Jump to content

Filtr zewnętrzny do Juwel Rio 180

Ski72
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad filtrem zewnętrznym do mojego nowego Rio 180, Filtr wewnętrzny zostanie jako filtr mechaniczny.

Proszę o rade co do marki i modelu dobrego (pewnego) filtru.

Dzięki

JBL 1500 lub 900 (w tym również seria e), będzie dobrym wyborem pod względem ceny i możliwości. Eheim 2075 dobra jakość, lecz wysoka cena. Wspomniane modele w dojrzałym akwarium radzą sobie nawet z 400 litrami wody, przy dużej obsadzie.

Pozostaje jeszcze tzw. Chińczyk, w mojej opinii to troszkę ruletka. Są cenowo przystępne, lecz pozostaje ryzyko, czy po pewnym czasie użytkowania nie zalejesz mieszkania. Przez pierwsze dwa lata ok, później guma się starzeje i bywa różnie.

Propozycje wspomniane powyżej po pięciu latach właściwej eksploatacji nadal są bezawaryjne. (z doświadczenia osobistego i przyjaciół)

pozdrawiam

pa. W gronie bliskich mi osób nikt nie testował innych marek np. Tetry. Więc trudno mi je porównać.

Post_Mortem

Jeśli filtr kubełkowy ma Ci służyć do filtracji biologicznej to do takiego małego akwarium pomyśl o czymś niewielkim i ekonomicznym. Ja ze swojej strony proponuję Eheim 2215 - na pewno będziesz zadowolony i będziesz miał pewność, że woda przepływa przez wszystkie złoża zanim ponownie trafi do akwarium.

deccorativo
15 godzin temu, Ski72 napisał:

Witam,

Zastanawiam się nad filtrem zewnętrznym do mojego nowego Rio 180, Filtr wewnętrzny zostanie jako filtr mechaniczny.

Proszę o rade co do marki i modelu dobrego (pewnego) filtru.

Dzięki

Wybacz ale te BioFlow3 jaki siedzi w tym Rio180litrów to nie jako mechanik.

Z niego mechanik jak z koziej d.. trąba. Firma podaje że pompa 600l/h więc wylatuje tak 400l/h to na długości baniaka 1m nigdy  odchodów nie zamiecie tym bardziej że wylot na górze.

Raczej ta filracja to do roślinnego z neonkami a nie do Malawi.

Ten BioFlow3.0 jest i będzie doskonałym biologiem bo w nim gąbek od cholery a to ogromna powierzchnia dla bakterii nitryfikacyjnych no i przepływ ok 400l/h . od biedy zrobi też mechanikę czyli wyłapie to co wpadnie przez wlot.

Brakuje ci cyrkulacji wody czyli czegoś co będzie podsuwało z całego baniaka odchody pod wlot filtra.

Na początek by nie lecieć w koszt spróbuj kupić jvp102B i ustawić po przeciwnej stronie baniaka by zgarniał odchody pod ten BioFlow.

Jak nadal będzie Pan nie zadowolniony - pomyślimy nad dalszymi ruchami.

Na wielki i drogi kubeł zawsze masz czas.

Z tymi BioFlow w Malawi wielu walczyło nawet wymieniając wirnik na 1000l/h ale mechanika z cyrkulacją  nigdy z niego nie zrobili.

1 godzinę temu, Ski72 napisał:

jakie macie opinie o filtrów HW? Może ktoś ma doswiadczenie?

Ja posiadam HW-302 i jestem bardzo zadowolony...

Jak na taniego chinola daje radę,nic nie buczy,chodzi cichutko,woda czyściutka...

Ogólnie jak na razie nie mam do niego żadnych zastrzeżeń...

Jedynie co w nim zmieniłem to gąbkę która była w zestawie...Dałem inną ppi45...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Announcements

• novi
      Tak, to tzw sump, przy czym u mnie w zb.pod kominem komory filtracyjne mają przelew boczny a nie góra-dół (taki labirynt patrząc z góry - gąbki (20x40x5cm) oddzielają cztery komory).  Gąbki-2szt., w 1-ej komorze czyszczę co 2-3mce, w pozostałych jest po 1-ej gąbce oddzielającej plus wypełnienie. W ostatniej pompa - na wylocie pompy grzałka narurowa. Mam też w narożniku i tam jest usytuowany komin. To zwijanie/rozwijanie mnie kilkanaście lat temu zniechęciło. Teraz mam spokój. Tak dopływ leci wężykiem RO - 2xok15mb, a odpływ wężykiem zbrojonym fi wewn.1cm. Wszystko zmieści się w peszlu zaraz nad listwą przypodłogową, taki na przewody elektr. 1,5x3,5cm (tam też leci kabel antenowy u mnie). Na wlocie do odpływu obowiązkowo zgrubna gąbka, mała. Raz na rok można odkamienić odpływ octem. Zastanów się - potem trudno zmienić a to duże ułatwienie.  
    • makok
      O znalazłem coś lepszego - działa bez zapisywania się https://api.met.no/weatherapi/sunrise/2.0/.json?lat=-11.964871&lon=34.514558&date=2022-11-29&offset=+02:00   tu doku Routeforecast (met.no)
    • Vrzechu
      @przemo-h dzięki za przekazanie Twoich sposobów  Z tym karmieniem ręki na początku praktykowałem i niestety przestałem (w sumie nie wiem dlaczego). Teraz faktycznie jak grzebię w baniaku to ryby się chowają. Muszę wrócić do podkarmiania z ręki. No i metoda z siatką też całkiem spoko  
    • pulpet
      A ja, z racji niewielkich jak na Malawi rozmiarów zbiornika, poszedł bym w jeden gatunek. Kolorystycznie atrakcyjniejsze są Saulosi. Przy jednym gatunku 2-3 samce i 10-12 samic. Fajna aranżacja, dobre gatunkowo ryby i masz zbiornik pierwsza klasa.
    • Pikczer
      Jak pilnuje cwaniara:) 
    • aurban6
      Eno, eno ja naprawdę kibicuje i 3mam kciuki. Nie mam zamiaru Ciebie zniechęcać. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • makok
      Ludzie więcej wiary 🤣 Nie odwiedziecie mnie od pomysłu i tak i tak. Na to ego jest za duże, to wiedzą Ci którzy wiedzą już od lat.   @triamond ndal myślisz za wąsko... że chmura ma X cień... A gdyby chumra miała taki cień na jaki pozwal rozdzielczość lampy? Albo chmura miaa 20km cień który przelatywał by nad 2m akwa z prędkością 200m/s? Kaman, precież byłeś nad morzem, chociaż raz.
    • Bartek_De
      @KapitanCzysty mov to mp4😉
    • KapitanCzysty
      To moja jest pewnie tych „twardszych”, tak jak Twoja Kadango. 🙂 Tak to obecnie wyglada: IMG_9432.MOV   Jakość kiepskawa, ale muszę przerabiać video żeby wrzucić na forum.
    • Andrzej Głuszyca
      Witam na naszym forum! Jak najbardziej. Ja proponuję Tobie trochę inny układ w ramach gatunków , które wybrałeś. Chindongo Saulosi 1+7/8 i Iodotropheus Sprengerae 1+ 6/7.  Jeżeli trafi Ci się układ z dwoma samcami w jednym jaki i w dugom układzie  to warto na początku spróbować . Co najwyżej samce same się zredukują. Ale warto próbować.  W mojej propozycji dołożyłem więcej samic do samca saulosi z tego względu, że to są ryby stadne . Zbyt mała ilość samic bez wielu kryjówek spowoduje to , że samiec zajedzie je szybko ( ciągłe gonitwy do tarła). Na początek kup po 10/15 sztuk i potem redukuj.  Podejrzewam , że i tak trafisz na więcej samców .  Możesz też kupić dorosłą obsadę ale wtedy wiele tracisz na obserwacji dorastających ryb.  Ale jak pomyślisz to z takiej sytuacji jest wyjście.  
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.