Skocz do zawartości

cyrkulacja i filtracja wody w nowym 200x50x60


ziele_37

Rekomendowane odpowiedzi

witam, za 5 tygodni przeprowadzka do nowego domu a co za tym idzie nowe akwarium ( to już mój kolejny temat, ciągle mam wiele pytań :) ). Zmieniam 150x50x60 na 200x50x60.

Dziś przyszedł zamówiony przed weekendem falownik Jebao RW-8 ( mieszkam w Holandii, tutaj zamawiałem, cena 77,50 euro więc podobnie jak u nas ). W starym akwarium nie używałem falownika dlatego moje pytanie, gdzie go najlepiej zamontować i jak ustawić. Poczytałem trochę na forum, obejrzałem parę filmików na you tubie, m.in. CYRKULACJA WODY W AKWARIUM (biotop malawi) ponad 1000L. W moim akwarium będę miał dwa filtry kubełkowe, jeden zabieram z obecnego akwa ( Aqua Pro 1 ), drugi większy dostane razem z nowym akwa które odbieram w tą sobotę. Myślałem żeby ten większy zastosować jako biolog+mechanik, a ten mniejszy tylko mechanik. Dodam że przy wykonywaniu tła wewnętrznego będę chciał wloty z prefiltrami zabudować żeby nie były widoczne z przodu ( myślę żeby od tafli wody w dół dać styropian który kończyłby się około 10-15 nad dnem i w razie czego można kilkanaście cm przed zabudowanym narożnikiem rzucić jakiś kamień ). Dostęp do prefiltrów na wlotach miałbym z góry.

Jak na tę chwilę, po obejrzeniu filmików, wymyśliłem sobie taki schemat. Myślicie że ma to sens ?

cyrkulacja wody w akwarium.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy na pewno będzie miał większy przepływ, obecnie u tego od którego kupiłem działa tylko on i na 600 litrów radzi sobie sam. Tylko kwestia tego że u mnie ten większy musi być po prawej stronie ( chodzi o to że mały wejdzie do szafki pod akwa a duży nie a po lewej nie ma miejsca na duży ) czyli musiałbym dać falownik też po prawej stronie. Czyli mały lepiej jako biolog ? Ceramika i jakaś wata/gąbka na górę ? A do mechanika też dać ceramikę skoro jest większy ? 

 

Czyli miało by być tak po zmianie

cyrkulacja wody w akwarium.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy jako mechanik mniejszy biolog, jak chodzi o falownik to ustawienie zależy od aranżacji akwa. Każdy przypadek jest inny i nie ma uniwersalnej zasady. Zobaczysz gdzie zbiera się syf i wtedy ustawisz falownik. Teoretyzowanie na tym etapie nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.