Jump to content

240l by rosa1986


rosa1986
 Share

Recommended Posts

Witam :)

Jako, że nigdy nie tworzyłam wątku dotyczącego mojego akwarium postanowiłam to nadrobić ;). Dostaje trochę pytań na temat mojej filtracji i czy jestem zadowolona z efektów pracy kaseciaka oraz pytań na temat zastosowanego oświetlenia. Tutaj będzie można na ten temat przeczytać :D

Trochę faktów dotyczących zbiornika

240l (120x50x40cm)

Filtracja: filtr kasetowy na pompie Atman at 306 plus falownik jebao rw-4 (gąbka 40 ppi plus 1l Matrixa)

Oświetlenie: moduły Led Samsung 8szt białe zimne i 8szt rgb do tego sterownik LedDimmer Pro (w pokrywie właśnie roboty ze spienionego pcv)

Dekoracja: serpentynit plus piasek do piaskownic z Obi, tło czarne spienione pcv

Obsada: chindongo saulosi, cynotilapia sp hara gallireya reef, pseudotropheus cyaneorhabdos maingano 

Akwarium przedstawia się tak jak na filmie. Obsada nie jest jeszcze ostateczna, bo to młode ryby i czeka mnie jeszcze redukcja :D

 

Zapraszam do komentowania i oceny ;)

@Pleziorro moje akwarium już czeka na te Twoje piękne sauloski ;)

 

Edited by rosa1986
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Bezprym napisał:

Sam się zastanawiam teraz nad kaseciakiem , tylko miałbym problem z zamaskowaniem ze względu na tło.

No w Twoim przypadku byłby niestety mocno widoczny. Ale może coś wymyślisz ;)

Link to comment
Share on other sites

Sławku może w Twoim przypadku to jasny kolor, narożny,  z przyklejonymi płaskimi (ciętymi) kamieniami, które zamaskują filtr. 

A co do Gosi zbiornika, wzór konspekt. 

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Mortis napisał:

Sławku może w Twoim przypadku to jasny kolor, narożny,  z przyklejonymi płaskimi (ciętymi) kamieniami, które zamaskują filtr. 

A co do Gosi zbiornika, wzór konspekt. 

Dziękuję Karolu :D

Dobrze radzisz Sławkowi :). Można pobawić się w przyklejenie jakichś płaskich kamieni.

Link to comment
Share on other sites

spiochu

Cóż, Gosia już na Warszawskich Dniach Akwarystyki pokazała, że umie,zrobić ładną aranżację (oddając sprawiedliwości - razem z kolegami).
Super baniaczek.
Spostrzeżenia. Chyba masz niezły nurt w akwarium :)
Pytanie. Czemu rybki pobierają powietrze z powierzchni? Tak to przynajmniej wygląda.

Wysłane z telefonu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.