Jump to content

Akwarium i oświetlenie

Wyderka
 Share

Recommended Posts

Mam takie pytanko odnośnie akwarium, bo po nowym roku zmieniam zbiornik na większy 360 l 160-45-50 i nie będę miał pokrywy tylko belkę oświetleniowa i takie pytanie jaki jest dobry sposób aby zapobiec wyskakiwaniu ryb z akwarium bo ryby mają tendencję wyskakiwania z akwarium?jest jakiś fajny i prosty sposób aby temu zapobiec

Pleziorro

Kolega Śpiochu proszony do odpowiedzi :) 

On sobie przykrył baniak szkłem, na zdjęciach wygląda to bardzo estetycznie, mam nadzieję, że zaraz Ci wszystko wyjaśni + fotki :)

spiochu

Zależy czy belka ma być nad szybami czy pod nimi.
Jeśli nad to najprościej szyby położyć na wzmocnieniach wzdłużnych.
Jeśli pod to na uchwytach do szyb nakrywowych. Oczywiście kupionych do odpowiedniej grubości szyby z której będzie zrobione akwarium. Oferta pierwsza z brzegu:
uchwyty do szyb nakrywowych
Szyby nakrywowe mają otwory o średnicy bodajże 24mm aby można było je łatwo podnosić a dwie skrajne ścięte drogi aby można było wyjść z przewodami z akwarium.
Wysłane z telefonu

spiochu
Dnia 3.11.2016 o 20:25, Wyderka napisał:

A można prosić fot jak to wygląda na akwarium 

Proszę bardzo :)

P61105-200204-1600x1200.jpg

P61105-200154-1600x1200.jpg

P61105-200119-1600x1200.jpg

• Dziękuję 1

spiochu

Nie powiem na 100% bo jeszcze ciągle się chowają ;)

Woda może wypłynąć tylko szczelinami między szybami bocznymi a nakrywowymi. Same  nakrywowe (4mm) są poniżej  górnej krawędzi akwarium.

P61112-180531-1024x768.jpg

A jak wyglada kwestia usytuowania pod telewizorem? Sam szykuję się do zbiornika 170x45x45 na szafie pod tv i wlaśnie zastanawiałem się czy nie zrezygnować z pokrywy na korzyść dodatkowych 5 cm wysokości. Czy oświetlenie zbiornika nie umożliwia oglądania tv? Czy nie obawiasz się wpływu parującej wody na elektronike?

Edited by marcinc
Literówki

spiochu

Ciężko mi odpowiedzieć co do wpływu parowania na elektronikę bo akwarium stoi od miesiąca dopiero ;) U stana tv nad akwa funkcjonuje już jakiś czas, tyle, że on ma zdaje się pokrywę. U mnie znów szczeliny nie są jakieś wielkie więc myślę, że to parowanie nie jest też bardzo duże.
U mnie pokrywa nie wchodziła w rachubę bo taka była koncepcja żony. ;)
Oświetlenie zbiornika nam nie przeszkadza w oglądaniu tv, co najwyżej przeszkadza to co się dzieje w akwa ;) Choć muszę przyznać, że kupiłem pod moduły profil aluminiowy polecany przez któregoś z kolegów na forum, o szerokości 10cm i grubości 1 cm i niestety moduły wystawały z niego i raziły oczy. Do dorobieniu osłony z pasków alu, jest ok. :)

Wysłane z telefonu