Skocz do zawartości

Sprzedawca "Malawi Śląsk"


aquafan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy kupiłem w "Malawi Śląsk" trzy razy po kilka- kilkanaście ryb, oprócz tego kupiłem jeszcze pozostałe ryby z innych źródeł. Z pierwszej partii po kilku dniach padło mi 80% ryb z "MŚ", rybą z innych źródeł nic nie było. Pomyślałem że coś u mnie nie tak z wodą i przemilczałem temat. Niedawno kupiłem w "MŚ" kilkanaście ryb i sytuacja się powtórzyła,po kilku-kilkunastu dniach ryby zaczynają padać. Mam ok.50 ryb z pięciu różnych źródeł i wszystkie żyją i mają się dobrze oprócz ryb z "MŚ". Po ostatnich trupach nie wierzę w taki zbieg okoliczności, że to u mnie jest coś nie tak.Zostawiłem tam trochę kasy więc spróbuję się dowiedzieć czegoś na forum.

Bardzo proszę aby inni którzy kupili ryby w "Malawi Śląsk" napisali mi czy u nich z rybami od tego sprzedawcy wszystko ok.

Pozdrawiam

Edytowane przez aquafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aquafan napisał:

Po ostatnich trupach nie wierzę w taki zbieg okoliczności, że to u mnie jest coś nie tak.Zostawiłem tam trochę kasy więc spróbuję się dowiedzieć czegoś na forum.

Wystarczy, że Twoje ryby są nosicielami jakiejś choroby i każda inna ryba osłabiona po przeprowadzce może się od nich zarazić i nie przeżyć. Najlepiej nowe ryby dać na 2 tygodniową kwarantanne do osobnego zbiornika. 

Widzę, że w poprzednim temacie piszesz, że akwarium nie jest w pełni dojrzałe więc tu może być problem. Tak się kończy wpuszczanie ryb do zbiornika z brakiem biologi. 20% starej wody to jest promil biologi plus wpuszczenie patogenów ze starego. Zabieg bezsensowny i szkodliwy.

 

Edytowane przez marcin1ja1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak duże masz akwarium ??? ..... 50 ryb to sporo i dodanie np. 10 ryb może poważnie zachwiać biologię, co występuje przeważnie po kilku, kilkunastu dniach, te "zasiedziałe" jakoś to zniosą , ale nowe już niekoniecznie .... kolega kupuje w Malawi Śląsk od dawna i żadnych problemów z rybami nigdy nie miał, więc problem raczej szukaj u siebie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kado napisał:

a jak duże masz akwarium ??? ..... 50 ryb to sporo i dodanie np. 10 ryb może poważnie zachwiać biologię, co występuje przeważnie po kilku, kilkunastu dniach, te "zasiedziałe" jakoś to zniosą , ale nowe już niekoniecznie .... kolega kupuje w Malawi Śląsk od dawna i żadnych problemów z rybami nigdy nie miał, więc problem raczej szukaj u siebie ....

50 ryb w 500l akwarium, i tak jak pisze Marcin biologia jeszcze nie dojrzała. Czyli jak znam życie 50ryb w 400-420l wody :)

Kolgo Aquafan, podaj nam parametry swojej wody No2 i No3, bo może rzeczywiście problemem jest Twoje zbyt przerybione akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupywałem w tej firmie ryby i jestem bardzo zadowolony. Z 14 ryb które tam kupiłem pływa 11. Zgony 3 rybek spowodowane są rządem twardej płetwy jaką wprowadził samiec yellowka w obrębie własnego gatunku więc nie mają nic wspólnego z jakąkolwiek chorobą.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, michal_j napisał:

na raz czy zaopatrujesz się tam od dłuższego czasu i liczysz wszystkie swoje obsady ? :)

setka to sporo :)

Jednorazowa obsada. 

Niestety nie moja.

A obsada pływa w 3000 l dojrzałego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.