Skocz do zawartości

Filtracja narurowa oraz sump + ogrzewanie z C.O.


borutan23

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, spiochu napisał:

Jeszcze raz napiszę - nie można odtworzyć tego filmu na urządzeniu mobilnym. Musisz znaleźć opcję w ustawieniach filmiku, która pozwala na odtwarzanie na urządzeniach innych niż komputer.

Wysłane z telefonu
 

Włącz w telefonie wersję komputerową i pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego to arcydzieło powala.:D

Jak byłem w Raciborskich Wodociągach to połowy takiego sprzętu nie mają.:D i nie tak uporządkowane jak twoje - szacun.:D

Mówili że ich nie stać na takie inwestycje - a ile tylko ta twoja filtracja kosztowała circaebaut?:D chyba 2 grundfosy alfa2 widzę ? robocizny nie liczymy.

Też bym prosił o instrukcję co gdzie i jak no i o ile waha się temperatura w baniaku.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z filmem polega na tym że w tle leci muzyczka i jest zablokowany ze względu na prawa autorskie -dlatego nie działa na urządzeniach mobilnych - działam w tym temacie więc do końca dnia poprawię lub nakręcę nowy film. Dziękuję za miłe słowa, w pierwszym poście uzupełnię dane i postaram się opisać co i jak. Jeśli chodzi o temperaturę - jak palę w piecu to temperatura się nie waha i jest cały czas 26st. ale jak w piecu zgaśnie (piec na łopatę ) to wtedy spada około 1-2 st. Chyba przesadziłem z ilością metrów tej spirali bo nagrzewa bardzo szybko. Teraz dałbym max 2 metry a tam jest 4,5metra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lufa555 napisał:

Jak działa termostat? Mam przy grzejnikach a one mierzą temperaturę powietrza a nie wody? Masz jakiś termostat dodatkowy w akwarium? Elektrozawór dopuszczający ciepłą wodę do podgrzewacza wody?

Termostat jest z kapilarą (czujnikiem temperatury)- czujnik jest zanurzony w wodzie , po osiągnięciu zadanej temperatury zawór się zamyka i nie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spiochu napisał:

Jeszcze raz napiszę - nie można odtworzyć tego filmu na urządzeniu mobilnym. Musisz znaleźć opcję w ustawieniach filmiku, która pozwala na odtwarzanie na urządzeniach innych niż komputer.

Wysłane z telefonu
 

Problem został naprawiony - wywaliłem dźwięk mam nadzieję że już działa poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, borutan23 napisał:

-pompa (Grudnfos Alpha 2- 25/60)

-następnie filtracja biologiczna: 2 korpusy z Purigenem, 1 korpus -Purolite z wężykiem który leci do ostatniej komory sumpa

- do instalacji jest podłączony dopływ świeżej wody (w piwnicy są jeszcze dwa korpusy z wkładem 1mic. + węgiel) dodatkowo jest zawór mieszający na którym jest ustawiona temperatura 26s

za pompą dałem jeszcze jeden korpus - za niedługo będzie tam biopolimer TMBT

W przypadku pytań chętnie służę pomocą.

 

No miałem pytanie ile to cudo na kiju kosztowało ale rozumiem brak odpowiedzi bo to długie liczenie i zapewne wyjdzie więcej jak samo to szkiełko.

Pomijam już te dwie pompy GrundfosAlfa2  i i z filmiku naliczyłem 13 szt zaworów cóś każdy po 30-50zł  rurek i kolanek nie liczę bo to tanizna., więc skupiam się tylko na filtracji i klarowności wody.

Nie wiem może to wina aparatu ale nie widzę super clearu - nawet jakby taką mętność.?

może zrób fotkę przez długość baniaka to mnie przekonasz że jestem w błędzie.:D

Nie bardzo też rozumiem - może to mi wyjaśnisz- po co dałeś na raz wszystkie znane nam rodzaje filtracji z wykluczeniem kubła i wszystkich znanych żywic i złóż biopolimerów  przy jak widzę stałej podmianie wody z podgrzewaniem do 26C.

Dwa korpusy z Purigenem to chyba ok 2 litry więc  ok 800 zł i to zabiera cały NO2 bakteriom nitryfikacyjnym a na dokładkę 1 litr Purolite A520E za 38 zł który to on sam i w oka mgnieniu adsorbuje cały ten NO3 jaki pozostał nic nie zabierając bakteriom nitryfikacyjnym. No i do tego jeszcze planujesz  0,7-1l TMBT w jednym korpusie do tego które w tej ilości /na ilość wody raczej wcale nie ruszy nawet po miesiącu czekania, no poza  stałym lekkim dymieniem do wody. A jednak to co już jest nie daje super clearu i nawet podejrzewam co ci muli tą wodę.

A to wszystko jak rozumiem przy stałej podmianie wody.

Widzisz pisałem już że byłem w Raciborskich Wodociągach i oni takiego porządku nie mają w dwu SUWach. Nie wiem czy masz wodę z SUW z ul 1Maja czy z Gamowskiej

Woda z SUW Gamowska  ma pH 7,1 więc zdecydowanie za mało by robić stałą podmiankę wody bo raczej nie osiągnie 7,6-7,7.co dla pyszczaków jest raczej minimalnym poziomem.

No i stale z tej podmiany dolewasz wodę z NO3 -5ppm a w baniaku masz chyba NO3 - ujemne? czyli poniżej zera.:D ale to dane z lutego więc wiele się mogło zmienić tak na dobre jak i na złe.

Myślę że jak zdecydujesz się podać cały koszt tego rybiego przedsięwzięcia to raczej naśladowców nie znajdziesz ale może się mylę, może jest więcej wśród nas milionerów- malawijskich zapaleńców:D

Tylko bez urazy już taki mam sposób wypowiadania się  i nie jest to szydzenie czy obrażanie - w wątpliwych sytuacjach stawiam :D by była jasność.

Jak pisałem wykonanie powala.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.