Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, pozner napisał:

Możesz mieć rację. Ja miałem złe doświadczenia z chipsami, a Karol z granulatem. Obydwa pokarmy mają ten sam skład, więc wszystko by się zgadzało. Napisałem, że mogą przytykać ryby, gdyż u mnie dwie ryby dostały zaparcia.  Jadły, zachowywały się normalnie, ale nie wydalały. Po pewnym czasie były bardzo grube, a po kolejnym pewnym czasie zdychały.

Pewnie pokarm ten przytyka ryby, ilość białka zwartego w tym pokarmie jest zbyt wysoki. Może nie używają substancji polepszających trawienie. Zwróć uwagę że producent nie podaje jakiego białka procentowo użył. Wstawiałem wcześniej artykuł o zawartości białka w diecie ryb roślinożernych , było to 30% . Tropheus to ryba wrażliwa w której diecie stwierdzono 2 % pokarmu mięsnego. Jeżeli dietę ułożysz 10% białka będzie pochodzić od krewetek a 20 % z roślin będzie ok, problem powstanie gdy zamienisz procentowo te składniki i większość białka będzie pochodziło z mięsa.
Enzymy trawienne stosowane przez producentów wspomagają trawienie składników które oni wykorzystują , czyli żyta i różnego rodzaje śruty. Można przecież użyć składników lepiej przyswajalnych jak groch czy soje i wówczas takie zabiegi nie będą potrzebne. To co ujawnia producent to ułamek rzeczywistości , składy pokarmów to wielka niewiadoma na którą zezwala obowiązujące prawo. Szkoda tylko że niewłaściwy skład odbija się na naszych rybach, to tylko moje zdanie  nie musisz się z tym zgadzać.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 20:55, eazeo83 napisał:

Koledzy piszecie o Krylu, możecie podpowiedzieć gdzie kupujecie i jaki?

Również myślę o dodaniu krewetek, czy kupujecie je w Biedronce?

Pytania przeniosłem z innego wątku, więc poczuwam się do ich ponowienia (dotyczą non-mbuny, rozumianej potocznie czyli bez drapieżników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pozner napisał:

Problem polega na tym, że te ryby to Otopharynx tetrastigma, czyli ryba mięsożerna. 

Witaj, to albo pokarm jest zbyt treściwy albo twoje ryby nie są typowo mięsożerne. Otopharynx to grupa ryb która żywi się od planktonu po ślimaki a są i takie których dieta jest nieznana. Sam pewnie zauważyłeś jak te ryby przybierają na wadze na samym pokarmie mięsnym. W tej odmianie podawałem w przewadze mięso ale lekkie, nie można podawać np. mięsa z łososia w takiej samej ilości. Trudno stwierdzić w podanym pokarmie ile znajduje się mięsa, a tym bardziej z czego je pozyskano.
Innym powodem zgonów twoich ryb mogła być nagła zmiana diety, być może poprzednik karmił je pokarmem żywym a Ty przeszedłeś na pokarm suchy mimo że lepszy mógł zaszkodzić. To tylko gdybanie, sam najlepiej wiesz jak ta odmiana zachowuje się na danym pokarmie.  Może czas do diety wprowadzić coś ludzkiego ;) lekkostrawnego np.:  langustynki
90 kcal , węglowodany 0,5g  białko 18g  tłuszcz 2g , moje ryby i żona uwielbiają je. :D

pozdrawiam

IMG_3279.JPG

IMG_3282.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuszę się.

 

Tak sobie myślę. Może rybom zabrakło ruchu? Wcześniej nie miałem falownika, a teraz mam i chodzi stale. Patrząc jak ryby starają się nie dać prądom wodnym nie widzę szans na otłuszczenie. To tak pół żartem pół serio, ale może coś w tym jest. 

Edytowane przez bobanr
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to wszystko to spekulacje. Ja też nie mogę mieć pewności, że to ten pokarm doprowadził do zgonów, ale tak założyłem. Ryby nie były nowe, karmiłem je wyłącznie pokarmem przetworzonym. Każdy pokarm namaczam, więc spęcznienie w żołądku też odpada. Może te dwie ryby zbyt łapczywie jadły? Otopharynxów już nie mam, więc to historia, ale chipsów nie podaję.

Tetrastigmy żyją w strefie przybrzeżnej, gdzie w mulistym dnie wyszukują larwy owadów i bezkręgowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.