• ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• tnazar
      Jak masz rzwiązaną sprawę oświetlenia ? Możesz to jakoś łopatologicznie opisać ? 
    • Bezprym
      Ja to raczej niżej 10000k bym nie dawał. Obecnie mam 3 rzędy po 5 modułów led  kolejno od frontu 9500k, 9000k i 6500k i jest trochę za żółto, planuje dodać kilka niebieskich modułów. 
    • wędrowycz
      Strona ma parę lat ale zawartość cały czas aktualna. Identyfikacja glonów i sposób postępowania z nimi. https://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/zwalczanie-glonow/658-przewodnik-glony-w-akwarium.html
    • Falcowski
      Wszystko zależy od portfela i stopnia złożonosci. Przeważnie robimy białe + RGB, ale jak chcesz samo białe, to White Full Spectrum będzie światłem dość ciepłym i najnaturalniej oddaje kolory ryb. Jak dla mnie jest ciut za ciepłe, ale żonie się podoba. Aby ochłodzić, dokładasz niebieskie w odpowiedniej proporcji, więc wystarczy mieć na stałe to WFS + regulowane niebieskie i masz spore możliwości. Jak samo białe, to poleciłbym ci 8000K. To nie jest przesadnie zimne, wg mnie to takie minimum. Ja mam 12800K i to dla mnie jest w sam raz, chłodne, ale nie niebieskawe. Innym ciekawym pomysłem, bez regulacji, same włączniki, to dać pasek ledów WFS od 1/4 do 3/4 zbiornika, do tego czerwone ledy na środku i niebieskie na krańcach. Fajny efekt to daje, czasem sobie tak ustawiam. Wygląda jak taki Colgate z symetria. Ryby też przy tym dobrze wyglądają.  Pomysłów jest mnóstwo, masz w czym wybierać.
    • Mróz
      Też wykorzystywałem ten temat Troada. Włókna są elastyczne, co do długości to jest duży wybór, ja używałem chyba 12 czy 15 mm.
    • Falcowski
      Nom, ten temat był moją bazą do zrobienia tła, ale faktycznie dobrze sobie przypomnieć. Od razu mi odpowiedział na pytanie, czy w środku malować też, ale widzę że tak. A te włókna są twarde, czy elastyczne (pojedyncze włókno)? Jakiej są długości?
    • egon44
      Witaj! Z mojej strony mogę polecić moduły z tych dwóch tematów - Sterownik mogę polecić ten,gdzie możesz sobie na nim wysterować moc światła,czas jego świecenia,barwę  itp.  https://sklep.palabras.pl/sterownik/48-leddimmerpro.html     
    • sajlen
      7500 K też są bardzo dobre,nie widzę żadnej żółtej poświaty i nie są " za bardzo białe" jak 11000 K
    • pozner
      Zakupiłem ryby WF i miałem porównanie z rybami tego samego gatunku, ale F1. Miałem układ 2+3 i każdy samiec i każda samica wykazywały cechy indywidualne. W rybach z hodowli tych indywidualnych cech nigdy nie zauważyłem. Zachowania też były inne od ryb później chowanych. Wypowiedź dotyczy Copadichromis geertsi. Np. u ryb WF zaobserwowałem wyciąganie pyska w formie trąbki i próbę zaciągania w ten sposób pokarmu (planktonu). U ryb F1 tego już nie widziałem. Inaczej też odbierały pokarm. W tym czasie karmiłem granulatem. Nie znając tego pokarmu, ryby WF pochłaniały wszystko, co wpadło im do pyska. Efekt był taki, że wyglądały jak chomiki i nie wiedziały co z tym zrobić. Trochę poczytałem i wiedziałem, że pokarm musi być rozmiarów planktonu (zooplanktonu), ten podany był duuuużo za duży.  Żaden certyfikat nie ma znaczenia, albo w to uwierzysz, albo nie. Ryba WF raczej będzie dorosła lub prawie dorosła. Jak wcześniej zauważyłem, to od razu widać, te ryby wyglądają inaczej i inaczej się zachowują. 
    • tnazar
      już go znalazlem no nic pewnie zostane przy fx 6 . czekam  już na stelaż , więc niebawem pozwolę sobie pomęczyć kolejnymi pytaniami. Miłej nocki 
  • Topics

• Images