Skocz do zawartości

kiedy to sie zdarzy??


paciorek17

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja Ci mówię, ze to akwarium nie nadaje się do chowu ryb z jez. Malawi. Ze względu na zbyt mały rozmiar

I nie jest przeludnione, bo nie trzymasz tam ludzi, tylko przerybione.
Ono nie nadaje się nawet na jeden mały harem Saulosi. I jeśli lubisz te ryby to najlepszą dla nich opcją jest oddanie ryb do zoologa, lub kupno minimum 160l do ilości ryb. Nie podajesz też jakie masz ryby, tylko ogólniki, więc ciężko cokolwiek pomóc w tej sytuacji, poza wyżej wymienionym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie żadna ryba, którą posiadasz nie nadaje się do tak małego akwarium. Lepiej zrób tak jak radzą koledzy. Wymień ryby na coś mniejszego i mniej wymagającego. No chyba,że jest opcja żeby pyszczaki trafiły do dużo większego akwarium, ale już bez pozostałych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, paciorek17 napisał:

Mam 60litrow i 8 pyszczakow, 2 glony i jedna bocje

Jednak czułem że coś jest na rzeczy...

Tak więc popieram wpis kolegów,że żadna ryba z Malawi nie nadaje się do tego litrażu...

Pomyśl nad większym zbiornikiem,bo sytuacja będzie się powtarzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, paciorek17 napisał:

Jutro szukam innego akwarium. 

I zaczynasz prawidłowo rozumować :). Kup akwarium jak największe na jakie sobie możesz pozwolić. Z doświadczenia mojego i innych kolegów wiadomo, że akwaria szybko się kurczą :D i trzeba szukać znów większego. Takie 100x40x40 to wydaje się rozsądne minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Ponieważ też zaczynam przygodę ze swoimi pyszczakami mam pytanie. Mam samca który pięknie "umeblował" swoja grotę wabi samice trzęsie się koło niej i ona też potrafi w tej jego grocie chwile przesiadywać nawet też piasek ostatnio wyrzucała po swojemu. Jako doświadczenie hodowcy i praktykujący miłośnicy powiedzcie po jakim czasie od tej sytuacji powinno dojść do tarła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, olqa napisał:

Ponieważ też zaczynam przygodę ze swoimi pyszczakami mam pytanie. Mam samca który pięknie "umeblował" swoja grotę wabi samice trzęsie się koło niej i ona też potrafi w tej jego grocie chwile przesiadywać nawet też piasek ostatnio wyrzucała po swojemu. Jako doświadczenie hodowcy i praktykujący miłośnicy powiedzcie po jakim czasie od tej sytuacji powinno dojść do tarła?

Trudno określić po jakim czasie dojdzie do złożenia ikry, jedne gatunki rozmnażają się szybciej inne wolniej. Na pewno jednym z czynników jest rodzaj pokarmu ( urozmaicony), dojrzałość ryb czy parametry wody. Jeżeli masz dojrzałe ryby możesz przyspieszyć tarło przez częste podmiany wody, często bywa tak że ryby zaraz po podmianie podchodzą do tarła.

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.