Skocz do zawartości

Chcę założyci akwa 300-350l, jaki sprzęt, obsada


sochocki79@gmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza Ci sprzęt w środku to klasycznie do filtracji mechanicznej będzie odpowiednia głowica cyrkulująca: Aquael Circulator 2000 lub Atman AT-203, a do tego jakiś cyrkulator o wydajności ok. 4000 l/h, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli nie przerybisz to ten Eheim Classic 2217 (600) spokojnie Ci pociągnie biologię. Jak dla mnie plusem tego filtra jest to, że woda przechodzi przez wszystkie złoża filtracyjne (wpływa do filtra na samym dole, a wychodzi od góry), a dodatkowo masz podgląd co się dzieje w środku w filtrze bo jest wykonany z ciemnozielonego transparentnego plastiku. Zapewne się pojawią za chwilę inne propozycje filtracji typu panel filtracyjny lub narurowiec, ale jeśli chcesz oprzeć filtrację na gotowych przedmiotach i nie masz smykałki lub ochoty do konstruowania filtracji we własnym zakresie to wydaje mi się, taki zestaw jak powyżej napisałem spełni Twoje oczekiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sochocki79@gmail.com napisał:

 

Widzę, że znowu rozmiar akwarium ulega zmianie ;-)

Jeśli chodzi o filtrację to na tym sprzęcie co jest w środku nie pociągniesz filtracji decydując się na ryby z biotopu Malawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z czasem zrobię sam narurowiec lub sumpa ale napewno nie będe testował swoich umiejęntność na pierwszym akwarium i nie na samym starcie na pocżątku stawiam na gotowce z czasem ok może przeżucę się na sprzęt własnej konstrukcji ale to za długii czas ( też mam ograniczony czas praca)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Post_Mortem napisał:

 

Widzę, że znowu rozmiar akwarium ulega zmianie ;-)

Jeśli chodzi o filtrację to na tym sprzęcie co jest w środku nie pociągniesz filtracji decydując się na ryby z biotopu Malawi.

 

Wiesz co ja będe miał takie za 250 euro z szafką ale bez osprzętu, a co do kubełka eheim classic to wydaje mi się dobrym wyborem cena =jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam niemieckiego, ale cena 370 euro, to chyba bez osprzętu, bo niżej jest ten sam Jewel Rio 400 za 809 euro. Domyślam się, że to z osprzętem.

Jeśli trafia Ci się akwarium używane, to tylko z pewnego źródła. 

A nie ma tam w okolicy firmy klejącej akwaria? Standardy mają to do siebie, że mają uniwersalne wymiary, co nie najlepiej pasuje do pyszczaków.

Z filtracją to tak jak napisał Post_Mortem, Ehaim + Atman, lub Aquael i powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

370 eur to z osprzętem (pewnie ostatnia sztuka lub coś w tym stylu) ja miałbym za 250euro bez osprzętu z wystawy sklepowej. A co do firm klejących to pewnie jakieś są ale ja nie znam tu ani ludzi ani okolic mieszkam tu od niedawna i ci których znam nie interesują się tematem więc nic nie wiedzą. A nie chce mi się ryzykować że zile trafię na szklarza i kobita mnie powiesi jak jej 400l wody wyleje się na podłogę, a po za tym muszę mieć atest itp. na akwa bo inaczej mi chaty nie ubezpieczą a to warunek wynajmu , więc jak na te powystawowe nie da mi kolesi gwarancji itp. będe musiał szukać dalej.Te z ebay jest bez szafki pisze w opisie teraz zauważyłem ale to jest tylko przykład mniej więcej tego co mi po głowie chodzi.Co do kupna to ma czas do końca listopada bo tak się wprowadzam do siebie(obecnie mieszkam u znajomych więc nie chce im gracci ani targać 10 razy akwa i ryzykować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sochocki79@gmail.com napisał:

ja miałbym za 250euro bez osprzętu z wystawy sklepowej.

Powiem ci kolego że to by była najlepsza opcja bo nie masz bezwartościowego  dla nas Blow 6.0  więc jeśli to cena z pokrywą i szafką to bierz.

Co do propozycji AqC2000 na mechanika a EheimaClassic 2217 to mam odmienne zdanie. Raczej w Niemczech AqC2000 nie dostaniesz a i tak wali po oczach w baniaku.

Może wynika to z tego co aktualnie przerabiamy z michal_j  który ma aż dwa takie Eheimy 2217 i 2317  i nie ma ani mechaniki ani biologii w takim sensie jak ja to rozumiem.

Ma tylko wypływ 2x600l/h z dwu kubełków Eheima co mu daje tylko nitryfikację czyli NH4 i NO2 - nie mierzalne a NO3 -40ppm i co tydzień kubłowanie 30% wody w obie strony mimo że i TMBT i Purolite tam siedzi ale nie działają.

Proponuję jednak jeden duży silny kubeł  np HW304A  bez lampy UV  ale z realnym wypływem wody tak 1700l/h  wtedy w kuble i TMBT zadziała a i Purolite sklaruje wodę na zasys dasz tylko dużą gąbkę gęstą z rowkami jak mechanik. no i z racji dużej ilości kamieni falownik ze 4000l/h.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś pomysł fajnie by było ograniczyć osprzęt w akwa a przenieści go do szafki. Tylko czy da to efekt? Widziałem kiedyś u znajomego w NL dawa kubły połączone jeden mechanik drugi biolog ale czy to ma sens? Czy może lepiej zrobić jak piszesz jeden duży kubeł + gąbka na wlocie.Może inne propozycje gotowców.Mam pojęcie o mechanice i hydraulice ale boję się samemu robić narurowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, deccorativo napisał:

 

 

Może wynika to z tego co aktualnie przerabiamy z michal_j  który ma aż dwa takie Eheimy 2217 i 2317  i nie ma ani mechaniki ani biologii w takim sensie jak ja to rozumiem.

Ma tylko wypływ 2x600l/h z dwu kubełków Eheima co mu daje tylko nitryfikację czyli NH4 i NO2 - nie mierzalne a NO3 -40ppm i co tydzień kubłowanie 30% wody w obie strony mimo że i TMBT i Purolite tam siedzi ale nie działają.

Co do TMBT to się nie wypowiem bo tego złoża nie użytkowałem, ale wydaje mi się, że odpowiedni dobór oraz ułożenie materiałów filtracyjnych w Eheimie pozwoliłby na efektywne korzystanie z Purolite w Eheim 2217. Ja akurat Purolite wykorzystuję w modelu niższym tj. 2215 i wbrew powszechnemu przekonaniu, że w kuble układamy bardzo cienką warstwę Purolite u mnie złoże pomimo ułożenia ponad 4 cm warstwy działa w sposób prawidłowy tzn. nie tylko krystalizuje wodę ale również zbija skutecznie NO3. W przypadku konieczności zmniejszenia przepływu można regulować siłę strumienia zarówno na wlocie wody do filtra jak i na wylocie więc zakładam, że Kolega michal_j niewłaściwie dobrał media filtracyjne. Nie jest moją intencją za wszelką cenę bronić własnego modelu filtracji, zwłaszcza że nie nie wiemy jakie oczekiwania ma autor wątku w kontekście tego jak daleko chce ingerować w oczyszczanie wody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.