Jump to content

Akwarium grzechu warte made by Akwarium Szczecin


przemek wieczorek
 Share

Recommended Posts

przemek wieczorek

Dzisiejsze akwarium wykonane dla kolegi z forum pyszczak6. Od razu uprzedzam że wiem że na zdjeciach znajdą się trzy rysy na froncie i z dwie z boku . 

Mam nadzieję że się nikt nie obrazi. 200x60x60 12mm. Front opti white. Niestety jest więcej niż tydzien po terminie . Boki optiwhite opraz poprzeczne wzm gratis . I to wszystko w cenie około 1300zł.

Jak tak można ludzi golić . Najgorsza firma nic dodać nic ująć. Teraz naważniejsze bez Natalki te akwaria by takie nie były. To ona jest najlepszym partnerem w produkcji akwarii. 

Moja szefowa ja tylko jestem pracownikiem :/ Czasem pozwala mi troche porządzić . 

Razem sami robimy akwaria od podstaw rozładunku szkła 15mm. Przy wymiarach 300x100x80.Ta dziewczyna dzwiga zemną szyby które ważą niekiedy ponad 100kg. Taka szyba 300x80cm musi być załądowana w pionie do szlifu na maszynę na wysokość 110cm . I wszystko to z tą biedną dziewczyną . 

Niektórzy się bardzo interesują o co tu chodzi . Kto rządzi ?  Ja nie noszę przy sobie nawet 5zł nie mam paracia na pieniądze dostaję jedzenie i spanie jestem zadowolony .

Jestem od 7 lat przeterminowanym narzeczonym . Nie mogę się przełamać .Jakoś się boję . 

 

Na koniec pozdrawiam Kaziokosa który nazywa nas oszustami . A my oszusci mu specjalnie na busie wklejaliśmy wzmocnienia poprzeczne żęby mógł wsadzić korzen . Mimo wszystko dziękuję za napiwek który zostawił ekstra. Liczę że nie jest spalony dożywotnio za termin . I kłopoty z pokrywą . 

 

Teraz bardzo poważnie obiecuję radykalną poprawę . Pozdrawiam, 

 

0259055b525202cdgen.jpg
93ab92184b988a56gen.jpg
40d529c94b624ef9gen.jpg
c7307e4898e55851gen.jpg
e3c537d7b64011bfgen.jpg

 

 

Edited by przemek wieczorek
 • Dziękuję 2
Link to comment
Share on other sites

tez cie kocham niejestem złosliwcem miałem jeszcze kilka takich szkieł do zamuwienia ale sam wież jak to było z toba ja tez mam do czynienia z ludzimy i zufaj mi tak niepracuje jak ty mam nadzieje ze poprawa bedzie w dobrym kierunku moze kiedys zamówie u ciebie akwa a jest plan bardzo ambitny pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

przemek wieczorek

Tak jak wspominalem pieniądze to nie wszystko .I jestem w stanie komuś coś zrobić za 50% ceny . Jeśli mam przekonanie że ten człowiek jest wporządku .A z kasą nie jest u tej osoby za ciekawie .Wszystkim w stanie nie jestem .Pieniądze firma musi zarabiać to normalne. 

Tytułu zmieniać nie będę . Jesli nikogo nie uraża niech taki zostanie. Tutaj w tym wątku będę wam prezentował różne ciekawe rzeczy ,procesy  związanie z materią powiązaną ściśle z akwarystyką . 

 

 

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

przemek wieczorek

Lacobel w akwarystyce ma bardzo szerokie zastosowanie. W tym wątku wam to równiez zaprezentuje.

dbf992e83461dad6gen.jpg

0fdd27da0e998a6bgen.jpg

757eeb77ac9104f3gen.jpg

Edited by przemek wieczorek
 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

przemek wieczorek

Stasiu to jest korona na akwarium do morszczyzny .O ile metalowym przedmiotem nie zostanie(dużej gęstości) uderzona jest trwała. 

Link to comment
Share on other sites

 • Andrzej Głuszyca locked this topic
 • Andrzej Głuszyca unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Zaraz (dzień-dwa-trzy) napiszę i opublikuję testową aplikację webową do lampy na bazie tego api. Żeby się każdy mógł pobawić lampką na www.
  • makok
   SunCalc - sunrise, sunset, shadow length, solar eclipse, sun position, sun phase, sun height, sun calculator, sun movement, map, sunlight phases, elevation, Photovoltaic system, Photovoltaic Tu jest piękne miejsce w necie... i jak wspaniale że mają API, ale będzie zabawy... już mi się podoba. 😍 Voila, mamy dane - darmowy dostęp daje do 1000 zapytań miesięcznie, więc update co godzinę zakończy miesiąc z 744 zapytaniami, czyli free: i kilka chwil później...
  • makok
   I oczywiście że chmura rzuca cień i zmienia temp barwową... (18) Timelapse: Rolling clouds above the beach - YouTube pierwszy z brzegu, jest kawałek ziemi po lewej. A gdzie tu stres?:  
  • makok
   Odrobinę wyobraźni. Napisałem że zrobię to dla funu. A może kiedyś "przeleję się" do 3-4 metrów i soft już będzie ready. 
  • triamond
   Krótka myśl co do samego pomysłu. Chmury nie rysują ostrych cieni na wodzie... Duża odległość chmur od wody, różna gęstość dla przenikającego światła, jakaś wielkość kątowa słońca,  rozpraszanie. Na belce 1,6m wyjdzie bardziej symulacja przelatującego ptaka,  co będzie stresować ryby...
  • makok
   Pewnie, ja piszę na codzień w C# .net, czasem pythonie, rzadziej js czy ts, ale wszystkie wchodzą w grę. Albo pyknę C# WinUI dla desktop windows, albo rzucę się na MAUI, bo prędzej czy później i tak będę chciał liznąć.... ale najchętniej to zrobiłbym blazor server onlinowo tylko kuźwa parkowanie tego na Azure kosztuje miesięczny haracz i tak się zastanawiam czy jest sens. Ogólnie odpowiedź brzmi nie wiem jak ale wiem na pewno że w języku C#. Narazie zainstalowałem arduino IDE, udało mi się połaczyć via usb... jak rozpykam wifi to napiszę jakiś szkielet. Badam jak skomunikować arduino z softem zewnętrznym w czasie rzeczywistym. Wolałbym logikę napisać w taki sposób żeby zewnętrzna aplikacja kodowała instrukcje w locie, podczas uploadu, ale zobaczymy w ogóle co jest możliwe. Innymi słowy najpierw w arduino wschody i zachody oraz całe świecenie, na wypadek odłączenia innych urządzeń, potem stopniowo fazy księżyca, a na końcu symulację chmur sterowaną początkowo z zewnątrz, bo jestem pewien że napisanie całości w arduino byłoby pracochłonne dla 48 knałów. Muszę się zastanowić jak to ugryźć. Jeśli chodzi o aplikację to postawię na suwaki bo nie znoszę interfejsów gdzie oczekuje się od usera wpisywania liczb albo wielokrotnego klikania strzałek.   Narazie rozdrażnił mnie fakt, że nie potrafię projektować PCB, bo cała konstrukcja będzie dramatyczna "na kablach".
  • Pikczer
   U mnie też filtry podgrzewają wodę, ale z racji obniżenia temperatury w domu muszę być czujny.  Niedawno pierwszy raz inkubowala samiczka Kadango, wypuściła 1 młode a resztę miała w pyszczku i to co najmniej 10 dni dłużej. Nie jadła ponad miesiąc. Nic jej nie jest.  Samice Aulonocara i Protomelas wypuszczają młode równo i bez kombinacji, około 21 dni. Niektóre samice wypuszczają młode jednego dnia jednocześnie a tu zdążyło mi się ze dwa razy że jakoś cwaniak szybciej się usamodzielnił. Może samica się wystraszyła i przez przypadek młody uciekł a później stwierdziła że to nie jej.  Ważne, żeby ryby były zdrowe:) 
  • KapitanCzysty
   Ciekaw jestem co Ci wyjdzie z tych eksperymentów, fajnie, że realizujesz i testujesz swoje pomysły. Będę śledził. 🙂  Co do ryb to brakuje mi jeszcze ważenia... 😅 😉
  • KapitanCzysty
   To jeden w plusów posiadania mieszkania, przy braku włączonego ogrzewania woda w dużym akwarium nie schodzi poniżej 24, a w kotniku jest o około 0,6-0,8 wyższa. Ciekawe z czego wynika ta różnica? Zwalam to na "winę filtra" który bardziej grzeje wodę niż pompa IBO.  Już się robi ciekawie pod tym względem. 🙂 Ostatecznie odłowiłem inkubującą samicę Hary do kotnika. Zajęło mi to jakieś 80 minut i już traciłem nadzieję. Okazała się bardzo czujna i doskonale znała wszystkie przejścia w skałach. Na szczęście obyło się bez wyciągania kamoli. Trafiła do osobnego zbiornika w 19 dniu inkubacji i podczas przekładania w siatce zauważyłem jednego około centymetrowego cwaniaczka, który szybko trafił z powrotem do pysku mamy jeszcze przed wypłynięciem z siatki. Jednocześnie we wtorek, czyli dzień przed przełożeniem danej samicy zauważyłem, że mam kolejną inbkującą niewiastę i tym razem padło na filigranową samice Perlmutta. Zastanawiające jest to, że nie było  widać jakiegoś większego ruchu w tym temacie. Jeden samiec Beta coś tam machał ogonem, ale sam chyba nie wiedział co robi i do kogo bo wydawało się, że pozuje przez lustrzanym odbiciem. Niestety w piątek rano było już pozamiatane i niedoszła matka pobierała normalnie pokarm. Dzień wcześniej, wieczorem robiłem podmiankę i tutaj dopatrywałbym się powodu takiej sytuacji. Zastanawia mnie jednak obecna sytuacja w kotniku. Z tego co zdążyłem zauważyć z pyska matki zdołał uciec jeden przecinek i stawiam flaszkę, że jest to ten sam, ktorego widziałem w siatce. 😄 Siedzi cały czas w szczelinie między skałami i próbuje się wychylać aby coś dziabnąć, ale jego matka dalej z pełnym pyskiem chce go z powrotem mieć przy sobie. Podpływa co chwilę do tej szczeliny i próbuje go z tamtąd wyciągnąć. CZasami wygląda to tak jakby na niego polowała. Robi to nieustannie. Pytanie moje, jak długo może trwać taka sytuacja? Czemu nie wypuściła pozostałych młodych? Rozkminiam to w ten sposób, że może nie czuje się bezpiecznie i póki jeszcze ma siły trzyma je w tym pysku. Może to taka nadgorliwa sztuka? 🙂 Trochę mnie to martwi, że młode nie mają już co jeść, a jej post trwa już 23 dzień.  
  • aurban6
   Możesz zdradzić jaki masz pomysł na konfigurowanie kanałów (interfejs) ? Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.