Skocz do zawartości

280l oświetlenie Power LED COB


kris19

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, kris19 napisał:

Deccorativo nie obrażaj się. Chodzi mi tylko o jakąś estetykę. Chciałbym to oświetlenie jakoś ładnie wkomponować w pokrywę żeby nie było nic widać albo bardzo mało.

Nie kwestionuję wielkości twojego profilu. Po prostu staram się minimalizować rzeczy tak żeby jak najmniej zaburzały porządek.

 

Ja się nie obrażam . Za każdym razem podkreślasz tą estetykę  a każdy ma ją swoją, a zapominasz o podstawowym celu.

Podporządkowanie estetyce i by najmniej zaburzały porządek  to w malarstwie lub rzeżbie. Jakiś artysta- akwarysta??:D

Tu masz do czynienia z techniką i prawami nią rządzącymi i to jest najważniejsze a jak się uda jeszcze zrobić sprawnie technicznie i by się nam podobało to znaczy że jest estetycznie.

Stosowanie radiatora który nie odprowadza ciepła bo jest przymocowany pod pokrywą z 1cm pcv nie bardzo ma sens a jego wielkość traci znaczenie, mimo wspaniałej estetyce zaburza to porządek techniczny i prowadzi do uszkodzenia lub co najmniej skrócenia żywotności podstawowego celu - oświetlenia.

Na ile pogodzić estetykę z praktyką musisz zdecydować ty . Ja tylko podpowiadam na co zwracać uwagę.

By pogodzić szczelną pełną i ładną pokrywę z pcv i belkę alu z diodami 5x10W pod pokrywą a jednocześnie zachować podstawową funkcję radiatora możesz z tyły pokrywy wsadzić wentylator dmuchający do środka.

Będzie estetycznie i z chłodzeniem radiatora ale nie cicho;).

O rezystorach pogadamy jak kupisz konkretny zasilacz i zmierzysz ile ma volt po obniżeniu napięcia.

Chiński prąd jest inny niż polski :(i wszystkie chińskie zasilacze 12V jak włączysz u nas mają więcej niż 12V

Jak mierzyłem a było to dawno sterownik Romka sam obniża napięcie  coś ok 0,5V to też się odejmie.

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deccorativo a gdybym tak zrobił po bokach pokrywy wyloty szerokości profilu zasłonięte jakimiś ażurowymi lub siatkowymi elementami ? Wtedy ciepło z radiatora mogłoby się wydostawać poza pokrywę.

Co do zasilacza myślałem o takim

http://allegro.pl/zasilacz-impulsowy-12v-16-5a-200w-led-cctv-rtv-i6437631576.html

Ma regulację napięcia już od 10V więc pewnie by pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie będzie  to estetyczne :Da przede wszystkim  wbrew zasadzie odprowadzania ciepła z radiatora bo cała powierzchnia radiatora nadal styka się z pcv,  takim szparkami po bokach  nie wiele się chłodzi chyba że dasz wentylator i wymuszony obieg powietrza pod pokrywą..

Pomyśl nad taką wersją.

Robisz najbardziej estetyczną pokrywę jak potrafisz - rama musi się opierać na szybach i odprowadzać skropliny do wewnątrz a nie na zewnątrz:e_biggrin: . Potem w przedniej części pokrywy wytnij w deklu górnym pas na wymiar radiatora by końcami opierał się na krawędzi korony. Jak ten ameliniowy radiator pomalujesz na kolor pokrywy to będzie super estetycznie a będzie całą powierzchnią odprowadzał ciepło nad pokrywę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was stosował LEDy na wyższe napięcie ? Te z tematu "Oświetlenie dla laika..." pracują na nominalnym napięciu 12V, a widzę, że są też na napięcie 20-40V.

Chyba łatwiej znaleźć zasilacz 24V, który można wyregulować do np.20-21V i sterować. Z tego co czytałem to sterownik kolegi Romka też obsłuży takie napięcie, a korzyść jest taka, że i prąd jest mniejszy. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Np. takie ledy

http://allegro.pl/dioda-led-10w-cob-naswietlacz-rgb-20-40v-i6150335626.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega szczep95, ja jestem w trakcie budowy takiego oświetlenia. Diody cob 20W.

Dla mnie największą wadą jest grzanie się tych diod... ale liczę, że światło to wynagrodzi. 

Ale czy faktycznie zasilacz jest problemem? 

Edytowane przez bobanr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.