Skocz do zawartości

Copadichromis Chrysonotus


Merlot

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.11.2016 o 23:10, Merlot napisał:

* Dlaczego użyłem słowa prawdziwe, otóż przez pół roku miałem w swoim zbiorniku Copadichromis Borelyi, który też jest tonowcem, jednak u mnie znacznie więcej czasu spędzał w środkowej partii akwarium, niż przy lustrze wody

Fajny pomysł, do dyskusji i obserwacji przez resztę użytkowników forum, tego co dzieje się u Ciebie w akwarium.

Co do prawdziwego toniowca, nie zgodzę się z określeniem, że ten jest prawdziwy który pływa tylko przy lustrze wody, bo w toni nie znaczy przy lustrze, bo w naturze te ryby pływając w toni, znajdują się na głębokości od 1 do nawet 15 metrów.

Prosimy również o zdjęcia, dzięki nim ciekawie dopełni się temat Twoich spostrzeżeń, do tego jak my będziemy spostrzegać jak te ryby z "podstawówki" przeistoczą się w dojrzałe rybska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yaro napisał:

Fajny pomysł, do dyskusji i obserwacji przez resztę użytkowników forum, tego co dzieje się u Ciebie w akwarium.

Co do prawdziwego toniowca, nie zgodzę się z określeniem, że ten jest prawdziwy który pływa tylko przy lustrze wody, bo w toni nie znaczy przy lustrze, bo w naturze te ryby pływając w toni, znajdują się na głębokości od 1 do nawet 15 metrów.

Prosimy również o zdjęcia, dzięki nim ciekawie dopełni się temat Twoich spostrzeżeń, do tego jak my będziemy spostrzegać jak te ryby z "podstawówki" przeistoczą się w dojrzałe rybska.

 

Yaro, użyłem słowa "prawdziwy" tonowiec, w zamyśle artykułów Tom77 o non-mbunie, gdzie mamy taką proponowaną grupę. Oczywiście natura to jedno, akwarium to drugie :) Jednak faktycznie mogłem bardziej sprecyzować swoją wypowiedź

Jak widać na załączonych przeze mnie zdjęciach, ryba ta pływa przy samej tafli wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MatiK napisał:

U mnie osobniki o niższej pozycji w stadku też pływają przy samej tafli, ale to nadal nie robi z nich toniowców ;)

Pozwolę sobie zacytować Hariego :)

"Copadichromis chrysonotus  to moje ciche marzenie :) obejrzyj sobie tą rybę. Jest cudna i to jest totalny toniowiec nawet kształt ciała ma inny ..."

Kolejną rzeczą która mnie fascynuje u tych ryb, na którą czekam, jest tarło tych ryb. Według spostrzeżeń, które znalazłem na różych forach Chrysonotus odbywa tarło w toni wody, nie potrzebuje podłoża, czy kamienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Merlot napisał:

Tak jak spisałem to tylko moje spostrzeżenia :), miałem borleyki pół roku, ale bardziej pływały w środkowych partiach akwarium niż przy tafli :)

Uff - w 100% się zgadzam, piszę tylko, że czy pływając przy tafli wody czy w środkowych partiach akwarium, to dalej jeden i drugi jest toniowcem.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.