Skocz do zawartości

Termometr elektroniczy z sondą do obudowy ze speienionego pcv


led4grow

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o zastosowaniu termometru elektronicznego w obudowie ze spienionego PCV? Dlaczego akurat elektroniczny? Bo po pierwsze widać temperaturę z kanapy, po drugie wyższa estetyka niż rtęciowy, po trzecie bajer :)

1. W tym przypadku chyba najłatwiejszy montaż, wystarczy otwornicą zrobić odpowiedni otwór i przeprowadzić sondę na drugą stronę. Uszczelnić silikonem:

https://www.aliexpress.com/item/LCD-Digital-Fish-Tank-Aquarium-Refrigerator-Thermometer-Water-Temperature-Measuring-Meter-YB420-SZ/32623480438.html?spm=2114.13010208.99999999.385.uhRX4S

2. Kłopotliwy montaż (jakieś pomysły):

https://www.aliexpress.com/item/Professional-LCD-Digital-Thermometer-Probe-Fridge-Freezer-Thermometer-Thermograph-for-Refrigerator-50-110-Degree-Without-Box/32725188006.html?spm=2114.13010208.99999999.453.uhRX4S

3. Również brak pomysłu na wycięcie prostokątnego otworu w spienionym pcv grubości 10mm+3mm

https://www.aliexpress.com/item/C-Potable-Solar-Powered-Digital-LCD-Thermometer-Sensor-Cable/1101264496.html?spm=2114.13010208.99999999.429.uhRX4S

Są jeszcze inne, np. podświetlane, gdzie zasilanie można pociągnąć z oświetlenia LED, więc odpada wymiana baterii:

https://www.aliexpress.com/item/LED-Display-Digital-Temperature-Meter-Gauge-Thermometer-50-to-110-Celsius-Degree-E1Xc/32427945730.html?spm=2114.13010208.99999999.402.Erfdqt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..obudowę natniesz i tak już zostanie,  Pomyśl nad podobnym ale bez sondy a na przyssawkę do wnętrza akwa. Zawsze można go się pozbyć i nie ma śladu po nim...http://allegro.pl/termometr-elektroniczny-lcd-do-akwarium-dokladny-i6217480365.html

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę :)

http://www.fotosik.pl/zdjecie/aab24a8616ac531b

http://www.fotosik.pl/zdjecie/750cf31bc1b50704

Nie wycinaj tylko miejsca pod termometr na wylot. Od wewnątrz przyklej kawałek PCV 10mm w miejscu, gdzie będzie term., a w nim wywierć malutką dziurkę, tak aby kabel z czujnikiem się przecisnął. Dasz kropelkę silikonu i masz wszystko szczelne. Roboty na 15min.

Edytowane przez maqus
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy, okrągły, najlepszy bo faktycznie montaż banalny. I nietypowy do tego :)
Zrób jak kolega maqus radzi, uszczelnij od tyłu, bo wilgoć momentalnie Ci te termometry załatwi. Do tego uczelnij samą sondę bo nie zawsze jest szczelna i wtedy będzie źle pokazywać.
Taki wewnętrzny co Andrzej pokazał niby jest ok, ale jednak jest to sprzęt, który widać w akwarium. A sonda mniej widoczna.

Wysłane z telefonu

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spiochu napisał:

Taki wewnętrzny co Andrzej pokazał niby jest ok, ale jednak jest to sprzęt, który widać w akwarium. A sonda mniej widoczna.

Piotrze..to wszystko ma plusy i minusy....Trzeba wybrać to co nam pasuje. Ja wolę mieć w akwa i w razie czego wyjąć jak nacinać pokrywę za kilka stów i później zostaje otwór. Ale są przynajmniej alternatywy:)

7 minut temu, spiochu napisał:

A sonda mniej widoczna.

...sondy to chyba nawet nie widać..ale wyświetlacz już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie. Na razie w dość odległych planach zbiornik o wymiarach jak w temacie, 1008 l brutto. Wymiary dość nietypowe ze względu na wnękę salonu, jest to raczej maksimum, które dam radę upchnąć. Po wielu dywagacjach, czytaniu, zadawaniu pytań na forum pomysł na obsadę ewoluuje od schematu opisanego przez @tom77 w artykule o non-mbuna w akwariach 200 cm do gatunków, jak poniżej. Pomyślałem, że założę nowy temat.   Dimidiochromis strigatus Stigmatochromis tolae Lethrinops lethrinus  /  Mylochromis sp. Mchuse  jako kopacze/grzebacze - mogą być oba gatunki?           Placidochromis milomo  /  Protomelas sp. johnstoni solo  (tu na pewno zamiennie ze względu na pasiaste ubarwienie. Milomo bardziej przypomina mi N. Livingstonii, johnstoni solo bardziej regularne pasy; milomo chyba bardziej pasuje do tego typu obsady, większy i mocniejszy)    Pomysł na strigatusa ze względu na to, że D. compressiceps jest chyba mocniejszy, agresywniejszy i może raczej nadawałby się do bardziej drapieżnej obsady. Stigmatochromis tolae jako inny średniej wielkości drapieżnik (mniejszy od strigatusa), który po prostu jest ładny, a mało popularny. Bardzo chciałbym mieć ryby kopacze, które jak np. Lethrinops lethrinus szukają pokarmu w piasku również sensorami ruchu - myślę, że zakopywanie żywego pokarmu, który hoduję, w piasku i obserwowanie, jak ryby go znajdują będzie dużą frajdą. 🙂 Być może więcej niż jeden kopacz to będzie zbyt wiele, ale oprócz "must have" w postaci lethrinusa podoba mi się Mylochromis sp. Mchuse - ale pytanie, czy nie za delikatny/strachliwy. Chciałbym też dodać pasiasty akcent w postaci Placidochromis milomo albo Protomelas sp. johnstoni solo.   Czy takie 4, 5 gatunków to jest maksimum, którym można by zarybić planowane akwarium o takich wymiarach? Dno miałoby niecałe 1,5 m2 (dokładnie 1,48). Szczerze pisząc, doświadczenie z tymi gatunkami mam zerowe, starałem się dobrać tak, by nie było zbyt dużej przepaści między największym gatunkiem, a jakimś delikatnym słabeuszem, któremu reszta nie da żyć. Rozumiem, że dodatki w postaci Labidochromis caeruleus trzeba sobie odpuścić ze względu na wielkość D. strigatus? Będę wdzięczny za uwagi, również krytyczne, wszelkie wskazówki mile widziane. 😉👍
    • Dzięki za odpowiedź, planuję na driverach, będzie miks 10w i 3w diód,  oczywiscie w odzielnych szeregach. Zamówiłem już drivery z ali, jak ogarnę to napiszę, może komuś się przyda.
    • Mea culpa, puściłem szybko przelew i zapomniałem dodać. 👍
    • Tak Już ok, dla potomności innych również proszę o podawanie w tytule nicka
    • 1. @ziemniak 2. @TomekT 3. @lukBB 4. @Zbyszek 5. @bobasxx 6. @yaro 7. @sergio74 8. @BombeL 9. @Robson79 10. @bobanr 11. @Gucio2003 12.
    • Nie wiem co tam na wyjściu tego sterownika jest, ale jak stworzony do modułów np. 12v to możesz w szeregu z rezystorem. Kalkulator https://www.elektroda.pl/calculators/resistor-for-led-calculator-advanced dioda napięcie znasz z noty, dla power led ja przyjmuje 4V, prąd też znasz jak się nie myle 900mA, wklepujesz do kalkulatora i wiesz jaki rezystor i jakiej mocy. Innym rozwiązaniem może być np driver LDD-1000L(dla diody którą podałeś) można nim sterować sygnałem PWM. Podejrzewam sterownik ten jest na mosfetach, tak więc rozkręcił bym i wyprowadził sygnał PWM. Chyba że można inaczej ale tego nie wiem. Pytaj Romka napewno podpowie. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Niestety, ale ten driver nie zadziała z leddimmerem.
    • Witaj. Osobiście bym zasugerował Aquaela, oraz cyrkulator dać tam gdzie masz wylot filtra.  Miałem podobne ustawienie u siebie w 200l akwarium... Wyloty z Aquaela, oraz z falownika skieruj po długości tylnej szyby... A potem obserwuj czy kupy ryb gdzieś nie zalegają w innym miejscu... 
    • To, że się pogryzą to pewne, taka ich natura. Poczytaj FAQ, gdy będzie coś niejasne pytaj.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.