Jump to content

akwarium 450L - dojrzałość wody


mikrus2201
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Właśnie zrobiłem testy kropelkowe JBL. Wody w akwarium oraz kranowej. Minął już miesiąc od zalania akwarium. Prosze o informację czy moje akwarium jest gotowe na wpuszczenia rybek malawi. 

Wyniki wody z akwarium :

PH- (7,6-7,8)

NH4-  0,05

NO2-  0,05

NO3-  1,0

PO4-  0,02

SIO2- >6,0

O2-  10

Cu-  < 0,1 (ponizej)

KH- 10

Ca- 60mg/l

Wyniki wody kranowej:

PH- lekko poniżej 7,4

NH4-  <O,05

NO2-  <0,01

NO3-  około 3-4

PO4-  <0,02

SIO2-  >6,0

O2-  10

CU-  <0,1

KH- około 8-9d

Ca-  100mg/l

Proszę o ewentualne uwagi co do wyników.  Czy coś jeszcze musze zrobić? 

Pozdrawiam 

 

Link to comment
Share on other sites

deccorativo

mikrus zrób fotkę baniaka z przodu by było widać całe i wklej. może także wklej fotkę filtracji tej poza baniakiem

minął miesiąc a akwarium zupełny biologiczny trup :Dnie ma żadnej biologii .

Opisz dokładnie krok po kroku jaka jest tam filtracja oraz co siedzi w niej -nie wiem kubeł , narurowiec , bo 450l to już fajne szkiełko.

Potem opisz krok po kroku co robiłeś od wlania wody i co dawałeś do baniaka ale z nazwą i firmą.

Czy w Białymstoku jest leroy?

już wiem - nawet dwa

Edited by deccorativo
Link to comment
Share on other sites

20161120_121749.jpg

Posiadam filtr zewnetrzy unimax 700. Mam w filtrze lampę UV ale jest cały czas wyłączona.  

Dodatkowo we wnętrzu jest cyrkulator

kupiłem tydzień temu gupikow 5 szt.  Oraz 3 tyg temu wpuściłem ampulke z bakteriami. Wrzuciłem kolejna 2 dni po wpuszczenia głupikow. A na samym początku ponad wpuściłem różna chemie firmy azoo - ponad 1 miesiąc temu 

Link to comment
Share on other sites

deccorativo
41 minut temu, yaro napisał:

Co zrobiłeś że No3 masz niższe niż w kranie? 

i już widać - glony mu to zjadły  przez miesiąc.

mikrus nie chce się tobie pisać to mnie także -poczekam

 

Link to comment
Share on other sites

YARO 

NO3 - 3 TO w kranie

NO3- 1 to w akwarium

 

Decorativo  juz odpisałem Ci. ....

najpierw wrzuciłem zdjęcie a później dopiero  zacząłem  się  rozpisywać. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

deccorativo

Mikrus ile razy to będę jeszcze pisał co usuwamy na start biologii z kubłów. Czytałeś szablon startu biologii w dziale Woda? jest na samej górze wklejony i przypięty na stałe.

Unimax 700 to fabrycznie włożone przez Aquaela co następuje:.

Biogąbki - zostawić

ZeoWonder - po polsku zeolit - bezwzględnie usunąć na start  czyli powinieneś to zrobić miesiąc temu  zrób teraz

BioCeraMax - to jest całe złoże do osiedlenia się biologii -sprawdzić słoikiem po ogórach czy jest tego 1l jak nie ma uzupełnić do 1litra ale ta stara część musi pozostać  tylko dopełniasz do 1litra - możesz kupić 1l lawy wulkanicznej gradacji 2-3cm

CarboMax - po polsku węgiel aktywny - jak zeolit bezwzględnie usunąć do startu baniaka.

nie wiem co dostałeś w gratisie do 5tego kosza bo tu każdy sprzedawca daje co innego co mu się już przeterminowało.

masz mieć dwa kosze pełne a 3 kosze puste - i nie pytaj czym je zapełnić - na razie niczym pozostają puste.

wyłów te gupiki ale i tak nie widzę ich na fotce i podjedz jutro do Leroya i kup za 8 zł butelkę Wody Amoniakalnej. 20 lub 25% obojętne jaka będzie.

jak  usuniesz gupiki to wlej strzykawką od testów na ten baniak odmierzone 2ml czyli na 400l wody netto. a po 10 minutach zmierz NH4 , NO2 i NO3 - to będą twoje parametry startowe - resztę testów schowaj i nie mierz wcale.

Absolutnie nie włączaj UV ustaw temperaturę  na 30 C a falownik skieruj do góry by taflą poruszał jak masz napowietrzacz z bąbelkami to na czas startu włącz i kamień niech szumi albo deszczownię załóż z kompletu filtra.

 

Link to comment
Share on other sites

Aha.... jeżeli to zrobię co powiedziałeś to po jakim czasie woda powinna być dobra?

Jeszcze mam pytanie.

wpuściłem ampulke z bakteriami i powiedziala mi oczywiście osoba która od lat zajmuje się rybami malawi. I ta osoba powiedziała żebym wpuścił gupikow bo bakterie z ampułki żeby się  rozwijały muszą coś jeść czyli odchody...

 

Link to comment
Share on other sites

deccorativo
Godzinę temu, mikrus2201 napisał:

Aha.... jeżeli to zrobię co powiedziałeś to po jakim czasie woda powinna być dobra?

a co to ja jestem wróżka ?

może po 4 dniach a może po 4 tygodniach

trzeba było startować wg szablonu od razu a nie czekać miesiąc by pytać czy woda dojrzała. i tak masz spokojną kobietę że cię jeszcze nie pognała z tym pustym baniakiem, no ten glon jak flaga powiewa więc coś się rusza.

grzałkę połóż na piasku za kamieniami bo to nie jest ozdoba akwarium

nie dopisuj do poprzednich swoich postów bo nie ma info że edytowano ponownie więc nie czytam co kilka postów powyżej dopisałeś pisz od nowa odpowiedz na pytania. - nie wiem jak to robisz ale u mnie jest zawsze info o edycji.

bardzo dobrze ci ta osoba powiedziała widać że rozumie biologię nitryfikacyjną , tylko te bakterie dałeś miesiąc temu a papu dla nich w postaci gupików po miesiącu a zeolit zabrał im wszystko co było dla nich do jedzenia i teraz te g.. z gupików dalej zabiera pierwsze przed tym zanim bakterie zdążą coś chapnąć więc dalej NH4 poniżej wykrywalności a powinno coś już być z gupikami.

piszesz ampułka więc mam nadzieję że to co dałeś to Prodibio Biodigest ( prosiłem pisz nazwy) ale możliwe że inne coś w ampułce bo jest wiele różności w ampułkach..

Z 7 gupików w 450l to tyle amoniaku że nawet test chyba nie wykryje a co dopiero jedzenia dla bakterii.

Radzę zrobić jak pisałem - usunąć gupiki i te dwa a może trzy złoża z koszy i wlać WA po 10 minutach będziesz startował i to jak F16 a nie latawcem.

Leroy w niedzielę otwarty masz do godz 20

 

Edited by deccorativo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • KapitanCzysty
   Ciekaw jestem co Ci wyjdzie z tych eksperymentów, fajnie, że realizujesz i testujesz swoje pomysły. Będę śledził. 🙂  Co do ryb to brakuje mi jeszcze ważenia... 😅 😉
  • KapitanCzysty
   To jeden w plusów posiadania mieszkania, przy braku włączonego ogrzewania woda w dużym akwarium nie schodzi poniżej 24, a w kotniku jest o około 0,6-0,8 wyższa. Ciekawe z czego wynika ta różnica? Zwalam to na "winę filtra" który bardziej grzeje wodę niż pompa IBO.  Już się robi ciekawie pod tym względem. 🙂 Ostatecznie odłowiłem inkubującą samicę Hary do kotnika. Zajęło mi to jakieś 80 minut i już traciłem nadzieję. Okazała się bardzo czujna i doskonale znała wszystkie przejścia w skałach. Na szczęście obyło się bez wyciągania kamoli. Trafiła do osobnego zbiornika w 19 dniu inkubacji i podczas przekładania w siatce zauważyłem jednego około centymetrowego cwaniaczka, który szybko trafił z powrotem do pysku mamy jeszcze przed wypłynięciem z siatki. Jednocześnie we wtorek, czyli dzień przed przełożeniem danej samicy zauważyłem, że mam kolejną inbkującą niewiastę i tym razem padło na filigranową samice Perlmutta. Zastanawiające jest to, że nie było  widać jakiegoś większego ruchu w tym temacie. Jeden samiec Beta coś tam machał ogonem, ale sam chyba nie wiedział co robi i do kogo bo wydawało się, że pozuje przez lustrzanym odbiciem. Niestety w piątek rano było już pozamiatane i niedoszła matka pobierała normalnie pokarm. Dzień wcześniej, wieczorem robiłem podmiankę i tutaj dopatrywałbym się powodu takiej sytuacji. Zastanawia mnie jednak obecna sytuacja w kotniku. Z tego co zdążyłem zauważyć z pyska matki zdołał uciec jeden przecinek i stawiam flaszkę, że jest to ten sam, ktorego widziałem w siatce. 😄 Siedzi cały czas w szczelinie między skałami i próbuje się wychylać aby coś dziabnąć, ale jego matka dalej z pełnym pyskiem chce go z powrotem mieć przy sobie. Podpływa co chwilę do tej szczeliny i próbuje go z tamtąd wyciągnąć. CZasami wygląda to tak jakby na niego polowała. Robi to nieustannie. Pytanie moje, jak długo może trwać taka sytuacja? Czemu nie wypuściła pozostałych młodych? Rozkminiam to w ten sposób, że może nie czuje się bezpiecznie i póki jeszcze ma siły trzyma je w tym pysku. Może to taka nadgorliwa sztuka? 🙂 Trochę mnie to martwi, że młode nie mają już co jeść, a jej post trwa już 23 dzień.  
  • aurban6
   Możesz zdradzić jaki masz pomysł na konfigurowanie kanałów (interfejs) ? Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • pulpet
   Podobnie zeznaje mój lokalny kleiciel szkła. Jeżeli bierzesz akwa z jego koroną Alu, może być bez wzmocnień. Jeśli gołe szkło, to bez wzmocnień z pisemnym wyłączeniem 10 letniej gwarancji.  Rozmawiałem.wstepnie o akwarium 220 długim, szkło chyba 12 mm o ile mnie pamięć nie zawodzi.
  • Piotr775
  • przemo-h
   @Vrzechupułapka na pewno dobra rzecz, ale osobiście też polecam łapanie ręką. Kwestia treningu i złapiesz co chcesz. Karm zawsze z ręki, karm podczas podmian, czy ogólnie podczas grzebania, gdy ryby się stresują. Będą wtedy ją kojarzyć z czymś dobrym, czyli wyżerką. Na te najbardziej uparte jest jeszcze taki myk😉 Przykrywasz taką siatką norę, w której siedzi ryba i czekasz. Można też wykurzyć czymkolwiek, jeśli jest dostęp do tej nory z drugiej strony. Tym sposobem łapane są ryby w jeziorze. Oczka mogły by być większe, ale też działa. 
  • pulpet
   Chyba niewieścieje na starość, bo przybity nudą długich jesiennych wieczorów poczułem potrzebę przemalowania wnętrza akwarium😁. No i  meble poprzestawiałem  trochę.   Było Jest A poważnie, moduły i tło, które wykonałem około rok temu nie do końca zdały egzamin. Pojawiły się pęknięcia i odpryski. Nieliczne, ale nie chciałem czekać na więcej i postanowiłem trochę to poprawić. Usunąłem niepewne elementy zaprawy i całość pokryłem żywicą epoksydowa i piaskiem. Udało się uniknąć malowania. Trochę eksperymentowałem, praktycznie każdy element jest robiony trochę inaczej. Cześć jest posmarowana żywicą i obsypana piaskiem, część malowana żywicą wymieszaną wcześniej z piaskiem. Używałem też piasków o różnych odcieniach  i różnej średnicy. Mam w planach dwa duże zbiorniki, do których dekoracje będę robił sam. Więc miałem okazję poćwiczyć. Pomoczy się to wszystko trochę, porośnie glonem i będę wiedział, jaki wariant najbardziej mi odpowiada i taki zastosuję robiąc dużo większe projekty. Zbiornik byl pozbawiony dekoracji przez dwa tygodnie, więc bez problemu pozbyłem się nadmiarów przychówku. Wyłowiłem 17 podrośniętych rdzawych, takich 3-5 cm. Rój drobiazgu został skutecznie wyjedzony przez dorosłe ryby. Na chwilę spokój będzie.  Do tego łatwo było przeprowadzić inwentaryzację ilościową i wielkościową.  Parę ryb trafiło do siatki i zostało dokładnie zmierzone. Więc bez żadnych tam orientacyjnie, na oko, pi razy drzwi i około wiem jak liczna jest obsada i kto ma ile wzrostu. Acei 2/6 Panowie 15 cm dominujący i 12 cm Panie 10-11 cm   Maingano 2/5 Panowie 12 i 11 cm, brak dominanta Panie 7-8,5 cm Trzy sztuki przychówku 2,5-4 cm. Nie dały się zjeść przy braku dekoracji więc zostały.   Rdzawe 2/6 Panowie 12 i 11,5 cm brak dominanta Panie 6,5-7,5 cm   Saulosi 5/8? 4 panowie 10-11 cm i jeden ok. 7cm przychówek.  Dwa samce zdecydowanie dominujące. .Dwa albo 3 do redukcji. Panie 3 szt ok. 7 cm z pierwszych zarybień i pięć szt. ok. 4 cm dopuszczone niedawno. Hodowiec zaglądał pod ogon i jest pewny że dziewczyny, ja nie do końca. Zobaczymy co wyrośnie. Ogólnie jedyne ryby, które mi się eliminują. Co jakiś czas panienki dostają szału i uśmiercają jedną z koleżanek.   2 Nimbochromis Livingstoni 15 i 13 cm. Miały eliminować narybek eliminują.granulat. Oba do wydania. Nowa aranżacja wymaga jeszcze poprawek i dopieszczenia. Na razie z browarkiem w ręku patrzę i kontemplacji się oddaję. Będą przeróbki i kręcenie elementami, bo nie jestem zadowolony. Dojdą glony. Światło też lipa, bo padła mi belka oświetleniowa i świeci coś tam z cmentarzyska rupieci w piwnicy.  Nowe światło Made in @Bartek_De & @aurban6 czeka na mnie w Polsce i zostanie zamontowane niebawem. Zobaczę jak to wyjdzie. Albo pomaluje jeszcze raz.  I dorobię inne moduły. A co mi tam 😁.
  • makok
   Trochę zagęściłem i dodałem parę kolorów, bo lubię mieć opcje, a miałem wolne miejsca podłączenia. Wyszło zacnie. Całość spróbuję upchnąć w belkę 160cm.
  • aurban6
   3mam kciuki i kibicuje. Jedna uwaga pomyśl co z wilgocią w lampie bo napewno będzie mokro. Ledy spoko nie ma problemu ale co z pozostałą elektroniką. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • makok
   Nie mam jeszcze fish roomu, dopiero kiedyś w nowej chacie. Czytałem że piszczenie rozwiązują stosowne rezystory. nm-tech.pl zdaje się coś takiego mówił na którymś filmie. I tak je kupić muszę, więc zbadam sprawę. Wolałbym wszystko mieć w lampie i wjechać tylko kabelkiem powera, bo mam 48 kanałów PWM + 8 sekcji zasilania 🤣. Będzie się działo. Raczej jedyne co wywalę na zewnątrz to zasilacz(e).   No teraz jakoś to wygląda i jest porządek.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.