Jump to content

Dobór obsady do 200l

Slu1906
 Share

Recommended Posts

Witam, Was mam takie pytanie czy do 200l mogę dobrać takie pyszczaki : salousi, yellow i Red Red jeśli tak to w jakich ilościach , z góry dziękuję za odp

Bezprym

Red odpada. Yellow ta na styk ale poco ci tyle żółtego w połączeniu z saulosi. Lepiej dać sprengerae lub perlmutty.

Wysłane z mojego telefonu.

17 minut temu, Bezprym napisał:

Lepiej dać sprengerae lub perlmutty.

Lub Labidochromis Chisumulae Mbweca ;) 

• Dziękuję 1

Patrzylem pod wzgledem kolorystyki żólta , niebieska te kolory (wiem że chodzi o ryby) chciałbym posiadać. 

Odrazu mam pytanie żeby nie zakładać nowego tematu parametry mojej wody  GH - miękka , KH - twarda / znacznie twarda , PH 8-8,5 , fosforany - 5 , Amoniak - 1 , Azotany ok 30. Czy w takich parametrach mogą pływać pyszczaki bez większej ingerencji? jeśli tak to jakiej?

marcin73m
39 minut temu, Slu1906 napisał:

Odrazu mam pytanie żeby nie zakładać nowego tematu parametry mojej wody..

To jest dział dot. obsad Kolego, o parametry wody pytaj w odpowiednim dziale. Poza tym radziłbym postudiować FAQ, tam znajdziesz wiele informacji dot. m.in. właściwych parametrów wody.

Witam,

Bez zakładania nowego wątku to tutaj zapytam. Nadszedł czas na wpuszczenie rybek i o to moje obsady:

* Pseudotropeheus Saulosi

* Pseudotropeheus Elongatus Neon Spot

* Iodotropheus Sperengare  

Po przeczytaniu kilku opisów tych pysi myślę że mogą spokojnie razem żyć , odżywiają się podobnie itp ale wolę się upewnić od forumowiczów.

Jeżeli tak to w jakich ilościach samce/samice.

Akwarium 120/40/50 240l

Filtr zewnętrzny Fluval 306 , wewnętrzyny Fluval U4.

Dzięki.

@pablo78  proponuje zakupić po 8-10 szt maluchów i czekać na rozwój sytuacji...Potem zobaczysz ile samców trzeba będzie zredukować...

Trudno powiedzieć jaki układ się sprawdzi...

Wszystko wyjdzie w praniu ;) 

Układ 1+4, ale sporo wody upłynie zanim z młodych utworzysz harem o ile utworzysz. Kupujesz po 10 sztuk i czekasz co z tego wyrośnie, często jest tak, że masz większą ilość samców więc kombinujesz, sprzedając samce, zamieniasz się, oddajesz i dokupujesz znowu młode, aż do takiego układu jakiego oczekujesz.  Chyba, że masz farta i z jednego miotu utworzysz taki harem. 

• Like 1

Czyli około 30 ryb na start , sporo no ale jakoś trzeba zacząć. Co do obsady rozumiem że mogę przy niej zostać ?  Jeszcze pytanie odnośnie Lodotropheus sprengerae , czytałem że czasami jest trudno określić płeć nawet u dorosłych osobników , macie może jakieś sprawdzone metody ?

Andrzej Głuszyca
11 minut temu, pablo78 napisał:

Lodotropheus sprengerae

....prawidłowo to Iodotropheus sprengerae . Nie początku nie literki L.

11 minut temu, pablo78 napisał:

czytałem że czasami jest trudno określić płeć nawet u dorosłych osobników

....dorosły , dobrze wybarwiony samiec ma lekko fioletowe boki. Samica jest cała lekko rdzawa . Wejdź do mojej galerii a zobaczysz.

Edited by AndrzejWalb