Skocz do zawartości

Pokrywa z PCV - uszczelnienie


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, zetce napisał:

U mnie uszczelki nie pomagały w poprzednim akwarium. Zdarzało się, że coś spływało w narożnikach. Teraz mam tak jak opisał kolega Pudło i uszczelki dodatkowo i jest super.

Dlatego też napisałem Pleziorro żeby klejąc uszczelkę dokładnie zabezpieczył narożniki,bo też miałem to samo co Ty na początku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie po nocy jestem zadowolony z efektu, zero skroplin po przyciśnięciu palcem, dotychczas poleciało by po szybie sporo strug wody. Nakarmiłem obficie nygusów, i pomimo, że się rzucały i chlapały żadna kropla nie opuściła baniaka.

Także sam rant dał cholernie dużo, a jeszcze dojdzie uszczelka :)

Samo wykonanie troszkę czasu mi zajęło, bo musiałem podcinać przy wzmocnieniach i poprzeczkach konstrukcyjnych pokrywy. Dodatkowo uszczelnianie silikonem, ale warto było, same "Chlapacze" są wycięte z pcv 5mm dodatkowo podkładki z 3mm i silikon, cała pokrywa się jeszcze bardziej usztywniła. Poniżej efekt końcowy. Temat uważam za zamknięty. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w dobre rady :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

czy zamiast uszczelki pomiędzy obudowę a szkło ktoś używa samego silikonu? mam taki z logo Castoramy i nie wiem czy można bezpiecznie użyć. .bo nie jest to typowo akwarystyczny..ale o bakteriobojczych dodatkach nic nie piszą

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sylikon sklei Ci tą pokrywę ze szkłem, a czasem może się chyba przydać podniesienie jej. Mogę być w błędzie oczywiście, ale uważam, że nie ma co kombinować, uszczelki okienne są banalne w aplikacji, w niczym nie przeszkadzają, a działają tak jak powinny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cholera uszczelka nie pomogła, wymieniłem na nową, bo ciekło mi w rogu w miejscu karmienia ryb. Teraz cieknie mi na środku ;/ więc nie wiem co jest grane. Przed przyklejeniem wysuszyłem korone akwarium. Jak zjadę na urlop to przykleję uszczelkę do pokrywy może to pomoże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa jak należy. Trzeba dokładnie oczyścić powierzchnię szkła, wysuszyć i przykleić po całej długości.

@Ptoszek może na rogach miałeś jakąś przerwę, albo Ci się coś odkleiło? Ja wkleiłem na szkło, docisnąłem pokrywą i hula.

Ważne jest też żeby to była co najmniej podwójna uszczelka (w kształcie litery E w przekroju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.