Skocz do zawartości

Obsada 375L


Hieron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem w trakcie zakladania akwarium Mbuna.

 

Planowana obsada:

Labidochromis caeruleus - 1samiec - 3 samice

Metriaclima estherae (Red) 1samiec - 3 samice

Metriaclima estherae (Blue) 1samiec - 3 samice

 

Chcialbym miec jeszcze jeden gatunek,  czy moglby mi ktos doradzic?

 

Dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Irlandii i niestety w pobliskim sklepie w moim miasteczku mam niewielki wybor 4 gatunki mbuna (3 z nich podalem juz powyzej) i 2 z Aulonocara.

Jestem w stanie kupic je w sklepie:

http://www.seahorseaquariums.com/Lake-Malawi-Cichlids/Freshwater-Fish/201

 

Oprocz tego znam pare osob ktore hoduja pyszczaki:

-Labidochromis hongi

-Cynotilapia zebroides (Jalo Reef)

-Maylandia greshakei.


Wszelkiego innego rodzaju sugestie mile widziane, moze uda sie odkupic od jakiegos innego "hodowcy". 

 

Dziekuje.

Edytowane przez Hieron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz, kilka dodatkowych pytan:

 

1) czy zamiast Maylandia greshakei lub Labidochromis hongi tak jak pisaliscie powyzej moglbym miec Metriaclima estherae? Czy raczej nie polecacie ? 

2) piszac :

1 hour ago, egon44 said:

Pseudotropheus sp. Acei(większe stadko jako że to ryby stadne pływające w toni wodnej)

 

Wieksze stadko masz na mysli ile sztuk i w jakich proporcjach?

3) zupelnie offtopic: 

http://www.seahorseaquariums.com/store/search.asp

z podanej powyzej strony lepszy bedzie Coral Sand ( kruszony koral ) czy zwykly piasek?

Dziekuje raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Hieron napisał:

1) czy zamiast Maylandia greshakei lub Labidochromis hongi tak jak pisaliscie powyzej moglbym miec Metriaclima estherae? Czy raczej nie polecacie ? 

Możesz spróbować z Metriaclima estherae ale ja go nie polecam...

30 minut temu, Hieron napisał:

2) piszac :

Wieksze stadko masz na mysli ile sztuk i w jakich proporcjach?

Jeśli chodzi o acei to miałem na myśli 8-10szt ...Trudno powiedzieć w jakich proporcjach bo zapewne zakupisz młode ryby,a tu już trudniej z określeniem płci...

30 minut temu, Hieron napisał:

3) zupelnie offtopic: 

http://www.seahorseaquariums.com/store/search.asp

z podanej powyzej strony lepszy bedzie Coral Sand ( kruszony koral ) czy zwykly piasek?

Polecałbym tobie piasek o granulacji 0.8-1.2 mm...

Takie małe OT ...Jaki masz poziom Ph w wodzie kranowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estherae ok, ale albo odmiana red-red, albo red-blue, razem w jednym baniaku odpada ze względu na możliwość krzyżowania. Do tego haremy proponowałbym raczej w ilościach 1+4. Do Twojego litrażu jest już sporo możliwości. Napisz, czy któryś z gatunków wymienionych przez Ciebie w pierwszym poście jest taki "must have" i od niego chcesz zacząć dobieranie reszty? Jak zaczynasz zabawę z Malawi to poczytaj przede wszystkim FAQ forum bo tam znajdziesz wszystko, co teraz dla Ciebie najważniejsze, a resztę dopowiemy tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to MUST HAVE, ale podobaja mi sie zeberki (Metriaclima estherae) i nie bede miec problemu z ich zakupem jak rowniez Labidochromis caeruleus.

Haremy dobiore tak jak kolega powyzej proponuje 1+4 z wyjatkiem Acei. 

Wracajac jeszcze do piasku, czy musi to byc specjalny piasek ze sklepu zoologicznego, czy obojetnie jaki piach (o granulacji 0.8-1.2 mm). W zoologicznym worek piasku (2.27kg) cenia sobie za ponad 6 euro. W linku ktory juz podawalem wyzej kosztuje prawie 35 euro za 25kg. budowlany napewno bylbym w stanie kupic taniej (ewentualnie wycieczka na plaze). Kolejna rzecz czy ktos sie orientuje ile takiego piasku jest potrzebne do przykrycia 150x50 cm? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.