Jump to content
Ostatnia szansa aby zapisać się na kalendarz klubowy na 2023 rok. Dosłownie na dniach zamykamy listę chętnych i po tym czasie nie będzie już możliwości dopisania się. Link do tematu znajduje się po prawej stronie forum w sekcji "ogłoszenia". Zachęcam. ×

Mbuna tank by timi - karmienie

timi-akwaria.pro
 Share

Recommended Posts

timi-akwaria.pro

Krótki filmik, nagrany podczas karmienia moich podopiecznych. W roli głównej wystąpił nimbochromis livingstoni pomimo, że jest tylko gościem w moim akwarium:P
Przepraszam za jakość, która niestety nie jest najlepsza, ale się poprawię:)

EDIT: teraz jakość powinna być lepsza

Edited by timi
  • Dziękuję 5

timi-akwaria.pro

Jest stosunkowo grzeczny, chociaż raz przyłapałem go na gorącym uczynku:) "Usiadł" sobie na dnie i oparł się grzbietem o zasys od narurowca i udawał martwego i czekał na ofiarę, dokładnie tak jak to robi w naturze. Na szczęście atak był nieudany. Jak opierdzieli ze trzy stynki to już nie chce mu się polować.

O maisonach pamiętam, już niedługo. Kilka dni temu miały tarło i była niezła wojna o samicę. Mój największy yellow "zarobił" przy okazji, ale się wyliże;) 

Jak chcesz to mogę Ci dać nr do tego gościa:P

Godzinę temu, timi napisał:

Jak chcesz to mogę Ci dać nr do tego gościa:P

Dzięki,  mam nr tel, ale typ niesympatyczny jest i nie chce sprzedać żadnej Acei :P

timi-akwaria.pro
Godzinę temu, stan napisał:

Piękności nimbochromis, ale odrazu po kolorach widać że baby tam nie ma i ma kolory bojowe :P.

Może jak mój baniak w końcu urośnie to i babę mu znajdę. Na razie szukam mu dobrego domu:)

43 minuty temu, timi napisał:

Może jak mój baniak w końcu urośnie to i babę mu znajdę. Na razie szukam mu dobrego domu:)

Znam gościa z dużym akwarium ze Środy Wielkopolskiej. Przygarnia wszystko, podobno same bastardy ma, to jak byś mu swojego nimbo podrzucił to wreszcie by miał konkret rybę. 

• Dziękuję 1

timi-akwaria.pro
21 minut temu, Mortis napisał:

Znam gościa z dużym akwarium ze Środy Wielkopolskiej. Przygarnia wszystko, podobno same bastardy ma, to jak byś mu swojego nimbo podrzucił to wreszcie by miał konkret rybę. 

Kojarzę kolesia, ale podobno jeszcze bardziej upierdliwy i denerwujący od tego od acei...Szkoda mojej ryby wpuszczać do jego bastardarium:P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Announcements

• bobasxx
      Jest i akwarium 😄 W czterech chłopa było co dźwigać. 🤭   W przyszłym tygodniu ma być tło więc będzie co robić 😉
    • Andrzej Głuszyca
      Ale pamiętajmy , że Helmety przede wszystkim jedzą okrzemki. I pewnie stąd ich leniwe zachowanie.
    • husi
      Akwarium 540l a helmetów 12-15 sztuk (było 20 ale kilka padło)
    • Andrzej Głuszyca
      @Bartek_De Bartku...ktoś powie , że po odkręceniu węża może kapać woda . Wedy na wszelki wypadek można po zamknięciu zaworka nakręcać zaślepkę z uszczelką choćby taką jak na zdjęciu poniżej. Jest to zaślepka z uszczelką i można ją nakręcać i odkręcać palcami bez kombinacji kombinerkami itp. Jej cena to 3.75:)  A średnice różne bo od 3/8 cala poprzez 1/2, 1/4 itd. aż do  4 cali. 
    • Bartek_De
      @Andrzej Głuszyca najlepsze i najpewniejsze rozwiązanie👍A jeśli kolega ma baterię montowaną na zlewie (stojącą) to wystarczy wymienić zaworek pod zlewem na taki https://allegro.pl/oferta/zawor-trojnik-combi-1-2-3-8-3-4-pralka-zmywarka-11412311927 lub jak napisał @pulpet dokręcić trójnik i drugi zaworek.
    • Capricorn39
      Witam serdecznie,  Jestem facetem z Krakowa w średnim wieku 😀, akwarystyką zajmuje się już dość długo. Kiedyś miałem zbiorniki z biotopem Malawi i Tanganiki, aktualnie posiadam akwarium towarzyskie. Mam zbiornik 240L niestety z przyczyn zdrowotnych trochę zaniedbane w ostatnim czasie i chciałbym go przerobić i ponownie w nim założyć biotop Malawi. Szukam pomocy jakiegoś pasjonata z Krakowa, który przerobi mi aktualne akwarium na Malawi, w celu wyjaśnienia dodam, ze zajmowałem się zawsze wszystkim sam, ale niestety aktualny stan zdrowia nie pozwala mi na takie prace. A moja żona nie poradzi sobie z tym. Jestem w stanie w miarę możliwości odwdzięczyć się jakoś za pomoc, czy to finansowo czy w inny sposób, w rozsądnych granicach ( jestem na rencie). Chyba nie stać mnie na zatrudnienie do tego profesjonalnej firmy. Proszę o kontakt kogoś, kto byłby w stanie i chciałby się podjąć takiego zadnia. pozdrawiam Tomasz  
    • Andrzej Głuszyca
      Jeżeli masz w kuchni baterię montowaną jak na rysunku to kupujesz trójnik z  przedłużką. Przedłużkę i zawór do ściany a na to baterię.  Jak kiedyś nie będziesz chciał tego używać  to wracasz do   stanu pierwotnego. Tak miałem kiedyś zrobione do zmywarki.    
    • Nath_147
      https://allegro.pl/oferta/cellfast-przylacze-uniwersalne-z-adapterem-12771730916 Na perlatorze jest tulejka, po jej odkręceniu będziesz pasujący gwint do twojej baterii.
    • triamond
      Krany teraz wyglądają na metalowe, ale takie nie są... (tworzywo + powłoka udająca chromowanie ? - https://pl.wikipedia.org/wiki/Planowane_postarzanie_produktu). Jak część ruchoma kranu była pod ciśnieniem (mam ciągłą podmianę), to zrobiła się w końcu mała dziurka i sikało delikatnie na ścianę. Miałem tak samo w innym kranie, gdzie sitko było trochę przypchane. Teraz mam tak:  Dziurawa część odkręcona i woda podłączona bezpośrednio do części nieruchomej kranu. Tam jest zwykły gwint 3/4. Taki kran. Szukałem tej przejściówki w domu, ale niestety nie znalazłem...  Kupiłem ją na portalu aukcyjnym. W necie dostępna jest tutaj (taką miałem): https://www.sklep.pge.com.pl/adapter-m24x1-12-p-286.html Jeśli będziesz szukał jakiejś alternatywy, to ważny jest też skok gwintu - 1 mm. Powodzenia!
    • KapitanCzysty
      Na dzień dzisiejszy ryby wyglądają na zdrowe, wszystkie pobierają pokarm w takim tempie jakby nie jadły tydzień 🙂. Ostatecznie jakiś miesiąc temu musiałem pożegnać się z jedną samicą Hary (eutanazja), ale była to najmniejsza i najsłabsza sztuka, która nie odzyskała formy pomimo przenosin do innego zbiornika. Wiem co czujesz @Pikczer, bo po całej "zabawie" został mi uraz i jak widzę jakieś ocieranie się ryby to zaczynam przyglądać się dokładniej i włącza mi się czerwona lampka.  Na szczęście wszystko jest w normie. Czy terapia była skuteczna? Według mnie tak, czy w 100%? Tego nie jestem w stanie stwierdzić bo gdzieś tam w czeluściach skał mojego baniaka coś się może czaić i przy pogorszeniu warunków wody obudzić...
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.