Skocz do zawartości

badanie zawartości po4 w płukance pokarmów sypkich


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Mortis napisał:

Po prostu ludzka ciekawość

....raczej świadomość kupującego . W spożywce gdzie przy produkcji marki własnej ( dla np. danej sieci) nie musisz podawać producenta zgodnie z dyrektywami UE. Ale skład obowiązkowo choćby dlatego ,że mogą w składzie występować składniki szkodliwe dla danego kupującego. No ale ryby głosu nie mają:)

Przepraszam za OT.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AndrzejWalb napisał:

....raczej świadomość kupującego . W spożywce gdzie przy produkcji marki własnej ( dla np. danej sieci) nie musisz podawać producenta zgodnie z dyrektywami UE. Ale skład obowiązkowo choćby dlatego ,że mogą w składzie występować składniki szkodliwe dla danego kupującego. No ale ryby głosu nie mają:)

Przepraszam za OT.

Masz rację, że i świadomość. Lubię wiedzieć co mam. 

Zresztą nieważne, jest to wybór każdego z nas co kupujemy. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fish_magic napisał:

Czy ważne jest kto wyprodukował i z czego czy efekt karmienia.

 

Dla świadomego kupującego to bardzo ważne informacje. A jak sam dobrze wiesz to dobrej rybie nie potrzebne są ekstra dopalacze tylko dobrej jakości pokarm.  Dlatego wiadomość o składzie jest potrzebna, producent pośrednio też.  

Sorry za OT 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mortis napisał:

Masz rację, że i świadomość. Lubię wiedzieć co mam. 

..każdy producent ma swoje tajemnice. Ale też każdy producent jednak chce podawać swoją nazwę bo jest to jego wizytówka i też reklama dla niego. Nawet przy produkcji marek własnych każdy producent podaje swoją nazwę chyba ,że dana np, sieć tego sobie nie życzy co jest  zgodne z dyrektywą UE. Może Jarek nie chce nikogo reklamować? Ma prawo...ale ja jednak wolę wiedzieć co kupuję.

Kończę już OT)

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No by zakończyć tą jałową dyskusję jeśli sieć tego sobie nie życzy to nie podaje kto wyprodukował ciasteczka czy czekoladę dla Lidla - Lidl gwarantuje swoją marką jakość produktu i podaje że wyprodukowano dla Lidla.

FishMagic gwarantuje swoją marką że karma jest najwyższej jakości, sam ją stosuje i pokazuje efekty.

Jak kiedyś koledzy pisali że kupili ryby z Augustowa i karmę hodowcy to też miałem obiekcje ale teraz nie mam jak wiem że to produkt nie zmieszany w wiadrze u hodowcy.

Przecież podałem że to uznany europejski producent bo sprawdziłem i produkty się zgadzają - a marka jest FishMagic:D

No i co wam da jak np ( podkreślam słowo na przykład ) skład pokarmu wybarwiającego jakiegoś producenta jest taki

Białko surowe 43% - Oleje i tłuszcze 4% - włókno surowe 4% - Popiół surowy 15% - witaminy  : A : 23.000 IU/kg D3  1900 IU/kg E: 2600 mg/kg B2: 165 mg/kg C: 1300 mg/kg B3: 500 mg/kg B1: 110 mg/kg  astaksantyna naturalna 1400mg/kg.

dobry czy do dupy pokarm.?

Film Jarka chyba więcej mówi niż skład który sami podkreślacie jest dawno znany i jeśli to nie chiński ze sterydami koloru to powinno uciąć dyskusję.

Jarek jeśli mogę coś doradzić - do każdej sprzedanej porcji może dodaj wzorem np Tropicala maleńką próbkę tego drugiego pokarmu - niech spróbują , zobaczą jak ryby jedzą, powąchają że nie śmierdzi starą zgniłą rybą. No wiesz reklama jest dzwignią handlu:D ale to ty zdecydujesz.  Nie dziwię się i sam bardzo ostrożnie podchodzę do karm które kupuję dla ryb ale jak się już przekonam to się trzymam . Wprowadzaj do oferty te następne perełeczki:D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, deccorativo napisał:

No by zakończyć tą jałową dyskusję jeśli sieć tego sobie nie życzy to nie podaje kto wyprodukował ciasteczka czy czekoladę dla Lidla - Lidl gwarantuje swoją marką jakość produktu i podaje że wyprodukowano dla Lidla.

...jałowa jest Twoja złośliwość.A to było pokazanie tylko zasadności ukrywania producenta..Dla mnie można sprzedawać mak jako spirulinę.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniu gdybym nie podał producenta swojego pokarmu tylko napisał, że jest to pokarm zachodniego producenta o takim i takim składzie jestem przekonany, że ten pokarm bym posiadał do tej pory,  bo kto by mi na słowo uwierzył? Podałem producenta i nazwy pokarmu więc każdy mógł sobie sprawdzić co to jest i wybór ten poparło  kilka osób. 

Lubię wiedzieć co daję rybom. Za tydzień w Drozdowie na dniach akwarystyki dowiem się więcej szczegółów o nowej linii Tropical Africa.  Niedługo skomponuję temat o pokarmie Dainichi,  bo nawiązałem  kontakt z człowiekiem z USA, który ma wiedzę na temat wytwarzania tych pokarmów . Także wymieniłem kilka zdań z Panem Czapczykiem, który fajnie opisał karmienie ryb w swojej książce. Na swoje pytania otrzymam odpowiedź na łamach Magazynu Akwarium. 

Moje zainteresowanie pokarmami dla ryb wzbudza we mnie chęć pozyskiwania jak najszerszej wiedzy o tym czym karmię podopiecznych, temu kieruję pytania do Jarka o producenta i skład pokarmów. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przykład trafny czy nie to nie widzę powodów by mnie atakować jak to Jarka broszka i jego biznes i jego wola lub nie.

Zgadzam się całkowicie z Karolem i gdyby to od mojej woli  zależało  to wzorem Karola bym właśnie tak postąpił ale szanuję wolę innych i u nikogo z dyskutantów nie dopatruję się złośliwości lecz zrozumiała ciekawość.

Czekam więc na Karola wpisy w nowych tematach o tym czego ciekawego o karmach się dowiedział a tu proponuję pisać wyłącznie o zawartości PO4 w płukance pokarmów.;)

kończę OT jednak bez obrażania i złośliwości wobec innych.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.