Skocz do zawartości

Filtracja do 1500+


Ptoszek

Rekomendowane odpowiedzi

Grześ zwróć uwagę że piszemy o baniaku 1792l z sumpem 500l.

na pompie DCS 7000 a może i DCS9000  więc takie pudełeczko wybacz ale nie na miejscu. musiałoby być chyba na cały bok.

kolega cronoseek ma baniak 665l i nie napisał że pompa w sumpie DCT6000 to za duża pompa.

Mówimy o 3x większym baniaku jak ma mój adwersarz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DCT6000 + RW8 przy baniaku 200x70x70 i sumpie 120x50x45. Urządzenia chodzą na 4 biegu, jak dam na maksa, to jest taka pralka, że faktycznie gowienka górą przez grzebień w kominie wlatują. Z racji tego, że woda zasysana jest górą, to faktycznie trudniej ustawić cyrkulację i mi sie chyba nie udało tak, żeby wszystko na 100% odmuliło, ale nie wierzę, że kaseciak jest tutaj antidotum na całe zło. Dekoracja też robi swoje i zapenie nie wszyscy się przyznają, że przy podmiankach zbierają gówienka z piasku.

Lobby kaseciaków jest tutaj ogromne i ja nie chcę na siłę udowadniać co jest lepsze. Stary banał, że wszystko ma wady i zalety, a oczywiście, że sump wyjdzie drożej, ale za to wygoda z mediami i całym osprzętem. A ostatnio jak wujmowałem gąbki do płukania zobaczyłem 3 male rybki, które wskoczyły do komina uciekając przed zjedzeniem. Przeżyły miesiąc w sumpie, w kaseciaku nie dałyby rady :-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho świetnym rozwiązaniem jest połączenie sumpa( biolog + mechanik zbierający syf z górnej części akwarium) plus do tego narurowiec(jako mechanik zbierający syf z dołu akwarium) na pompie CO 25-60 z trzema korpusami mechanicznym zamontowanymi równolegle przed pompą , a za pompą sama rura lecąca prosto do akwarium ( takie rozwiązanie narurowca bardzo podnosi jego efletywność). Do tego jedne falonik JEBAO rw20 i po zawodach cyrkulacyjno-biologiczno-mechnicznych. Pompy CO dwie sztuki IBO 25-60 ( koszt około 500zł za dwie) ewentualnie do sumpa mogła by starczyć i pompa 25-40. 

Osobiście nie wyobrażam sobie żebym w akwarium miał jakiegokolwiek mechanika po którego musiałbym wkładać ręce bezpośrednio do akwarium.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, AndrzejWalb napisał:

....ostatnio Agnieszka w temacie FILTR KASETOWY  pisała ,że jednak woda opuściła akwarium poprzez wąż wychodzący z kaseciaka. Czyli wszystko jest możliwe.

Dzisiaj w nocy było jeszcze gorzej puściła przyssawka i pompa pięknie wylewała wodę z baniaka. Na szczęście nas to obudziło i obyło się bez katastrofy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, AndrzejWalb napisał:

....ostatnio Agnieszka w temacie FILTR KASETOWY  pisała ,że jednak woda opuściła akwarium poprzez wąż wychodzący z kaseciaka. Czyli wszystko jest możliwe.

 

7 minut temu, suricade napisał:

Dzisiaj w nocy było jeszcze gorzej puściła przyssawka i pompa pięknie wylewała wodę z baniaka. Na szczęście nas to obudziło i obyło się bez katastrofy.

Więc niezawodny i idealny nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.