat się podobają i robią przy dnie kilka ładnych szczelinek dla ryb więc raczej zostaną ale dziękuje za uwagi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.