Skocz do zawartości

Naprawa wody :-)


maruda123

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Decco źle sie wyraziłem miałem na myśli że będe robił mini restart w związku tym że akwarium przenosze w inne miejsce to musze wode spuscić itd no i tą dekoracje będe zmieniać,

2,3,4 dziś nie moglem bo raz że robie remont dwa wody w kranie nie miałem, ale jutro po godz 15:00 powinnienem zbadac wode w kranie

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego maruda  okazyjnie kupiłeś testy całą walizkę ale niestety nie była to okazja i teraz za to zapłacisz podwójnie.

tylko test NO3 jest ważny z aktualnej serii 0016

wszystkie pozostałe testy są z przed dwu lub więcej lat i dawno się przeterminowały więc pokazują brednie. łącznie z tym Gh i KH.

 

 Ja mam tak  pH seria 0016. NO2 seria 0016, NH4 seria 0012 Kh i GH 0016 a mam je od roku.

Masz do zakupu uzupełnienia na

pH 7,4-9

NO2

NH4

resztę od razu wyrzuć i nie kupuj uzupełnień przynajmniej na razie.

Kolego uznaję za prawdziwe tylko to:

NO3 w kranie 5ppm

NO3 w baniaku 105ppm

twoja beztroska że jeszcze nie zdychają mnie przeraża bo tylko barbarzyńca męczy ryby powoli je zabijając takim poziomem NO3

poczytaj ignorancie to

http://www.pawiookie.pl/artykusy-topmenu-12/choroby-nowemenu-380/zatrucia-azotem

 

zalecam natychmiast podmianę wody tak nawet 70% i jutro także z 50% wody tylko temperaturę utrzymuj w granicy 24C. bo zabijesz je z zimnej wody. Nie wiem co z chlorem bo ustrojstwa z węglem zapewne też nie masz ale ryzyko większe od NO3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Deccorativo z lekka przeginasz używajac takich słów, to jak nazywasz ludzi ktorzy maja ryby a nie korzystaja wogle z testów a znam cała mase takich ludzi? Może powinni ich od razu zamknąc?

Gdybym był ignorantem to bym tu nie pisał i nie prosił o pomoc zwłaszcza Ciebie.


I nie beztroska tylko prace remontowe w tym nowa hydraulika w domu i od pewnego czasu mam utrudniony dostep do wody, cudotworca nie jestem i gdy nie mam wody w kranie to nie mam co wlac do akwarium a biegac do domu obok do sasiada czasu nie mam.

Uzupełnienia kupie za pare dni, i nic nie przepłace o to sie nie martw, gdyby mi sie nie opłacało nie kupowałbym tego.

Pozatym gdyby testy były z przed 2 lat powinny być dobre świeże testy maja przydatnośc około 3 lat ( co prawda producent nie podaje czy otwarte czy zamkniete)

Jeżeli hydraulicy zakończa dziś prace i uruchomią mi wode to ja podmienie jeżeli nie dziś to napewno jutro bo jutro powinni zakończyć prace.


Zapewne ustrojstwa nie mam
Ale mam preparat sery do Uzdatniania ( usuwania metali ....) z wody do podmian i narazie on musi wystarczyc.

Jeżeli chcesz mi pomóc będe wdzieczny ale opanuj słowa i emocje. Rybki są ważne dla mnie ale bariery ilości czasu nie przeszkocze w tym momencie, pracuje zarówno w domu jak i w normalnej pracy. I tak jeszcze przez chwile będzie

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego maruda ktoś kto dba o ryby a wie że będzie remont i nie będzie przez x dni wody w kranie nie dopuszcza do tego by przez 3-4 tygodnie nie zrobić podmianki. W  kranie masz zupełnie znośną wodę o NO3 - 5 więc wystarczyło przed wyłączeniem wody zrobić solidną 50-70% podmianę i nie byłoby tego NO3 - ponad 100ppm , to przecież nie była to awaria tylko zaplanowane działania hydrauliczne.  Wiesz jak wielu z kolegów potrafi odstawać po 200l wody w kubłach, beczkach przez tydzień zanim wleją do akwarium - o zapasie wody nie pomyślałeś? Rozumiem że masz wiele na głowie i brak czasu ale to nie usprawiedliwia zaniechań.

Gdybyś pomyślał że nie będziesz robił podmian to byś kupił nie uzdatniacz Sery tylko Seachem Prime albo Kordon AmQuel Plus - to nie byłoby teraz tego NO3 tak wielkiego bo te detoksykują  Nh4,NO2 i częściowo NO3.

Napisałem więc powściągliwie i na zimno bez emocji i teraz też tak piszę.:D raczej merytorycznie i nie czuj urazy za cierpkie słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom już prawie naprawiony już końcowka na szczęście, a teraz przyjdzie czas na wode ale jeszcze nie mam pełnej swobody. Tak jak powiedziałem jutro myśle że uda mi się podmiane wody zrobić, i zagruntować sciany w pokoju to w pon lub wtorek , by wypadł cały dzień na prace nad akwa

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego maruda. Usunąłem Twojego posta, w którym zamiescileś serię zdjęć przedstawiających remont domu. Litości - to nie jest forum budowlane.

Natomiast wracając do tematu ważności testów - każda walizka TestLab jest obklejona naklejką z logo JBL, na której widnieje data (a dokładniej oznaczenie miesiąca i roku) ważności testów. Uzupełnienia testów mają podaną datę ważności na tekturowym kartoniku, do którego została przyczepiona fiołka z uzupełnieniem. Jeśli tego nie otrzymałeś wraz z testami to oznacza, że trafiłeś na nieuczciwego sprzedawcę - takie rzeczy się zostawia. Tak więc teraz gdybanie które testy sa ważne, a które nieważne to jak wróżenie z fusów. 

Zrób tak jak Ci Henryk radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.