Skocz do zawartości

Tło w "Malawi by Piotr II"


spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

W czarno brązowym kolor brązowy wychodzi sam, CX5 jest lekko brązowy, po pomalowaniu na czarno i wytarciu na mokro wychodzi taki a nie inny kolor.
Bardziej skłaniam się ku modułowi z szarym.
Akurat mam połamany moduł tła :( więc będę miał większą powierzchnię na próby.

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy zwycięzcę ;)

Zdecydowanie naturalny kolor CX5 odpada bo brzydko na nim wyglądają glony ;) Co widać na pierwszym zdjęciu. 

Poza akwarium moduł był znacznie ciemniejszy, pod wodą i w świetle jest niewiele ciemniejszy od poprzedniej próby. Zresztą, sam czarny jest mało czarny. Jutro dorabiam jeszcze ciemniejsze odcienie i maluję to co już mam zrobione.

P60919-214651-1600x1200.jpg

P60919-214732-1200x1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam farbę czarną i teoretycznie szarą, obie do malowania pędzlem. I to je mieszam. Zrobiłem dwa odcienie szarego. Najpierw moduł pomalowałem na czarno, potem suchym pędzlem na ciemny szary i znów suchym jasne smugi. Jak już pisałem, na powietrzu moduł był całkiem ciemny, pod wodą odcienie są dużo jaśniejsze. Dlatego dziś wymieszam jeszcze ciemniejsze i zaczynam malować. Sam efekt nam się podoba.
Z zielonym nie będę kombinował bo jestem pewien, że glony się pojawią choć ślimaki będą je czyścić. ;)

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło się robi, modułów przybywa. Na zdjęciach w zasadzie widać wszystkie etapy "produkcji". Ale mam pytanie do artystów ;) , akurat na weekend, bo będzie wyjazd i przerwa ;)

Co byście zmienili w ułożeniu modułów? Może jeszcze jakieś dorobić? Wiem, że jest miszmasz kolorów na razie, ale może ktoś ma jakieś sugestie? 

P60922-230904-07-1600x1200.jpgP60922-231120-1600x1200.jpgP60922-231146-1600x1200.jpg

Co do kolorów. Wydaje się, że wszystko będzie czarne, ale pod oświetleniem i w wodzie wygląda tak:

P60921-104210-1200x1600.jpg

Oczywiście tło, jako mniej doświetlone, powinno wyglądać na ciemniejsze. 

 

Mam jeszcze jedno pytanie/pomysł. Po prawej będzie kaseciak i falownik. Myślę, czy by nie wypadało mieć po lewej skimmer lub wodą rozbijać filtr bakteryjny (w obecnym baniaku występuje). Wolałbym nie ciągnąć rurek od kasety przez całe akwarium bo ma być ono odkryte. I tu jest pomysł, żeby lewą stronę tła zrobić grubszą a w niej, od tyłu, zagłębienie na małą pompkę plus lekko ścięty bok tła aby woda wpływała do "dołka". Do tego jakaś gąbka na wlocie. Myślicie, że to może zdać egzamin? Czy może lepiej zaoszczędzić miejsce w akwarium? Dodam, że normalnego skimmera wolałbym nie wkładać bo nie lubię widocznych sprzętów, dość, że falownik będzie "na wierzchu".

PicsArt_09-23-12.16.04.jpg

Edytowane przez spiochu
Poprawka błędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.