Skocz do zawartości

Cinek i moje początki z malawi


cinekdrago

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, pozner napisał:

Przeczytajcie swoje posty. Kolega pisał, że to jest piasek kwarcowy i że ma atest, a wy to zlekceważyliście i dalej wmawialiście, że ma kruszony bazalt. Pdałem linka, którego nie musiałem specjalnie szukać.

Wmawianie a sugerowanie to dwa całkiem inne słowa,ale dobrze że sprawa po części jest wyjaśniona przez ciebie ;) 

Każdy z nas robi zbiornik pod siebie i swój gust,i np do mnie nie trafiają czarne czy innego koloru żwirki,piaski itp...

Bez urazy dla ciebie i innych bo nie mam tego na celu.Do ciebie nie trafiają nasze słuszne czy nie słuszne porady,a do mnie nie trafia czarny piach...Gusta i guściki a o tym nie będziemy dyskutować...

U siebie nie mam czarnego piachu i na pewno takiego nikomu nie polecę tu na forum jak i innych grupach bądź forach akwarystycznych,bo polecę tylko sprawdzony na własnym doświadczeniu...

Jeśli kolega się uparł na taki a nie inny żwir,to i tak postawi na swoim i go nie zmieni,więc tylko pozostaje nam czekać aż za jakiś czas napisze na forum że zrobił błąd go zostawiając :D ...Trudno jego decyzja a nam tylko pozostaje pogodzić się z klęską,choć przeczuwam że i tak po czasie kolega przyzna nam rację ;)...Tu nawet dam taki przykład np naszego kolegi @Pleziorro ...

10 minut temu, pozner napisał:

I faktycznie dosyć z OT. bo zaraz się zrobi temat w temacie.

No rzeczywiście już pora zakończyć to OT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić swoje .... grosze odnośnie piasku o którym tak dużo w tym temacie. Zdecydowanie potwierdzam; jest piasek/żwirek naturalny barwiony na kolor czarny, brązowy. Barwienie odbywa się metodą wysokotemperaturową z użyciem żywic. W swoim zbiorniku miałem przez dwa lata taki piasek o granulacji 0,8-1,2 mm w kolorze czarnym. Ryby przekopywały go jak chciały, a w mojej ocenie ten piasek jest łagodniejszy w dotyku od typowego tzn. niebarwionego. Można powiedzieć, że jest bardziej delikatny. Tyle zalet. Wada (duża) -  wygląda bardzo nienaturalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów. Co sadzice o takim ułożeniu kamieni?? myślę że jest znacznie lepiej niż wcześniej ale chyba może być lepiej... co do piasku wokół ktorego było takie zamieszanie to zostaje bo mi odpowiada i napewno nie rani ryb bo jest bardziej gładki niż czysty biały kwarc. nie krytykujcie też za obsade bo stare rybki jutro ida do nowego własciciela a te duże mutanty chyba trafią dla kota bo nie ma chętnych;p przepraszam za bardzo kiepskie zdjecie ale robione w ciemności i bardzo kiepskim aparatem bo moj trafil na gwarancje

DSC_0007.jpg

a tutaj zdjęcie kirysnika do oddania na którym ładnie widać ten niby "ostry czarny żwir". Moim zdaniem ma on bardzo ładnie zaokrąglone krawędzie i w dotyku jest bardzo delikatny.

100_1425.JPG

Edytowane przez cinekdrago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już lepiej z ułożeniem kamoli,a powiedz mi czy tło też będzie w akwarium?

18 minut temu, cinekdrago napisał:

a tutaj zdjęcie kirysnika do oddania na którym ładnie widać ten niby "ostry czarny żwir". Moim zdaniem ma on bardzo ładnie zaokrąglone krawędzie i w dotyku jest bardzo delikatny.

Poczekamy,zobaczymy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nad tłem się zastanawiam ale w założeniu miało nie być tła i dletego chciałem piaskowca by pasował do sciany i ona ma być jako tło:) a co do rur to wiem ze musze je jakoś ukryć i nie wiem czy w naroznikach jakiś wysokich roslin nie dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bezprym napisał:

Spójrz jednak obiektywnie, wszystko masz z innej parafii i jako całość nie tworzy to jedności. Kiedy dasz tło np.czarne PCV będzie pasować do żwirku a jednocześnie wyeksponuje kamienie.

Wysłane z mojego telefonu.
 

 

Ale jak dać to spienione pcv? trzeba spuszczać wodę czy to dać z zewnętrznej strony? bo w tej materii to nie mam wcale doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.