Skocz do zawartości

Projekt 1000l 230x62x75


mlody.czub

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno odebralem stojak  pod akwarium i pomalu zaczynam prace nad szafka. Jako ze czasu malo to i postepy tez niezbyt duze - ale caly czas do przodu.

Dzis bylem w sklepie zoologicznym ( najwiekszy w holandii tak na marginesie a d.. nie urywa) i zeszlo na akwaria. Pokazalem projekt swojego, od reki dostalem wycene (tutaj juz musze powiedziec ze troche przysiadlem) i zaczalem z gosciem gadac. Pokazal mi swoje prace gdzie wszystkie akwaria sa klejone czarnym silikonem. Stwierdzil ze nie uzywa juz od jakiegos czasu przezroczystego poniewaz problem z glonami jest ze wchodza pod silikon z biegiem czasu i przy skrobaniu za kazdym razem coraz bardziej trzeba podcinac go i jest to nieestetyczne. Zdziwila mnie mocno grubosc spoiny, koles poprostu nawalil w wszystkie narozniki tak z centymetr czarnego silikonu i jeszcze super zadowolony ze to super jakosc i bardzo to ladne - przemilczalem. Podobniez klejenie na styk bez grubej warstwy z narozniku jest niebezpieczne. Kolejna kwestia to sszyba. Chce przod i bok z optiwhite i gosc za wszelka cene mi tego odradzal. Jedno to ze nie zobacze roznicy, drugie to ze jest za droge i malo dostaje sie w zamian, bardzo miekka i strasznei szybko sie rysuje ( to akurat czytalem) no i ze strasznie wchodzi kamien w strukture (tu akurat nie uwierze bo mam prysznic z tej szyby i po 6.5 latach nie ma nawet najmniejszego sladu po kamieniu - osobiscie stwierdzam ze ma lepsza strukture i jest bardziej zamknieta pawierzchniowo). Nurtuje mnie jednak to co mi nagadal, czy faktycznie jest tak z przezroczystym silikonem ze po 2-3 latach przebarwia sie i jest strasznie nieestetyczny i czy az tak bardzo widac roznice w szybie? Warto wydawac extra kase? (nie sugeruje sie pieniedzmi - chce zrobic raz a dobrze wiec jak najtaniej mnie nie interesuje)

W sobote jade jeszcze do Bredy i do Antwerpii w belgii obejzec dwa warsztaty i wtedy bede chcial podjac decyzje.

 

 

Poki co kilka fotek z prac nad szafka z moim malym pomagierem.

iphone6 041.JPG

iphone6 052.JPG

iphone6 014.JPG

iphone6 015.JPG

 

Edytowane przez Martin_1980
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bedzie stalo w miejscu telewizora - cos musialem z nim zrobic. w tej wnece bedzie wisial a za nim po calej szerokosci bedzie narurowiec. Co bym mial latwy dostep do kazdego elementu musialem znalesc sposob aby dojsc za ta szafke. W ten sposob bede mial dostap do kazdego elementu co ulatwi mi troche dalsze prace i potem obsluge akwarium.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Marcin. To samo slyszalem w Anglii od najlepszego producenta szkiel w Anglii (robili  ciekawe projekty jak londynskie zoo itd) jesli chodzi o te glony. Dodatkowo wspomnieli, ze kiedy mieszasz Optiwhite ze zwyklym szklem przezroczyste spoiny potrafia wygladac nieciekawie, poniewaz widzisz krawedzie zwyklego szkla. Co do Optiwhite to mysle, ze gosc jakas ciemnote ci wciskal, tutaj mi wrecz polecono, chociazby do przodu ten rodzaj szkla. 

Z ciekawosci wrzucam linka do nich;  www.ndaquatics.co.uk 

Firma znana, chwalona i niezawodna, takze ja im ufam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce dac opti z przodu i prawej strony, tylko te szyby beda widoczne i tylko ta spoina bedzie widoczna wiec jakos zbytnio mnie reszta nie interesuje. Bylem pewien co chcialem ale ten wiatrak mi wprowadzil pewien metlik w glowie. Chyba pojde za swoim pierwszym wyborem i zostane przy opti. Ogladalem wasze akwaria w galeri i zdjecia z erybki i to mi sie podoba. Teraz tylko fachowca znalesc co sklei dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Mam akwarium sklejone czarnym silikonem i wygląda bardzo fajnie, moim zdaniem lepiej, niż przezroczystym. Następne też takim skleję. Pierwsze słyszę, żeby bezbarwny silikon jakoś zachodził glonem. Nikt tu na forum niczego takiego nie sygnalizował.

Co do opti, to opinie są podzielone. Ja uważam, że różnicy nie dostrzeżesz. Może gdybyś postawił jedno akwarium obok drugiego, to różnicę byś zauważył. Większe znaczenie, moim zdaniem, ma rodzaj i natężenie oświetlenia, światło zewnętrzne (wieczorne i dzienne), klarowność samej wody. Oczywiście sama świadomość, że to jest opti, więc na pewno bardziej przejrzyste, może mieć wpływ na Twoje postrzeganie akwarium, więc jeśli zależy Ci na opti, to bierz opti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tu jest pies pogrzebany. Tez mi sie wydaje ze bardziej o psychike bedzie chodzilo bo nastawilwm sie na opti. Martwi mnie fakt ze zona i dzieci beda tez czasem szyby czyscic i skonczy sie wiadomo jak. Obecne akwarium juz  jest strasznie porysowane. 

Spotkalem sie tutaj tez ze szklem ktore jest troche mniej niebieskie niz opti alw rownie wytrzylame co szyba float, niestety ale nie wiem jaki jest polski odpowiednik - Tutaj nazywaja je "extra helder glas". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poruszany niejednokrotnie, moim zdaniem nie zobaczysz żadnej różnicy pomiędzy opti a float. Ja mam front z odrobinę bielszego niż Optiwhite szkła z Huty Guardian, Ultra Clear i nie widzę różnicy pomiędzy szkłem bocznym a frontem, jedyna różnica to jak się patrzy wzdłuż szyby, ale za to nie warto dopłacać. Szczerze odradzam OW i UCG. Efekt jest dopiero kiedy zrobisz cały baniak z OW lub UCG i nie przykryjesz go pokrywą. W naszym biotopie możesz spokojnie sobie odpuścić i będziesz zadowolony ze zwykłego szkła.

Co do silikonu, to także słyszałem że się lubi zabrudzić z czasem, ale tu nie podpowiem, bo stare akwarium miałem czarnym sklejone a nowe mam od sierpnia '16 więc nic jeszcze nie widać na spoinach. Niemniej Pozner ma rację, nikt tu na forum nie poruszał takiego problemu, więc może to wymysł słabszych szklarzy - na bezbarwnym pięknie widać niedociągnięcia i bąble :) 

 

To szkło EHG to z jakiej fabryki ? wiesz może ?

 

Edytowane przez Pleziorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.