Jump to content

moje akwarium 130 l

gepard28
 Share

Recommended Posts

Witam, czas wystawić akwarium z obsadą w celu wystawienia oceny przez osoby z większym doświadczeniem :) i liczę na szczerą Waszą wypowiedź za którą będę wdzięczny

DSC01387.JPG

DSC01386.JPG

DSC01385.JPG

Witam, na wstepie zanim reszsta się przyczepi pozmieniaj te gararze :)

Ryby lubią kopać, a niedaj żeby któraś za mocno podkopała i któryś z kamieni na nią spadł :)

deccorativo
10 minut temu, gepard28 napisał:

i liczę na szczerą Waszą wypowiedź za którą będę wdzięczny

No jak tak chcesz :Di od razu gwarantujesz wdzięczność

ale nie wiem czy będziesz zadowolony :D

łączenie w jednym akwarium 3 rodzai kamieni to nie jest naturalne, a już ustawienie ich "w garaże" (tak to nazywamy) to absolutnie natura tak nie usypie..- ale jak się tobie podoba to może być.

piasek-mąka to duży błąd bo jak się ryby rozejrzą to zaczną w tej mące kopać a wiesz co jest jak dmuchniesz na mąkę. - dowolny byle gradacja 0,8-1,2mm

deszczownię wyjmij , wody dolej, grzałkę połóż na dnie by nie była widoczna i coś zrób z tym świńskim ogonkiem jako wylot wody - najlepiej jakby pod kątem i po skosie sikało prosto na przednią szybę. no i chyba niebieskie tło się nie przykleiło?

jakbyś napisał od kiedy wlałeś i po ilu dniach wpuściłeś ryby oraz coś o filtracji bo bym może więcej szczerze napisał.

Ale witam na pokładziee iżyczę sukcesów w hodowli - szczerze:D

Andrzej Głuszyca

..mi osobiście przypomina to jeden z siedmiu cudów świata : https://www.google.pl/search?q=cudy+świata&biw=1152&bih=587&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwiMzrfgv5HQAhXLCiwKHRVmAccQ_AUIBigB&dpr=1.25#imgrc=vGfIWeZc8FdjNM%3A

.Obsada też ma wiele do życzenia. Nie gniewaj się na taką odpowiedź bo nie chce Ci dawać zawoalowanej odpowiedzi typu : wygląd to sprawa gustu. Wystrój możesz zawsze zmienić bardzo tanim kosztem. Wejdź w galerie, podejrzyj inne akwa a może coś innego Ciebie zainspiruje. Wyżej koledzy Ci zasugerowali zmiany ale to Ty będziesz musiał zadecydować. Przejrzy dział OBSADY...Wszystko można spokojnie zmienić i naprawdę będzie OK.

Edited by AndrzejWalb

15 minut temu, deccorativo napisał:

w związku z cyt . "deszczownię wyjmij, wody dolej, grzałkę połóż na dnie by nie była widoczna i coś zrób z tym świńskim ogonkiem jako wylot wody - najlepiej jakby pod kątem i po skosie sikało prosto na przednią szybę"

Dzięki za rady, jestem laikiem i każda będzie in plus na przyszłość. A jeśli chodzi o deszczownie mogę owszem ją wyjąć ale to ona daje mi filtracje wody w akwarium.

Ważne, że założyleś tutaj swój temat, pytaj o wszystko, co Cię trapi, interesuje, a napewno dostaniesz odpowiedź :)

Andrzej Głuszyca
6 minut temu, gepard28 napisał:

A jeśli chodzi o deszczownie mogę owszem ją wyjąć ale to ona daje mi filtracje wody w akwarium.

.....deszczownia powoduje ruch tafli wody przez co też ma wpływ na napowietrzanie ale jednocześnie utrudnia cyrkulację bo tłumi przepływ. Możesz ją zdjąć i niech woda leci całym przekrojem wylotu , ustaw ją tak aby łamała lustro ( napowietrzenie) . Czyli musisz zadbać o właściwą cyrkulacje. Uwierz mi ,że wszystko można spokojnie poprawić i będzie naprawdę OK. Poczytaj FAQ  o góry na pasku,pytaj w odpowiednich działach i będzie dobrze.

Edited by AndrzejWalb

Pleziorro

Obsada absolutnie nie do zaakceptowania na ten litraż. Kolejny zadowolony sprzedawca w zoologicznym ?

marcin73m
2 minuty temu, gepard28 napisał:

A jeśli chodzi o deszczownie mogę owszem ją wyjąć ale to ona daje mi filtracje wody w akwarium.

Deszczownia to tylko wylot, filtracja się nie zmieni, jeśli zamienisz tą końcówkę na inną. Chyba, że chodzi Ci o natlenienie? To również załatwi każda inna końcówka skierowana wylotem w kierunku tafli wody, tak aby nią poruszała.

deccorativo

gepard napisz kiedy wlałeś wodę a kiedy wpuściłeś ryby bo że pan z zoologu naciął cię na ryby to już ci napisali ale ci panowie potrafią sprzedać także kupę chemii i za 3 dni po wlaniu wody potrafią doradzić byś przyszedł także po ryby to też reguła..

Jak było u ciebie?