Skocz do zawartości

Dobór obsady do 300 L (ładne z charakterem)


wegorzwegorzewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnym poście ale chyba tym najciekawszym jakim jest dobór mieszkańców ;)

Mam baniaczek o wymiarach 120x50x50, aranżacja jak na zdjęciu....Oświetlenie 10xW oraz 10xRGB plus sterownik Romana oczywiście....Poniżej wymieniłem gatunki które mi się po prostu podobają wizualnie (syndrom świeżaka) i zależy mi na tym żeby z tych gatunków dobrać taką obsadę by móc obserwować także ich jak  najciekawsze zachowania....po prostu chodzi mi o ryby z charakterem z tych wymienionych....z uwzględnieniem ich wymogów kulinarnych....oczywiście jak z jakiś względów trzeba by było dołożyć cos z poza listy to jestem otwarty na propozycje....bardzo proszę kolegów i koleżanki o cenne porady...wiem że podobne tematy już się przeplatały ale w większości przypadków chodziło o to żeby było po prostu tylko ładnie... Dzięki.... ;)

Proponowane gatunki :

Melanochromis cyaneorhabdos -maingano

Melanochromis interruptus

Metriaclima Msobo Magunga

Cynotilapia Afra Cobue

Pseudotropheus sp."elongatus spot"

Cynotilapia sp.jalo

Cynotilapia sp."mbamba"

Labidochromis hongi

Pseudotropheus sp."elongatus chewere"

Metriaclima sp."membe deep"

Cynotilapia axelrodi

Labidochromis sp."mbamba"

Pseudotropheus Elongatus Mphanga

Pseudotropheus saulosi

Pseudotropheus demasoni

Metraclima estherae red red

Melanochromis cyaneorhabdos –

Metriaclima pulpican

Labidochromis freibergi

Pseudotropheus flavus

Labidochromis caeruleus

Melanochromis joanjohnsonae

Labidochromis sp."perlmutt"

Pseudotropheus sp."elongatus ornatus"

Pseudotropheus sp."perpicax orange cap"

Iodotropheus sprengerae

Metriaclima Callainos

Cynotilapia sp. Hara

Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano

Pseudotropheus acei

 

20161021_220657.jpg

 

Co do aranżacji to będzie jeszcze kilka kosmetycznych poprawek....;)

Edytowane przez wegorzwegorzewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, eljot said:

Jak z charakterem :) to 

Pseudotropheus sp."perpicax orange cap"

Melanochromis interruptus

Pseudotropheus sp."elongatus chewere"

Nazwy zachowałem "twoje" 

Jesli moge, to warto wspomniec, ze  "orange cap" czyli red top ndumbi ma naprawde piekne samce.... i naprawde brzydkie samice. Choduje je okolo dwoch lat i z mojego doswiadczenia moge powiedziec, ze w 300l bardzo ciezko bedzie trzymac wiecej niz 1 samca....chyba, ze sie trafi, bo z mbuna to nigdy nie wiadomo:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Mortisa chyba mi lepiej pasuje.

Rozumiem Mortis że wskazana obsada ma ciekawe zachowania .....? Jaką strukturę byś polecał?

1 godzinę temu, eljot napisał:

Jak z charakterem :) to 

Pseudotropheus sp."perpicax orange cap"

Melanochromis interruptus

Pseudotropheus sp."elongatus chewere"

Nazwy zachowałem "twoje" 

A co ewentualnie za pierwszą pozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Callainosy przez ponad 3 lata w 240l razem z Yellow i Saulosi, fakt wewnątrzgatunkowo się tłuką ale do demonków im daleko. Miałem niestety większość samców i po wyeliminowaniu najagresywniejszych ostał się jeden który królował w baniaku ale na zasadzie dobrego policjanta (rozganiał tłukące się samce saulosi :)) Po redukcji samców saulosi miały praktycznie ten sam rewir i tylko podczas tarła Callainosa, Saulosi był przeganiany.  Samic warto mieć min. 4 bo zachowują się podobnie jak samice msobo (wredne baby ;)). Natomiast nie polecam dodawania ryb podobnych kolorystycznie - niebieskie to wróg, bodajże u Pereza Callainos tłukł Msobo bo był za niebieski ;). IMHO 240l to minimum dla tych ryb pod warunkiem układu 1+4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.