Skocz do zawartości

Dylemat odnośnie cyrkulacji


Pumba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam akwarium 150x60x60. Filtruje to kaseciakiem z pompą DCT 3000 z podójnym wylotem. Dodatkowo miesza wodę Jebao RW15. Pompa ustawiona na 3 biegu, falownik skręciłem na 1 bieg. Kaseciak jak widać na filmiku jest centralnie na środku. Ma dwa zasysy z lewej i prawej strony.

Problem polega na tym. Wylot z kaseciaka jak widać na filmie jest skierowany na "krótszy" bok i odbija się od szyby, następnie falownik "wydmuchuje" ją na przednią szybe i załamanie mniej więcej po środku. Chodzi mi o to, że strasznie chlupocze mi takie rozwiązanie bo DCT 3000 jest mocną pompą i jest bliżej wylot do ściany akwarium. Jeżeli przekręce wylot żeby dmuchał w druga stronę (w lewo) będzie bardziej po długości i dalej miał do szyby żeby się odbić, ale wtedy falownik pasuje dać z lewej strony. Dobrze kombinuje ? Pompa jest bliżej zasysu z prawej strony kaseciaka, ale to różnicy chyba wielkiej nie robi skoro jest dwustronny zasys. Z lewej strony trudno mi umiejscowić RW15 bo mam drzwiczki od szafki i jeżeli kontroler umocuje na szybie to będzie przeszkadzał.

Czy jeżeli dam wylot z kaseciaka w drugą stronę "lewo" a falownik zostanie na miejscu i w taki sposób jak jest teraz to woda nię bedzię sie ze sobą zderzała?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym to rozwiązał:
- dał kasetę po prawej
- wylot z kasety zrobił tylko w jedną stronę, w lewo. Jak by się dało to lekko bym go skierował na tylną szybę i do góry (zakładając jakąś końcówkę, kolano 45st czy co tam bym wykombinował).
W takim ustawieniu spróbował bym z pompą na wyższym biegu ale bez falownika.
Jeśli to by nie zdało egzaminu to dołożył bym falownik ale również po prawej i ustawiony tak samo jak wylot z kasety czyli do góry i na tylną szybę.

U siebie mam w 200cm właśnie tak jak opisałem czyli wylot z kasety (Aquael 2000 i Hydor 1250) i falownik (Hydor Koralia 4400l/h) po prawej stronie i bez problemu dają radę.

Wysłane z telefonu


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pumba napisał:

A falownik moze dmuchać na kasete? Bo wtedy od kaseciaka sie bedzie odbijala woda. 

Wylot jednostronny wydaje mi sie da zrobić bez problemu

Jeśli już przesuniesz kasetę na prawy bok kierując jego wylot na tylną szybę to strumień z falownika skierujesz za kaseciakiem też na tylną szybę...Resztę powinna załatwić cyrkulacja...

Mam podobne ustawienie tylko zamiast kasety mam filtr wewnętrzny mechanik...

Jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz ;) 

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pumba napisał:

Tylną szybę czyli na kaseciak:d bo jest centralnie na środku i ani w lewo ani prawo go nie przesune... Będę k9mbinował w takim razie.

Tak dokładnie :D 

2 minuty temu, Pumba napisał:

A powiedzcie mi czym zamalowac wylot bo teraz mam czarny a jak dam pojedyncze kolanko PCV to bedzie biale

Wiesz ja bym wpierw spróbował czy to zda egzamin z cyrkulacją,a potem bym to kolanko zamalował lub nałożył na niego czarną koszulkę termokurczliwą żeby tak nie rzucało się w oczy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.