Skocz do zawartości

Zamiana 240L na Optiwhite 480L-172×47×60h


eazeo83

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko dodam od siebie, że pomysł wykonania pokrywy z lakierowanego MDF nie jest dobry;( Wystarczy niewielkie uszkodzenie lakieru i niezabezpieczony MDF bardzo szybko "puchnie" od wilgoci i nie wygląda to dobrze. Radzę spienione PCV lub aluminium (z tym, że "amelenium" ciężko pomalować )


Dzięki za uwagę. Będę zamawiał PCV i z niego robił.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku nie trzeba długo patrzyć na fotkę by wiedzieć że twoja Pani :D jest kobietą o wielkim poczuciu estetyki, ma smak i jest pedantyczna - same zalety i musimy temu sprostać także w aranżacji baniaka by nie zburzyć tego co już jest.

Przemawia do mnie argument zwężenia przejścia i trudno pozostań na tej szerokości 45cm  ale koniecznie idz w wysokość 60cm.

12 godzin temu, eazeo83 napisał:

Wysokość, nie ma problemu zmienię na 60cm, myślałem tylko że to i tak bez znaczenia dla pyszczaków.

Ale mam zagwostkę teraz. Wasze argumenty jak najbardziej są właściwe.

Oczywiście najbardziej dla ryb liczy się długość i szerokość baniaka czyli powierzchnia dna ale nie bez znaczenia jest też litraż i  wysokość akwarium bo to poprawia wrażenie "jamnikowatości " naszych baniaków no i ma wpływ na możliwości szerszego doboru obsady o gatunki pływające w toni.  170 x 45 x60h to 459l  a nie 382l jak było.

Te 45 cm będziemy niwelować odpowiednio płaskimi konstrukcjami wyposażenia baniaka - też mam baniak 45 cm i duże tropheusy w nim więc wiem co i jak projektować. Nie musisz sam wymyślać kaseciaka - dostaniesz do akceptacji sprawdzoną wersję.

Cytuj

Kierowałem się tym, że gdyby czasem szkiełko się porysowało to ratunek w tym że można odwrócić. Szkło będzie z 10mm szyby.

Bardzo kosztowna możliwość, a zawsze masz opcję wypolerowania rysek bo tak czy tak trzeba baniak opróżnić z wszystkiego łącznie z rybami.

Moja propozycja jest taka

170 x45 x 60h  front i prawy bok z OW   wzmocnienia wzdłużne  bez spinki  ( mistrzu :Dzadecyduje z jakiej grubości szkła to sklei)  a do tego  dzielona na 4-5 szyba nakrywowa ze szkła 4mm z dwoma otworami fi5 cm w dwu rogach baniaka celem zadawania karmy.

Na to dasz elegancką białą w wysokim połysku belkę/ki  LED ameliniową ale proszkowo pomalowaną na połysk a by zasłonić widoczne od przodu wklejenie wzmocnienia wzdłużnego  - przykleisz pasek 5cm wysokopołyskliwej białej folii ze srebrnym wąskim paskiem jak jest na kominie co skomponuje się do całości szafki .

Ja to już widzę a jak poczyta to także twoja Pani to może coś tam poprawi i klepnie do realizacji

Bebechy baniaka - potem.

Ciekawe ile teraz zaśpiewa ci Przemek - moim zdaniem powinno być znacznie taniej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, eazeo83 napisał:

Henryku, wysłałem prośbę o nową wycenę do Przemku.

 

Poczekamy zobaczymy:D  jak już otrzymasz cenę to wymuś na mistrzu kary pieniężne za każdy dzień zwłoki w uzgodnionym terminem dostawy baniaka - do tego masz też prawo.

15 godzin temu, eazeo83 napisał:

Aleś posłodził mojej Pani ;)

Bo się jej należy:D i jeszcze więcej.

Cytuj

Aleś posłodził mojej Pani ;)

Wiem jaki masz charakter bo mam taki sam - bo co prawda rózni nas bardzo wiek ale obaj pochodzimy z pod tego samego znaku zodiaka więc nie wiem z jakiego jest twoja Pani ale na pewno nie z pod Barana jak my.

Świetnie się uzupełniacie :D i z góry wiem że i ona pokocha te pyszczaki jak zobaczy a wszystko będzie po jej myśli i tak przy okazji profesjonalnie wykonany kawałek Malawi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, eazeo83 napisał:

Przygotowywuje się do planowania zakupów. Jaki falownik polecacie do takiego zbiornika? Ja myślę o Jebao RW ale niewiem czy 8 czy 15.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Do Twojego szkła spokojnie RW 8. Ja mam bardzo podobne szkło i mam WP 40 (odpowiednik RW 15) i ogarnia na pierwszym biegu:)
Ja swój kupiłem okazyjnie, a normalnie kupiłbym mniejszej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zamówione:

Rozmiar: Długość: 172cm, Szerokość: 47cm, Wysokość 60cm, Optiwhite 10mm dookoła, Float na dnie 12mm. Wzmocnienia dłużne i poprzeczne, 2 spinki.

Zbiornik zamówiłem w końcu w Erybce.pl. Bardzo fachowa, ekspresowa obsługa jeśli chodzi o wyceny. Czas realizacji 21 dni od wpłaty 30% zaliczki. Reszta płatna przy odbiorze.

Gdyby ktoś potrzebował to podaje dane kontaktowe do osoby zajmującej się obsługą zamówień zbiorników:

akwaria@erybka.pl

Tel: 535-163-370

p. Piotr

Nadmienię iż dostałem dodatkowo 10% rabat od ceny usłyszanej przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eazeo83 napisał:

Akwarium zamówione:

Rozmiar: Długość: 172cm, Szerokość: 47cm, Wysokość 60cm, Optiwhite 10mm dookoła, Float na dnie 12mm. Wzmocnienia dłużne i poprzeczne, 2 spinki.

Zbiornik zamówiłem w końcu w Erybce.pl. Bardzo fachowa, ekspresowa obsługa jeśli chodzi o wyceny. Czas realizacji 21 dni od wpłaty 30% zaliczki. Reszta płatna przy odbiorze.

Gdyby ktoś potrzebował to podaje dane kontaktowe do osoby zajmującej się obsługą zamówień zbiorników:

akwaria@erybka.pl

Tel: 535-163-370

p. Piotr

Nadmienię iż dostałem dodatkowo 10% rabat od ceny usłyszanej przez telefon.

Ja również mam akwarium z tego sklepu i też bardzo podobała mi się fachowość obsługi :). A z wykonanego akwarium jestem bardzo zadowolona (też opti). Efekt możesz zobaczyć w mojej galerii :D.

Czekamy niecierpliwie na efekty końcowe ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 27.09.2016 at 11:14 PM, timi said:

 

Ja tylko dodam od siebie, że pomysł wykonania pokrywy z lakierowanego MDF nie jest dobry

 

Absolutnie nie MDF. Zawsze gdzieś w rogu znajdzie sobie dziurkę, a później chłonie wodę i puchnie na potęgę.

Co do 10mm szkła przy 60cm wysokości to bym się mocno zastanowił. Grubość szkła przede wszystkim definiuje nam wysokość słupa wody. Już przy 120cm szerokości zaleca się 12mm przy wysokości 60 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.