Jump to content

Pomocy z małymi pyszczakami

mitozaur
 Share

Recommended Posts

Witam

Zakupiłem wczoraj dwa małe pyszczaki żółte i niestety moje stado ich niezaakcpetowało najdelikatniej mówiąc tzn. już ich nie ma.

Mam pytanie co robić, czy na początku aż podrosną trzyamć je w akwarium syna, gdzie ma obsadę mniejszych rybek jak gupiki i danio?

Pozdrawiam

Nie trzymaj z innymi rybami bo tam pyszczaki zrobią masakrę . 

Młode ryby wpuszczaj po karmieniu dorosłych ryb, przy zgaszonym świetle, a najlepiej jak by były już wyciszone i przysypiały. Na parę dni też można wrzucić wapień filipiński, w którego otworach mogą znaleźć schronienie. Wiem, że może to zaburzyć estetykę, ale dajesz większą szansę na przeżycie młodych ryb i zaakceptowanie przez dorosłe ryby. 

• Dziękuję 1

Pleziorro

Z całym szacunkiem Karolu, ale nie podawaj koledze rozwiązań, skoro kolega nie podaje co wpuścił i do czego, gdyż może potem mieć do Ciebie żal, że znów mu zginęły maluchy :). A kolegę poprosimy o takie informacje jak:

Obsada i rozmiar baniaka, oraz co chcesz wpuszczać i jakiej wielkości są obecne ryby a jakiej wielkości maluchy.

Moim zdaniem to jest bez znaczenia, ważne by większe ryby nie były zainteresowane młodymi, a młode jak już będą w zbiorniku by miały gdzie się schować. 

Andrzej Głuszyca

...rozmiar kolega podaje  tam gdzie podaje się informacje o sobie. Posiada 112 litrów...czyli prawdopodobnie 80 cm długości. O obsadzie nic nie napisał...

Pleziorro

No właśnie, tak czuję, że to może być jakaś obsada a'la Pan z Zoologika w za małym baniaku, i dodanie 2 łagodnych ryb skończyło się dobrą kolacją dla pozostałych. Stąd moja prośba o przybliżenie tematu. 

Karol wpuść do predatorów 2 cm narybek to nawet po obfitym karmieniu nie zdążysz zobaczyć jak maluchy pływają ;) 

44 minuty temu, eljot napisał:

Karol wpuść do predatorów 2 cm narybek to nawet po obfitym karmieniu nie zdążysz zobaczyć jak maluchy pływają ;) 

No ale predatorów nie trzyma się w 80 cm. . . chyba :D Zresztą osoba , która ma predatory to raczej by wiedziała, że młode mogą pójść na szamanko.

marcin73m
14 minut temu, Mortis napisał:

No ale predatorów nie trzyma się w 80 cm. . . chyba :D

No właśnie.. chyba :P Ja myślę, że niepokój Pleziego jest uzasadniony. Już sam post zaczynający się od zakupiłem wczoraj dwa małe pyszczaki żółte.. nie wróży nic dobrego :e_confused:

...a małe rybki były żółte, to pogarsza jeszcze sprawę. Takie jaskrawo ubarwione maluchy bardziej pobudzają duże ryby do ataku. Może nie od razu, żeby zjeść, ale sprawdzić co to takiego i skubnąć, a jak już skubną to....

Miałem taką sytuację; Musiałem zluzować kotnik. Było tam kilkanaście Socolofi i ok 10 szt. Estherae Minos Reef OB/BB. Rybki tej samej wielkości. Po kilku dniach nie było ani jednej sztuki Socolofi, a Estherae przetrwały jakoś i już mają po kilka cm więcej...  Potwierdza to tylko fakt że jaskrawo ubarwionym młodym trudniej jest przeżyć w akwarium ogólnym pierwsze tygodnie/miesiące życia. Przyciągają nie tylko nasz wzrok ale i innych ryb.