Skocz do zawartości

akwarium 450L - dojrzałość wody


mikrus2201

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Właśnie zrobiłem testy kropelkowe JBL. Wody w akwarium oraz kranowej. Minął już miesiąc od zalania akwarium. Prosze o informację czy moje akwarium jest gotowe na wpuszczenia rybek malawi. 

Wyniki wody z akwarium :

PH- (7,6-7,8)

NH4-  0,05

NO2-  0,05

NO3-  1,0

PO4-  0,02

SIO2- >6,0

O2-  10

Cu-  < 0,1 (ponizej)

KH- 10

Ca- 60mg/l

Wyniki wody kranowej:

PH- lekko poniżej 7,4

NH4-  <O,05

NO2-  <0,01

NO3-  około 3-4

PO4-  <0,02

SIO2-  >6,0

O2-  10

CU-  <0,1

KH- około 8-9d

Ca-  100mg/l

Proszę o ewentualne uwagi co do wyników.  Czy coś jeszcze musze zrobić? 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikrus zrób fotkę baniaka z przodu by było widać całe i wklej. może także wklej fotkę filtracji tej poza baniakiem

minął miesiąc a akwarium zupełny biologiczny trup :Dnie ma żadnej biologii .

Opisz dokładnie krok po kroku jaka jest tam filtracja oraz co siedzi w niej -nie wiem kubeł , narurowiec , bo 450l to już fajne szkiełko.

Potem opisz krok po kroku co robiłeś od wlania wody i co dawałeś do baniaka ale z nazwą i firmą.

Czy w Białymstoku jest leroy?

już wiem - nawet dwa

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20161120_121749.jpg

Posiadam filtr zewnetrzy unimax 700. Mam w filtrze lampę UV ale jest cały czas wyłączona.  

Dodatkowo we wnętrzu jest cyrkulator

kupiłem tydzień temu gupikow 5 szt.  Oraz 3 tyg temu wpuściłem ampulke z bakteriami. Wrzuciłem kolejna 2 dni po wpuszczenia głupikow. A na samym początku ponad wpuściłem różna chemie firmy azoo - ponad 1 miesiąc temu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrus ile razy to będę jeszcze pisał co usuwamy na start biologii z kubłów. Czytałeś szablon startu biologii w dziale Woda? jest na samej górze wklejony i przypięty na stałe.

Unimax 700 to fabrycznie włożone przez Aquaela co następuje:.

Biogąbki - zostawić

ZeoWonder - po polsku zeolit - bezwzględnie usunąć na start  czyli powinieneś to zrobić miesiąc temu  zrób teraz

BioCeraMax - to jest całe złoże do osiedlenia się biologii -sprawdzić słoikiem po ogórach czy jest tego 1l jak nie ma uzupełnić do 1litra ale ta stara część musi pozostać  tylko dopełniasz do 1litra - możesz kupić 1l lawy wulkanicznej gradacji 2-3cm

CarboMax - po polsku węgiel aktywny - jak zeolit bezwzględnie usunąć do startu baniaka.

nie wiem co dostałeś w gratisie do 5tego kosza bo tu każdy sprzedawca daje co innego co mu się już przeterminowało.

masz mieć dwa kosze pełne a 3 kosze puste - i nie pytaj czym je zapełnić - na razie niczym pozostają puste.

wyłów te gupiki ale i tak nie widzę ich na fotce i podjedz jutro do Leroya i kup za 8 zł butelkę Wody Amoniakalnej. 20 lub 25% obojętne jaka będzie.

jak  usuniesz gupiki to wlej strzykawką od testów na ten baniak odmierzone 2ml czyli na 400l wody netto. a po 10 minutach zmierz NH4 , NO2 i NO3 - to będą twoje parametry startowe - resztę testów schowaj i nie mierz wcale.

Absolutnie nie włączaj UV ustaw temperaturę  na 30 C a falownik skieruj do góry by taflą poruszał jak masz napowietrzacz z bąbelkami to na czas startu włącz i kamień niech szumi albo deszczownię załóż z kompletu filtra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.... jeżeli to zrobię co powiedziałeś to po jakim czasie woda powinna być dobra?

Jeszcze mam pytanie.

wpuściłem ampulke z bakteriami i powiedziala mi oczywiście osoba która od lat zajmuje się rybami malawi. I ta osoba powiedziała żebym wpuścił gupikow bo bakterie z ampułki żeby się  rozwijały muszą coś jeść czyli odchody...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mikrus2201 napisał:

Aha.... jeżeli to zrobię co powiedziałeś to po jakim czasie woda powinna być dobra?

a co to ja jestem wróżka ?

może po 4 dniach a może po 4 tygodniach

trzeba było startować wg szablonu od razu a nie czekać miesiąc by pytać czy woda dojrzała. i tak masz spokojną kobietę że cię jeszcze nie pognała z tym pustym baniakiem, no ten glon jak flaga powiewa więc coś się rusza.

grzałkę połóż na piasku za kamieniami bo to nie jest ozdoba akwarium

nie dopisuj do poprzednich swoich postów bo nie ma info że edytowano ponownie więc nie czytam co kilka postów powyżej dopisałeś pisz od nowa odpowiedz na pytania. - nie wiem jak to robisz ale u mnie jest zawsze info o edycji.

bardzo dobrze ci ta osoba powiedziała widać że rozumie biologię nitryfikacyjną , tylko te bakterie dałeś miesiąc temu a papu dla nich w postaci gupików po miesiącu a zeolit zabrał im wszystko co było dla nich do jedzenia i teraz te g.. z gupików dalej zabiera pierwsze przed tym zanim bakterie zdążą coś chapnąć więc dalej NH4 poniżej wykrywalności a powinno coś już być z gupikami.

piszesz ampułka więc mam nadzieję że to co dałeś to Prodibio Biodigest ( prosiłem pisz nazwy) ale możliwe że inne coś w ampułce bo jest wiele różności w ampułkach..

Z 7 gupików w 450l to tyle amoniaku że nawet test chyba nie wykryje a co dopiero jedzenia dla bakterii.

Radzę zrobić jak pisałem - usunąć gupiki i te dwa a może trzy złoża z koszy i wlać WA po 10 minutach będziesz startował i to jak F16 a nie latawcem.

Leroy w niedzielę otwarty masz do godz 20

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.