Skocz do zawartości

Filtr Narurowy do 180x60x50


Paulstick

Rekomendowane odpowiedzi

O nie kolego Paul  jesteś w dużym błędzie - a ja pamiętam jaką masz wodę w tym Londynie - prawie miodzik ale NO3 -20ppm a 20ppm to już graniczna wartość dla ryb ( moim zdaniem).

Amerykański wujek Sam czyli Seachem zapodaje że trzeba 0,5l złoża Matrix na każde 200l wody to u ciebie wychodzi 1,3 litra  czyli jak dasz 2 korpusy równoległe na biologię to i tak z wielkim nadmiarem bo wejdzie tam 1,4 l Matrixa .

Ten korpus co ci został w łapie to na nim zrób ustrojstwo do nalewania wody z węglem i Purolite tak 0,5l wystarczy  i podłącz do kranika do nalewania wody do baniaka, a te drugie 0,5 litra zostaw na wężyku w baniaku jak jest teraz.

A po co ładować NO3 do baniaka z londyńskiego kranu jak można ładować już bez NO3 - przy okazji te ustrojstwo to i dla szanownej Twojej Pani do londyńskiej herbatki five o'clock akuratny będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, deccorativo said:

O nie kolego Paul  jesteś w dużym błędzie - a ja pamiętam jaką masz wodę w tym Londynie - prawie miodzik ale NO3 -20ppm a 20ppm to już graniczna wartość dla ryb ( moim zdaniem).

Amerykański wujek Sam czyli Seachem zapodaje że trzeba 0,5l złoża Matrix na każde 200l wody to u ciebie wychodzi 1,3 litra  czyli jak dasz 2 korpusy równoległe na biologię to i tak z wielkim nadmiarem bo wejdzie tam 1,4 l Matrixa .

Ten korpus co ci został w łapie to na nim zrób ustrojstwo do nalewania wody z węglem i Purolite tak 0,5l wystarczy  i podłącz do kranika do nalewania wody do baniaka, a te drugie 0,5 litra zostaw na wężyku w baniaku jak jest teraz.

A po co ładować NO3 do baniaka z londyńskiego kranu jak można ładować już bez NO3 - przy okazji te ustrojstwo to i dla szanownej Twojej Pani do londyńskiej herbatki five o'clock akuratny będzie.

Korpus mi w lapie i tak zostaje, poniewaz wyrzucilem czwarty korpus biologii, ten pojdzie pod ustrojstwo do nalewania wody. Ustrojstwo juz prawie skonczone, ostatni korpus dodaje po powrocie z Polski.

 

Z natury juz tak mam, ze jak nie moge numerkow pod cos podstawic to zaczynam sie o wszystko martwic (zboczenie zawodowe).

Niestety nie wiem jak uwzglednic straty w przeplywie spowodowane korpusami bilologicznymi. Stan wspomnial w filmie, ze korpusy biologiczne powodowaly duze straty. Ja dodatkowo zdecydowalem sie na rurki 32mm i polaczenia 1" (zamowione, odbieram we Wroclawiu za 2 dni) i tak na chlopski rozum; przeplyw przez rurke 32mm jest niewiele mniejszy niz przez 2 rurki 25mm z 2 korpusow. Niby wszystko sie zgadza, ale dodac straty spowodowane biologia w korpusie...znam siebie i wiem, ze mnie to bedzie meczyc po nocach. 3 korpus moze nie potrzebny w akwarium, ale potrzebny dla mnie, zeby spac spokojnie:).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cię te 3 korpusy tak męczą ile one spowolnią przepływ przez biologię to zostaw dwa :Da w miejsce trzeciego korpusu wstaw rurę fi 32  :D bez oporów woda pójdzie  do baniaka a opory na trójniku wymuszą jakiś tam przepływ na biologii byle było tam tak z 200-300l/h  są takie Gardeny liczniki przepływu to będziesz spał w nocy bo ci pokaże cyferkami ileż tam płynie na prawdę.

http://euroogrod-sklep.iai-shop.com/data/include/cms/.product/0/8/80380/Gardena-Licznik-Wody-8188-29-0.jpg

w pozycji Total 4  pokazuje l/min

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paulstick napisał:

Ja dodatkowo zdecydowalem sie na rurki 32mm i polaczenia 1" (zamowione, odbieram we Wroclawiu za 2 dni) i tak na chlopski rozum; przeplyw przez rurke 32mm jest niewiele mniejszy niz przez 2 rurki 25mm z 2 korpusow. Niby wszystko sie zgadza, ale dodac straty spowodowane biologia w korpusie...znam siebie i wiem, ze mnie to bedzie meczyc po nocach. 3 korpus moze nie potrzebny w akwarium, ale potrzebny dla mnie, zeby spac spokojnie:).

W korpusach to masz przyłącze 1", ale zajrzyj do środka, woda do korpusu ostatecznie wpada przez otwór 1/2". Twój układ z trzema korpusami równolegle powinien wykorzystać potencjał rury 1" (twoje 32mm) biorąc pod uwagę samo pole powierzchni to rura 1" ma 660mm2 a rura 1/2" 249mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, darkon said:

W korpusach to masz przyłącze 1", ale zajrzyj do środka, woda do korpusu ostatecznie wpada przez otwór 1/2". Twój układ z trzema korpusami równolegle powinien wykorzystać potencjał rury 1" (twoje 32mm) biorąc pod uwagę samo pole powierzchni to rura 1" ma 660mm2 a rura 1/2" 249mm2.

No wlasnie gdzies na forum wyczytalem, ze w korpusach otwor 3/4, stad moje obliczenia. Skoro otwor 1/2" to na bank wrzuce 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly update.

Czesci juz w domu (oprocz korpusow), powoli bede sie przymierzal do skladania.

W koncu zdecydowalem sie na plastikowe zawory, ale jestem lekko zaniepokojony polaczeniem miedzy nimi, a zlaczka 1" 32/25. Wszystkie rurki/kolanka itd. lacza sie z lekkim oporem (blokuja przy wcisnieciu do konca), natomiast ta zlaczka wchodzi w zawor luzno, bez zadnych oporow i oczywiscie wyslizguje sie bez problemu rowniez. Luzu nie ma wiele, okreslilbym w dziesiatkach milimetra, ale wciaz zastanawiam sie, czy moge miec problem z klejeniem?

Akwarium dzis rowniez zamowione, wymiary lekko zmienione; 1825x606x520h z przednia szyba optiwhite. Niestety 520mm wysokosci to absolutny max na jaki moglem sobie pozwolic.

Znalazlem rowniez czas na odwiedzenie pobliskiego kamieniolomu i pozwolilem sobie wybrac i wyslac do Anglii 90 kilo serpentyniu, dolaczam do grupy szalencow tego forum wysylajacych kamienie za granice :). 

Korpusy nie dotarly na czas (dotarly o 18:30,kiedy juz siedzialem w samolocie) pomimo, ze zamowione 10 dni wczesniej; odradzam komukolwiek zakupy w www.domowefiltry.pl (sa na allegro rowniez). Zero komunikacji i zajelo im tydzien, zeby zamowienie spakowac i zorganizowac kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Maly update.

Akwarium w domu dopiero za 4-5 tygodni, ale narurowiec juz jest, na razie nie sklejony, ale wszystko wymierzone i sie miesci. 

Bede kleil niedlugo, oby nic nie cieklo....

d95835777f.jpeg

 

 

Lepsze ujecie.

da6f58775a.jpeg

czy macie panowie jakis sposob na sprawdzenie szczelnosci w trakcie sklejania? Powiedzmy osobno czesci mechanicznej itd.? Obawiam sie, ze jak calosc sklejona i wtedy znajde przeciek to bedzie ciezko cokolwiek z tym zrobic.

Edytowane przez Paulstick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.