Jump to content

Rady Rady dla mojego zbiornika

Rapid
 Share

Recommended Posts

Zamierzam założyć akwarium 150x50x50 albo 150x50x60.
Potrzebna pomoc w doborze oświetlenia.
Przedział cenowy max 700 zł.
Może to być belka pokrywa aluminiowa byle oświetlenie T5 bo po swojej solniczce mam kilka niedopałków.

Chyba że jest możliwość LED w tej cenie

Jeżeli ktoś takie wykonuje proszę o kontakt w celu ustalenia ceny.
linki sklepowe mile widziane.

Ale tak naprawdę ile watów pasowałoby na takie akwarium. Dodam że będę miał w nim nie-mbuna i anubiasy oraz żabienice.

Post_Mortem

Przeniosłem wątek do odpowiedniego działu. Na przyszłość proszę zakładać wątki we właściwych działach.

deccorativo
15 godzin temu, Rapid napisał:

Może to być belka pokrywa aluminiowa byle oświetlenie T5 bo po swojej solniczce mam kilka niedopałków.

Chyba że jest możliwość LED w tej cenie

Kolego ty się zdecyduj czy chcesz kupić gotowca czy robić samemu DIY i czy  oświetlenie na świetlówki T5 bo masz stare zużyte i zapewne aktyniczne lub coś w pobliżu niebieskich ruro-śmiecie  czy też nowego gotowca LED bo to dwa zupełnie różne rozwiązania i trudno je połączyć, a wtedy koszt będzie podwójny.

Drugi warunek max 700zł od razu skazuje ciebie na albo DIY LED których opisów jest tu wiele do wyboru do koloru do samodzielnego wykonania i do tego ciebie namawiam - poczytaj np światełko Adama troad

- albo na belkę LED WHITE bez sterowania światłem z diodami 6000K więc światełko do d... ( wielu to już pisało na tym forum) z pstryczkiem on/off czyli taka świetlówka tylko ledowa jak np taka

https://www.akwarystyczny24.pl/aqualighter-1-120cm--oswietlenie-led-do-akwarium-slodkowodnego-p-6091.html

Natomiast coś gotowego do baniaka 120-150cm co na prawdę ma światło dla fresh water czyli pełne spektrum , regulację natężenia oraz programowany cykl dobowy z nocnym niebieskim - bo już na tym forum na takim jesteśmy poziomie wymagań to masz tu ale niestety jest to już ponad 1000 zł

https://pl.aliexpress.com/store/product/48-120cm-full-spectrum-programmable-led-freshwater-fish-lamp-planted-royal-moonlight-computer-intelligent-aqualight/117944_32608325336.html

natomiast sam zrobisz DIY może nie takie w pięknej obudowie ale za 200-500zł. natomiast świecić i wybarwiać ryby będzie ekstra i samo bez twojego udziału będzie pracowało w cyklu dobowym a nawet na życzenie tropikalną burzę z piorunami ci zafunduje.

JemioloSeba

Ja zaproponuję Ci sprawdzone tu na forum oświetleniea w dodatku wyniesie Cię ono o wiele taniej niż planujesz przeznaczyć:

10 x https://polskiled.com.pl/modul-goq-samsung-3x5630-150-stopni-bialy-zimny,3,3404,2935

10 x http://www.gerled.com/pl/p/Modul-SAMSUNG-LED-3-x-SMD-5050-RGB/540

Sterownik led do automatycznego i plynnego zapalania i gaszenia lampy ale również do tworzenia odpowiedniej dla Ciebie barwy za pomocą modułów RGB

https://sklep.palabras.pl/sterownik/22-leddimmerpro.html

Zasilacz jakiś 12v około 36W 

Belka do której to wszystko zamontujesz:

http://allegro.pl/profil-aluminiowy-led-120cm-x-16cm-belka-i6019494442.html

Proste i dobre rozwiązanie.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Announcements

• Bezprym
      @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
    • Pikczer
      Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
    • ziemniak
      @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
    • KapitanCzysty
      Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
    • Ziemiojadek
      Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
    • makok
      Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
    • Pikczer
      Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
    • Bezprym
      Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
    • pulpet
      Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
    • Ziemiojadek
      Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.