Skocz do zawartości

Filtr do 370 zł NAJLEPSZY zbiornik.180 litrow


dejwidson777

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj na forum!

Szczerze to wszystkie filtry kubełkowe są dobre czyli spełniają swoje zadanie,a który jest najlepszy to raczej nikt tobie nie odpowie ;) ważne żeby był odpowiednio dobrany pod dany litraż(w naszym biotopie nad filtracja wskazana)

Przeważnie każdy poleca to co ma sprawdzone u siebie w zbiorniku :) 

Jeśli chcesz zaoszczędzić kaski to mojej strony mogę tobie polecić do twojego litrażu HW-302A lub HW-303A 

Ale tu dobre pytanie tobie zadała koleżanka,czy to ma być filtr biologiczny,mechaniczny czy 2w1?

Jeśli to ma być filtr typowo biologiczny to przykładowo HW-302A ogarnie spokojnie biologię...

A jeśli to ma być filtr mechaniczny to zakupiłbym HW-303A 

A jeśli myślisz o filtrze 2w1(mechanik+biolog) to zakupił bym HW-304A i do niego podłączyłbym jako prefiltr korpus narurowy z wkładem mechanicznym...Mając podłączony korpus nie musisz często otwierać kubełka a to też wpływa na jego dłuższą żywotność...

Dokładnie chodzi mi o takie podłączenie korpusu do kubełka 14tlqm9.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde egon34 ,zaskoczyłeś mnie tym zdjeciem...

Już tłumaczę chciałbym mieć jeden filtr do akwarium roślinnego czyli 2w1 , miałem już hw hanza i nie chcę już tego filtra to chińczyk ,przeznaczyłem większe specjalnie na to środki ,ok.400 zł myślałem o unimaxie aquela 250 ,co o tym myślicie i jak taki prefiltr zamontować do tego filtra ,skad go wziac i wytlumacz mi prosze egon34 po co to montować do czego am służyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontować taki prefiltr i skąd go wziąć wytłumaczy egon44, chociaż na zdjęciu to doskonale widać.

5 godzin temu, dejwidson777 napisał:

o kurde egon34 ,zaskoczyłeś mnie tym zdjeciem...

Idąc za wieszczem Adamem..."A imię jego będzie czterdzieści i cztery." Ta liczba może być istotna dla egona, więc nie zmieniaj jej :) 

Ja pozwolę sobie wytłumaczyć po co to. Nie jest dobre dla żywotności filtra kubełkowego wykorzystywanie go jako filtra mechanicznego (częste otwieranie w celu wyczyszczenia) Do tego przeznaczony jest ten korpus/prefiltr mechaniczny. On zbiera większość zanieczyszczeń, co ogranicza obsługę kubełka i ogranicza jego rolę do filtracji biologicznej.

Filtr Aquaela może być, tylko powinieneś dokupić cyrkulator. U ciebie wystarczy z przepływem 1000l/h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dejwidson777 napisał:

Już tłumaczę chciałbym mieć jeden filtr do akwarium roślinnego czyli 2w1

Raczej wszystkie dotychczasowe nasze rady dotyczyły akwarium z  Malawi a nie roślinnego bo na takim forum jesteś.

Pomyliłeś kolego fora.

Akwarium roślinne z HW czy Unimaxem 2000l/h  na korpusie jako mechanik i do tego jeszcze falownik ktoś proponuje - to roślinkom łby pourywa a neonki wessie do tego korpusu.:(.

Odkup od kolegów z tego forum BioFlow 6.0  moim zdaniem do roślinnego akurat no i Niemiec a nie Chińczyk.

Jak chcesz tu rad o roślinniaku to tylko  pytaj na priv. np kolega  Andrzej Wałb ma taką wiedzę.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deccorativo napisał:

Pomyliłeś kolego fora.

Akwarium roślinne z HW czy Unimaxem 2000l/h  na korpusie jako mechanik i do tego jeszcze falownik ktoś proponuje - to roślinkom łby pourywa a neonki wessie do tego korpusu.:(.

Nie zwróciłem uwagi, że chodzi o roślinne.

Nie wiem skąd wziąłeś te 2000l/h. Kolega wyraźnie napisał, że chce Unimaxa 250. Co do falownika, to wszystko zależy od tego, co będzie pływać w tym akwarium. Są tzw. roślinniaki, w których ryby lubią silny nurt. A o roślinki się nie martw, bo nie mają łbów ;) i dobrze sobie radzą w naszym biotopie, więc w roślinniaku też sobie dadzą radę. Jeśli zwrócisz uwagę to zaproponowałem falownik 1000l/h.

Ale fakt faktem, moja rada dotyczyła akwarium Malawi.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pozner napisał:

Nie wiem skąd wziąłeś te 2000l/h. Kolega wyraźnie napisał, że chce Unimaxa 250.

Kolega wyrażnie to tylko napisał że chce do  370 zł:D

i Andrzej się w tym zmieścił - sam tak samo bym podpowiadał.

Dnia 9.10.2016 o 09:26, egon44 napisał:

A jeśli myślisz o filtrze 2w1(mechanik+biolog) to zakupił bym HW-304A i do niego podłączyłbym jako prefiltr korpus narurowy z wkładem mechanicznym...Mając podłączony korpus nie musisz często otwierać kubełka a to też wpływa na jego dłuższą żywotność...

więc stąd wziąłem te 2000l/h :D

ale teraz myślę że mod powinien ten temat zamknąć z racji że nie tyczy się Malawi i naszego forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałem po prostu poradzić się tutaj ze względu że jestem tutaj już pare lat i dodatkowo porwadze akwa malawi , 

unimax250 ma przeplywnosc 650/l i ma regulacje wylotu wiec duzy nurt wcale nie musi byc ,chcialem tylko sie was poradzic ,jedyny pożytek z zalozenia tego tematu byl taki ze dowiedzialem sie o prefiltrze ,gdzie moge kupic taki kubel do niego? a cena unimaxa to ok.300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.