Skocz do zawartości

Alternatywa dla Jebao/Jecod RW


bakus_44

Rekomendowane odpowiedzi

Mam RW8 i DCT4000, przez półtora roku czyściłem je raz, ale przy okazji, jak zmieniałem baniak na większy, bo działały normalnie, nigdy nie miałem z nimi problemu. Spadku przepływu gołym okiem nie zauważam. Ale to już druga taka opinia jaką słyszę o falownikach RWx, może wyszła jakaś partia słabych, teraz wszystko chinole robią to nie wiadomo co się trafi :(.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, crav napisał:

Taka refleksja.... Mam rw 15 od około dwóch lat i w międzyczasie kilka razy stanęła, kilka razy coś się dostało do środka i dostała wibracji (dźwięk taniego agregatu z lat 90;)) dzięki znajomości w sklepie wymieniłem ją na nową w międzyczasie...dziś w nocy poraz kolejny zaczęła chodzić głośno...W drugim końcu akwarium mam koralie 5 od 450l czytaj ponad 10 nigdy nie czyszczona, rozbierana chodzi bezprzerwy... Dodam że jebao muszę co dwa trzy tygodnie myć bo spada wydajność znacząco. Moje zdanie jest takie,że to złom... Oczywiście to tylko moje zdanie... 

Potwierdzam powyższą opinie.  Kupując to jebao miałem nadzieję że w rozsądnej cenie będzie fajne mieszadło. Po dwóch latach pierwszy RW15 zepsuł się. Oddałem go na gwarancji i oczywiście po 10 miesiącach znowu to samo czyli spadek mocy non stop nie startuje po wyłączeniu prądu. Znowu leci na gwarancję. Naprawili ten złom po czym mijają 3 miesiące i znowu to damo. Cyrkulator jest wręcz wycyckany z brudu.  To samo dzieje się z jebao wp25. 

Głośność,  do momentu kiedy normalnie pracuje jest ok,  ale kiedy         ,, kończy" się to chodzi jak SU22. 

Konkluzja - totalny szajs nie warty żadnych pieniędzy. Szkoda czasu i nerwów no to G.......

Tym razem kupuje Tunze i kończę z pół środkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, crav napisał:

heh, a nie mówiłem... :P może w większych baniakach inaczej to działa ? mocniejsze modele ? 

generalnie Stachu moje zdanie znasz...

albo tanio, albo dobrze ...  

No przyznam Ci rację. Ale Zbychu ja mam i mocniejszy i słabszy cyrkulator oba nic nie warte. Nawet ten rw15 przez te ostatnie miesiące chodził na 3 biegu, a i tak go szlak trafia. ZŁOM i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanko czy falownik sobo wp-300,  będzie odpowiednio dobry do zbiornika 375l 150x50x50,  będzie dobrze mieszał nie robiąc przy tym ostrej pralki? Bo tak też myślę o sobo wp- 400 ale ten falownik będzie chyba za mocny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kil84 napisał:

Panowie, pytanko czy falownik sobo wp-300,  będzie odpowiednio dobry do zbiornika 375l 150x50x50,  będzie dobrze mieszał nie robiąc przy tym ostrej pralki? Bo tak też myślę o sobo wp- 400 ale ten falownik będzie chyba za mocny? 

Mam Sobo WP-300 w dokładnie takim akwarium i w górnej granicy zastosowania. Ładnie miesza

Mocniejszego bym nie dawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
a czy ktos ma lub testowal już Hydor Koralia Evo 5000 Third Generation http://www.hydor.com/eng/prodotti-tecnici/movement-pumps/koralia-3g-third-generation.php
ok 4W tylko..do tego porządna marka.
co oznacza kompatybilny "z timerem"?..piszą tez ze ma start elektroniczny..oznacza to że nie będzie kłopotów z zalaczaniem się?
mam zamiar zastosować wyłącznik czasowy np10 min na karmienie.

Zastanawiam się czy powyższy model 5000 będzie odpowiedni do akwarium 160x55x60 (520l)..teoretycznie do słodkowodne 300-600l producent przewidzial
nie mam regulatora wiec obawiam się ze model wyższy 7000 byłby za mocny. dodam tylko ze będę miał narurowca z grundfosem 26-40 wiec problemu z krążeniem wody nie będzie..razem z modelem 5000 powinno dać radę chyba..

a czym się różni hydor ten 3 gen od modelu 
HYDOR KORALIA EVOLUTION 5600..wydajność podobna..cena tego jest wyższa bo ok 330zl. 
a ten Koralia Evo 5000 Third Generation 250zl.. który lepszy?

myślę też nad Aquael Reef Circulator 10000..ale to już 4x większa moc bo aż 20W.

do Jebao rw15 jakos mnie odstraszyliscie..
 

 

 

 

Edytowane przez fenster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fenster napisał:

do Jebao rw15 jakos mnie odstraszyliscie..

Bo na naszym rynku pojawiło się wiele podróbek tych oryginalnych Jebao RW  i nawet potrafią dać oryginalny sterownik z logo firmy oraz magnes też oryginał z logo , ale motorek już nie jest oryginal - no i problemy występują, a odróżnić nie idzie.

Ja na samym początku kupiłem oryginalny Jebao WP25 i nigdy żadnych problemów nie miałem a minęło dwa lata jak lata:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.