Jump to content

Pierwsze kroki 60l


Witia
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem kompletnym amatorem przedstawiam swoją twórczość z niecierpliwością czekam na Państwa komentarza postaram sie opisać skład zestawu akwar.

Akwarium  60l    60/30/35 , Filtr Eheim picup 160 250-500 l/h, Grzałka JK aquarium 75W, podłoże żwir ceramiczny czarny, tło strukturalne wewnętrzne

Obsada : złocisty melanochromis auratus 1 szt. ; lombardzki pseudotropheus lombardoi - 1 szt. ; p. Socolofi  snow white 1szt. ; p. Demasoni 2 szt. (to ta niebieska jeśli się mylę proszę o poprawkę)

Pozdrawiam

IMG_20161107_205028388.jpg

IMG_20161107_212008361.jpg

Link to comment
Share on other sites

spiochu

Prosto z mostu - to akwarium jest za małe dla jakiekolwiek ryby z jeziora Malawi, chyba, że mówimy trzymaniu tam narybku.
Absolutne minimum to 112l a i to tylko dla jednego gatunku w układzie haremowym czyli jeden samiec i 4 samice. W zasadzie przy takim litrażu wybór ograniczony jest do bodajże 2 gatunków.
Ryby które tam masz (podejrzewam malawi-mix z zoologa) rosną za duże nawet do akwarium 112l.
W innym temacie pytasz o podłoże a widzę, że masz już działające akwarium.
Z ciekawości - kiedy zalane i kiedy wpuszczone ryby?

Proponuję temat przenieść do Podstaw.

Wysłane z telefonu

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

...witam ponownie. Czyli jest t docelowe. Witia..nie pytam o parametry  itd. To nie jest akwa dla pyszczaków w ogóle a tym bardziej dla tej obsady.  O żwirku pisałem w tamtym Twoim temacie. Przemyśl to i pomyśl nad innym biotopem... Poczytaj też FAQ u góry na pasku a naprawdę wiele Ci to wyjaśni.

Link to comment
Share on other sites

Czy przed założeniem akwarium wcześniej czytałeś coś na temat ryb z malawi, biotopu w jakim żyją, jakie osiągają rozmiary itp. Czy po prostu kupiłeś ryby i stwierdziłeś, że będziesz się uczył na bieżąco?

 

Link to comment
Share on other sites

Witaj...

Popieram kolegów co napisali...

Ode mnie tylko dodam to że jak podobają się tobie pielęgnice Afrykańskie to niestety ale musisz wymienić zbiornik na większy...

Tak jak kolega napisał minimum to 112l (80x35x40) według mnie tylko dla jednego gatunku np Chindongo saulosi...

Niestety ale żaden gatunek który posiadasz nie nadaje się nawet do litrażu 112l...

Pomyśl o zmianie zbiornika,i jak najszybciej oddaj lub sprzedaj te ryby bo naprawdę męczą się tylko w tym małym kotniku :( 

Link to comment
Share on other sites

Pleziorro

Dramat, to ja mam kotnik większy 80x30x40 i jak mi podrosły małe Red Finy to było ciasno, chłopie leć z tymi rybami do tego fachowca co Ci je wcisnął, zakładam, że baniak założony jednego dnia razem z wpuszczeniem ryb i mu je oddaj prosząc o zwrot kasy.

Jeśli nie masz możliwości na większy baniak to pozostaje Ci hodowla Neonków lub Gupików, bo na pewno nie Pyszczaków Malawi. Musisz być także świadom, że w obecnej sytuacji robisz rybom krzywdę i je męczysz, a najprawdopodobniej jeśli mój scenariusz z zalaniem i wpuszczeniem ryb tego samego dnia jest prawdziwy, to ryby padną w ciągu tygodnia dwóch.

 

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Pleziorro napisał:

Jeśli nie masz możliwości na większy baniak to pozostaje Ci hodowla Neonków lub Gupików, bo na pewno nie Pyszczaków Malawi

Albo pielęgniczki z rodziny Apistogramma. Też bardzo ciekawe pielęgnice.

Link to comment
Share on other sites

Kolego, tak jak piszą chłopaki wyżej. Większy baniak albo rezygnacja z biotopu malawi. Jak już zdecydujesz się na zostawienie tego baniaczka to polecam Ci Pielęgnice Ramireza (parkę). I do tego około 8 szt neonków i to jest TOTALNY max.

Życzę Ci abyś miał możliwość kupna większego akwa, tylko pamiętaj nie rób nic na Hura. W biotopie malawi musisz odczekać około 2-3 tygodni przed wpuszczeniem ryb i to kontrolując parametry wody. Z resztą już ktoś napisał wyżej abyś przeczytał FAQ i dział "podstawy".

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Post_Mortem

Wszystko co powinieneś wiedzieć na tym etapie zostało już powiedziane, więc wątek zamykam. Dalsze prowadzenie dyskusji w tym temacie jest zbędne.

Link to comment
Share on other sites

 • Post_Mortem locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.