Jump to content

Moje 112


Dafcu
 Share

Recommended Posts

Witam. Jestem na forum o jakiegoś czasu i w końcu odważyłem się pokazać wam moje małe, ale własne malawi ;).

Zaczynając od początku, obsada to: 10 x  Chindongo Saulosi. Wiem, że do za dużo ryb jak na tak mały zbiornik, ale w najbliższych dniach będę robił redukcję i zostawię połowę ryb, Czekałem, aż zaczną się wybarwiać by móc stworzyć mały harem 1+4. Oświetlenie : 2 świetlówki 18W, filtracja: filtr zewnętrzny JBL e900, oraz mały wewnętrzny filtr z Aquaela, niestety nie pamiętam dokładnie jaki ;)

Przepraszam za jakość zdjęcia, ale obecnie nie dysponuję lepszym aparatem.

\V__4C25 1.jpg

Opinie i uwagi mile widziane.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

..generalnie mi się podoba. Ale grzałkę możesz schować kładąc poziomo za kamieniami. Na zasys możesz dać jakiś prefiltr a rzadziej będziesz zaglądać do kubełka. Zastanów się czy potrzebna jest Ci deszczownia. Chyba ,że nie narzekasz na cyrkulację.

Link to comment
Share on other sites

Witaj...

Poza za lepszym zamaskowaniem sprzętu(rurki,grzałka) to nie mam żadnych zastrzeżeń...

Mimo że to akwarium minimum na ten biotop,to jednak zastanowił bym się nad zmianą na większe przynajmniej o długości 100cm,ale i to tego z czasem dojdziesz ;) 

Powodzenia...

Link to comment
Share on other sites

Już dawno bym zamienił na większe, ale niestety na chwilę obecną brak miejsca. Ale wiosną ruszam z budową domu i na pewno w salonie znajdzie się miejsce na dużo większy baniak. Póki co z żoną ciśniemy się w kawalerce i każdy centymetr wolnej przestrzeni jest dla nas ważny.

Link to comment
Share on other sites

Paweł83

Witam kolegę,

bardzo ładnie Ci to wyszło. Ja również posiadam 112 l. Na pewno już myślisz o większym;-). W wolnym czasie pomyśl o zastosowaniu filtra kasetowego. W nim wszystko schowasz i zaoszczędzisz prąd. Pompa która u mnie chodzi bierze tylko 7W.

Link to comment
Share on other sites

deccorativo
57 minut temu, DracoPL napisał:

A czy filtr kasetowy robiłeś sam? Zastanawiałem się nad nim, ale nie wiem jak do tego się zabrać. 

Normalnie - rencami:D

Link to comment
Share on other sites

Paweł83

Tutaj masz mój opis.

Mój powstawał przy udziale kolegi deccorativo. Wiem, że kaseciak ciągle jest ulepszany obecna wersja to turbokaseciak ale mój też jest spoko. Jestem bardzo zadowolony. W przyszłych moich zbiornikach też będzie. Jeśli będziesz miał pytania to chętnie odpowiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.