Skocz do zawartości

Moje Malawi 160l


mareckee

Rekomendowane odpowiedzi

Cykl azotowy działa. Amoniak prawie 0 choć jeszcze na wykrywalnym poziomie, natomiast:

NO2 jbl: 0,6-0,8

NO2 zoolek: 0,75

 

Teraz mam jeszcze pytanie do Was. Zdjęcie przedstawia węże od kubełka. Czy to co w nich urosło to normalne?węże.jpg

Edytowane przez mareckee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoczko. Pozwole sobie powtózyć jeszcze jedną kwestię bo nikt się nie wypowiada na ten temat. Przyznam, czytałem kilka tematów w FAQ ale każdy przypadek jest inny.

Początkowo będzie u mnie obsada saulosi w ukłądzie 2/3+8.

Bardzo proszę jeszcze o pomoc w zorganizowaniu menu dla moich podopiecznych. Ryby będą raczej karmione raz dziennie, zazwyczaj popołudniami, bo rano opuszczam dom ok 5 godziny i z poprzednich dawnych czasów kiedy miałem gupiki w akwa to zauważyłem że są ospałe o tej porze i cały pokarm opada na dno i tam moczył się kilka godzin. Aby nie tworzyć nadmiaru niepotrzebnych substancji w w baniaku to myślę że jeden posiłek na dzień będzie dobrym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mareckee Możesz karmić ryby raz lub dwa razy dziennie(rano i po południu)...

Ja swoje saulosi karmię dwa razy dziennie(rano i wieczorem) i też tak sugerował bym tobie robić...

Najważniejsze że nie będziesz przekarmiał ryb,a karmił je naprawdę malutką szczyptą pokarmu tak aby wszystko w ciągu 15 sekund zjadły...Nawet jeśli tobie się będzie wydawać że wszystkie rybki nie zostały nakarmione to nie podawaj drugiej dawki pokarmu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Mareckee ma rację z tym odpuszczeniem sobie karmienia rano, no chyba, że ustawisz włącznik światła na 4:45 i nasypiesz im wychodząc z domu, powinny już być ogarnięte, a jak się nauczą pory, to zaczną pukać do Ciebie w szybkę o 4:55 :).

Ja rano też zauważam u swoich opieszałość tuż po włączeniu światła, Sauloskarium mam na włączniku elektronicznym ON/OFF i ryby są wyrwana z drzemki, natomiast w dużym baniaku na sterowniku Romka podnosi się świt przez 30 minut i ryby są już gotowe do pobierania żarcia jak wstanę. Polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pleziorro napisał:

Moim zdaniem Mareckee ma rację z tym odpuszczeniem sobie karmienia rano, no chyba, że ustawisz włącznik światła na 4:45 i nasypiesz im wychodząc z domu, powinny już być ogarnięte, a jak się nauczą pory, to zaczną pukać do Ciebie w szybkę o 4:55 :).

A sorki mój błąd,przeoczyłem tą godzinę 5 rano...

Także popołudniowe karmienie starczy,ewentualnie godzinę przed zgaszeniem światła w zbiorniku można jeszcze nakarmic rybki malutką dawką spiruliny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Sauloski głównie pasę na Spirulinie w płatkach O.S.I. 

Dwa razy w tygodniu dostają wybarwiający O.S.I. i raz na tydzień odrobina D-allio Plus, wybarwiające i D-allio zawsze rano.

Jak podrosną to tradycyjnie niedziela będzie dniem postnym :).

Tylko ja jestem Świeżak w sprawie Saulosków, mam je dopiero drugi tydzień, więc może jakiś bardziej doświadczony hodowca się wypowie i może nawet ja coś zmienię w diecie ;) choć wydaje mi się optymalna dla tego gatunku.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mareckee napisał:

Ok. A taki główny pokarm to co wybrać? Coś z hikari dla pyszczaków, czy może jakieś granulki w puszce od Tropicala?

Granulki czy płatki to już twój wybór...

Hikari jeśli już to pamiętaj żeby przed podaniem go namoczyć bo zwiększa swoją objętość...

Ja np swoje saulosi karmię tymi pokarmami-

Spirulina OSI granulat

Northfin Veggie(roślinny)

Northfin Cichlid(mięsny)

New Life Spectrum CICHLID Formula

 

Dwa razy w tygodniu zawsze rano podaje Northfin Cichlid(mięsny) lub New Life Spectrum CICHLID Formula

A resztę dni rano i wieczorem Spirulinę OSI lub Northfin Veggie(roślinny)

Dodatkowo jeszcze mam w planach zakup  D-allio Plus o którym już wspomniał kolega Pleziorro

Oczywiście raz lub dwa razy w tygodniu robię rybom głodówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.