Jump to content

Regulamin Forum Klubu Malawi


yaro
 Share

Recommended Posts

I. Postanowienia ogólne.

 

1. Forum Klubu Malawi jest ogólnodostępne. Przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych akwarystyką, działalnością Klubu Malawi oraz tematami pokrewnymi.

2. Forum ma charakter niekomercyjny.

3. Odpowiedzialność za opublikowane treści ponoszą wyłącznie ich autorzy.

4. Korzystanie z Forum oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

5. Należy stosować się do regulaminu, zaleceń Administratorów i Moderatorów oraz zasad netykiety.

 

II. Korzystanie z Forum:

 

1.W wypowiedziach należy stosować się do zasad pisowni, ortografii i interpunkcji. Moderator może usunąć lub zablokować post jeżeli jest on napisany w sposób uniemożliwiający zrozumienie lub rażąco łamie zasady poprawnej pisowni.

2. Przed zadaniem pytania należy zapoznać się z treścią FAQ i spisem artykułów na serwisie oraz skorzystać z wyszukiwarki. Pytania dotyczące zagadnień wielokrotnie omawianych na forum, szczególnie umieszczone w dziale innym niż PODSTAWY, mogą zostać usunięte/zablokowane przez Moderatora.

3. Zabrania się używania czcionek w niestandardowych kolorach, jeżeli nie jest to uzasadnione czytelnością wypowiedzi lub koniecznością podkreślenia istotnej informacji. Dotyczy to w szczególności koloru czerwonego, zarezerwowanego dla Moderatorów.

4. Propozycje kupna/sprzedaży/zamiany należy składać poprzez dział Gielda KM

5. Prośby o identyfikację ryb należy umieszczać w dziale Ryby, Rośliny, Woda – Identyfikacja gatunków

6. Należy precyzyjnie formułować tematy, określając problem. Tematy "pomocy", "co robić? " itp. będą usuwane bez kontaktu z autorem.

7. W celu wyeliminowania spamu, nowo zarejestrowani użytkownicy, będą mogli opublikować swoje posty po zatwierdzeniu ich przez Moderatora po weryfikacji ich zgodności z Regulaminem Forum. Ograniczenie to dotyczy tylko pierwszych pięciu postów użytkownika.

 

III. Zabrania się:

 

1. Umieszczania na forum treści niezgodnych z zasadami kultury, jak i obowiązującego w Polsce prawa.

2. Obrażania innych uczestników forum.

3. Przekraczania rozmiarów grafik.

4. Używania słów i zwrotów przyjętych jako wulgarne, bądź niezrozumiałe.

5. Kopiowania wypowiedzi innych użytkowników poza forum bez ich zgody.

6. Podawania nieprawdziwych informacji podczas rejestracji.

7. Używania w nazwach nicków jakichkolwiek rozszerzeń domen (.pl, .eu, .com, .net, .org itp.). 

8. Tworzenia multikont. 


 

IV. Grafiki i sygnatury,

 

1. Rozmiary:

- Sygnatura do 540x180 pix

- Zdjęcia do 1600x1200 pix.

 

2. Treści zawarte w avatar’ach i sygnaturach  nie powinny

- obrażać innych

- zawierać elementów pornograficznych

- zawierać elementów wulgarnych

- zawierać adresów firm

- łamać praw autorskich

- łamać w jakikolwiek sposób zasad kultury i obowiązującego prawa.

 

3. Zabrania się umieszczania sygnatur we Flash’u.

4. Podpis pod wypowiedzią nie powinien przekraczać trzech linijek.

 

V. Umieszczanie zdjęć w galerii

 

1. Na stronach internetowych KM można umieszczać tylko i wyłącznie zdjęcia własnego autorstwa.

2. Dopuszczalne jest wklejanie odnośników do zdjęć zamieszczonych na innych stronach internetowych.

3. Osoba wstawiająca fotografię powinna dołożyć wszelkich starań, aby zdjęcia, które wstawia do Galerii KM , były jak najwyższej jakości. Fotografowane obiekty winny być ostre, wyraźne, odpowiednio doświetlone.

4. Zamieszczone zdjęcia powinno zawierać tytuł zdjęcia, opisujący zamieszczone zdjęcie.

5. Zabrania się umieszczania zdjęć niezgodnych z prawem obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, fotografii nieetycznych, czy też naruszających poczucie dobrego smaku i estetyki.

6. Przyjmuje się, że wszelkie publikowane zdjęcia stanowią własność objętą prawami autorskimi, a działania polegające na kopiowaniu, publikowaniu, czy też wykorzystywaniu zdjęć w inny sposób bez zgody autora, narażają taką osobę na odpowiedzialność z tytułu naruszenia przepisów regulujących materię praw autorskich.

7. Zamieszczenie zdjęcia na stronach internetowych "Klubu Malawi" jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie go również w innych działach serwisu internetowego PSMP "Klub Malawi" .

8. Umieszczając zdjęcie wyrażasz zgodę na nieodpłatne umieszczenie zdjęcia na stronach internetowych KM i jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem i akceptację warunków w nim zawartych.

9. Zdjęcia zamieszczone w Galerii należy umieścić w odpowiednim dziale.

10. Zamieszczane zdjęcie w dziale "Akwarium" powinno zawierać w opisie:

- wymiary akwarium

- wyszczególnioną obsadę

- sposób filtracji

Mile widziany jest również opis aranżacji tj. rodzaj użytego kamienia, piasku oraz tła.

11. Zamieszczane zdjęcie w dziale "Ryby" powinno zawierać w opisie:

- obowiązującą nazwę (łacińską)

- płeć

- szacowany wymiar przedstawianego osobnika

12. Moderatorzy mają prawo usunąć zdjęcie niezgodne z regulaminem bez podania przyczyn autorowi zdjęcia.

 

VI. Moderatorzy

 

1. Są osobami wyznaczonymi przez Administratora Forum lub/i przez Zarząd Klubu Malawi

2. Mogą:

- usuwać, przenosić i modyfikować treści tematów/wiadomości bez informowania ich autora.

- nadawać ostrzeżenia, bądź pochwały.

3. Należy stosować się:

- do poleceń, próśb i decyzji moderatorów.

 

VII. Łamanie regulaminu

 

1. Jeżeli jakakolwiek osoba dopuści się złamania niniejszego regulaminu, mogą zostać zastosowane wobec niej działania porządkowe takie jak:

- Przyznanie ostrzeżenia.

- Usunięcie tematu, bądź wiadomości.

- Usunięcie konta z forum

- Uniemożliwienie czytania i korzystania w jakikolwiek sposób z forum poprzez zablokowanie konta bądź adresu ip.


 

 • Like 4
 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

 • Andrzej Głuszyca pinned this topic
 • Andrzej Głuszyca featured this topic
 • Andrzej Głuszyca locked this topic
 • marek_z_81 unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • darianus
   Znakomity wykład o filtracji podżwirowej, polecam 👍
  • wojluz
   W kontekście utrzymania dna w lepszym stanie rozumiem, że dotleniona woda będzie lepszym rozwiązaniem?
  • iquitos68
   Kronikarski wpis. W końcu znalazłem nieco czasu, aby uzupełnić wpis w akwariowym pamiętniku. I słońca jest nieco więcej za oknem, i zdjęcia jakoś lepiej się robi. Więc piszę. Z rybami z Malawi jest tak, że nie wiadomo do końca kiedy i dlaczego niektórych naszych podopiecznych dopada szał wojenny. Nie jest to zwykłe pogonienie rywala, rytualny pojedynek czy podkreślenie swojego miejsca w hierarchii. Z dnia na dzień wszelkie ograniczenia - pętające instynkt łańcuchy ogłady i dobrego zachowania pękają. Wszystko co pływa staje się wrogiem, wszystko to wojna, wszystko to złe, nie pasujące, od świtu do zmierzchu, bez przerwy. Taki los spotkał samca Chilotilapia rhoadesii. Próbowałem robić więcej kryjówek. Próbowałem odławiać i trzymać w odosobnieniu. Nic nie pomagało. Żadnego respektu, nawet w stosunku do Tyrannochromisa. Ostatecznie, z bólem serca musiałem oddać Chilotilapię do ludzi. Czasami tak trzeba. Nie można niektórych spraw pozostawiać naturze, że niby same się rozwiążą. Szczególnie jeśli dotyczy się to ryb z takim temperamentem, tego określonego biotopu. Po redukcji, w akwarium nastał spokój, w końcu. Zaszczuty samiec Taeniochromisa holotaenia wreszcie wypłyną za filtra. Tyrannochromis stał się niekwestionowanym, ale dobrodusznym władcą. Wiadomo poluje, i to bez przerwy, z różnym natężeniem. Jednak robi to z gracją potulnego baranka. ..że chciał zjeść inną rybkę? No taki jest, nie ma co się dziwić, to drapieżnik. W akwarium pływa teraz haremik Nimbochromis livingstonii. Widać ryby z tego gatunku fajnie się zadomowiły. Samiec prowadzi częste zaloty do dwóch małych samic. Gdy za bardzo się stara, to tyranno go uspokaja. Swoją drogą małe samice są potencjalną karmą dla tyranno. Ale nie chowają się przed nim. Ciągle pływają na środku zbiornika, obserwując drapieżcę i w razie konieczności robiąc uniki z pełną gracją.
  • yaro
   Nad wyraz spokojnie piszę.  Co do zbiornika jakie kolega ma, nie męczył bym się z podłączaniem kaloryferów do akwarium. Pytanie jednak było na tyle ogólne, że i ja odpowiadałem ogólnie,  a nie w odniesieniu do konkretnego zbiornika.
  • darianus
   Nie sądzę, wg mnie hipotetycznie odsłonięcie 10% filtra moze pogorszyć sprawność filtracji nawet o 90% albo i więcej. Przepływ w odslonietych miejscach znacznie przyspieszy a pod żwirem będzie zanikał w zależności od przekroju przeplywu
  • Pikczer
   A no fakt. Rzeczywiście mam coraz mniej dekoracji a w porównaniu to tych ogromnych gruzowisk to jest różnica Ale i tak maluchy znajdują miejsce pomiędzy kamieniem a podkładem na dnie. Ale fakt, właśnie policzyłem to mam max 15 "kamieni". 
  • piotriola
   Jest różnica w podłączeniu filtra , przy wyjściu z kubła pod kratki woda jest teoretycznie pozbawiona tlenu. Gdy podłączysz kratki na wejściu, woda będzie lepiej dotleniona. Mam takie rozwiązanie na eheimie 2260.
  • Bartek_De
   Myślę, że tak. Sam zastanawiam się czy nie wymienić swojego Tunze na Jebao SOW-9 https://allegro.pl/oferta/jebao-sow-9-9000l-h-cyrkulator-11570830209 Jest jeszcze wersja z możliwością kontrolowania przez aplikację za pośrednictwem WiFi https://allegro.pl/oferta/jebao-sow-9m-wifi-cyrkulator-sterowany-aplikacja-11129893152
  • wojluz
   Raczej rozważam podpięcie go na wejściu / wyjściu z filtra zewnętrznego (kubełka). Chodzi lepsze / dłuższe utrzymanie czystego dnia. Czy to się sprawdza?
  • Bartek_De
   Mówimy/piszemy o akwariach z mbuną, gdzie jest sporo gruzu i narybek ma się gdzie schować. U Ciebie narybek zapewne jest zjadany zaraz po wypuszczeniu przez samicę, podobnie jest u mnie i wielu innych akwariach z minimalistycznym wystrojem pod non-mbunę. W poniższym temacie w poście #163 możesz zobaczyć jak mój Frejek "polował"😉  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.